16 Eyl 2013

Flower Boy Ramyun Shop / Kore Dizisi


Ben bu diziyi kesinlikle sevdim. Diziyi izlemeden önce yorumları okuduğumda açıkcası çok acımasızlarına da denk geldiğimden olacak ki ön yargılı başladım. Dizinin enerjisi ve arada bir olan saçmalıklarına rağmen beni içine çekmeyi başarabilmişti.

Lee Chung Ah/Yung Eun Bi

Dizimizin as kızı, 80'lerin düşünce yapısıyla yaşayan yeni neslin anlayışını hala bensiyemeyen bir öğretmen adayı. Öğretmen olabilmek için bizim Kpss gibi bir sınava hazırlanmakta onun tek hedefi sırtını devlete yaslayabilmektir. Eun Bi karakterine çok güldüm. Özellikle ev arkadaşından aldığı taktikleri uygularken ki hallerine, bakışlarına, o elini alnına koyup kibar bir kızmış gibi konuşmalarını izlerken çok eğlendim. Eski voleybolcu kolları çok güçlü özellikle servis ve yumruk atarken daha da iyi anlaşılıyor :) Cha Chi Soo ile tanışmalarından sonra ki olaylar silsilesi oldukça komik..


Jung II Woo / Cha Chi Soo

Amerika'da öğrenim görürken Kore'ye geri döner. Dizimizin zengin el bebek gül bebek büyümüş zengin çocuğu. Bunun yanı sıra kibirli,kendini beğenmiş, göz kırparak ya da bakışlarıyla kızları tavlayabilen bir kişilik. Eun Bi'ye rastlayana kadar tabi ilk başlarda ona duyduğu hislerin aşk olup olmadığını hatta hayatında böyle bir duygu ile karşılaşmadığı için ne yapadığını bilemediği sahneler çok güzeldi. Aslında çok duygusal bunu belli etmemek için kendini kibirli gösterdiği de aşikar.  


Lee Ki Woo/Choi Kang Hyuk

Bu kadar uzun boylu bi Koreli görmemiştim. Eun Bi'nin babası ölmeden önce kızını Kang Hyuk'a emanet eder hatta bunu vasiyetinde bile bile yazmıştır. Ee çocukta bunları gördükten sonra Eun bi'ye sürekli karıcığım diye seslenir. Bir süre sonra çok itici gelmeye başlamıştı. Bu ikinci adamımızla as adamımızın arasında bi bağlantı vardır bunun için çok fazla bilgi vermeyeceğim. 


 
Park Min Woo/Kim Ba Wool

Eun Bi'ye unni diyerek etrafta dolaşan ve her bir saçma hareketinde Eun Bi'den şaplağı yiyen bir diğer çiçek erkeğimiz. Cha Chi Soo ile aynı sınıfta olan,ona hareketlerinden dolayı uyuz olur. Eun Bi unnisinin yanında görünce daha çok çıldıran çocukcağızımız. Bir de aşık olduğu kız vardır ki tam bir cadı. Neyse ki o da normale dönecek sonralarında.

Jo Yoon Woo/Woo Hyun Woo

Cha Chi Soo'nun yakın arkadaşıdır kendisi. Babası işlerinden dolayı onu terketmiştir ve bütün borçlar onun üzerine kalmıştır. Cha Chi Soo'nun yardımını da kabul etmez o yüzden Kalacak yere ihtiyacı olduğundan Çiçek erkeklerimizin ramyun dükkanında işe başlar. Kesinlikle çok sevimli suratı ve gülüşü var. Cha Chi Soo'nun aşık olduğunu anlayan ilk kişi diyebiliriz. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Baa Wool ile dostluğu ve birbirleriyle atışmlarını daha da seveceksiniz.
Benim dizide bir de güldüğüm iki insan vardı Cha Chi Soo'nun babası ve sekreteri. Babasının oğlunun üzerine titremesi ve onadan başkasına baba dediğini duyunca çizgi film karakteri bile olsa onunla yarışması falan oldukça komikti. 


İlk defa bir dizi hakkında spolier vermeme kararı aldım sadece izleyin ve görün diyorum..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..