23 Eki 2013

Full House Take 2 / Kore Dizisi
 Full House dizisini izleyenler de fark edecektir ki hiçbir alakası yok. Devamı niteliğinden yazılıp çizilmiş olsa da göz var nizam var anlaşmalı evlilik/nişanlılık dışında bişey göremedim ben.
Dizinin konusuna gelecek olursak;   Ailesi ölmeden önce evlerini geri almak için şarkıcı olan Lee Tae Ik ve iyi kalpli  Won Kang Hwi Kore'de hatta Asya'da ünlü olan "Take One" grubunun şarkıcılarıdır. Ailesini küçük yaşta kaybeden Jang Man Ok ise Hopkio ustası dedesiyle çalışan ama moda tutkunu bir kızdır.Man Ok bir şekilde Take One grubunun stilisti olur ve Tae Ik ile sahte bir nişanlılık geçirir. Bu olayları anlatan güzel sevimli bir dizii.
Dizi genel olarak komik ve eğlenceliydi. Tea Ik; sürekli asabi, titiz bir insan olsa da, Kang Hwi'de onun tam tersi temiz kalpli ve dişli biriydi. Man Ok ise; her ne kadar hopkido ustası olsa da tam bir moda aşığı bir kadın. Kıvırcık saçları ilk başlarda sevimli görünse de ne zaman saçlarını düzeltecekler diye bekledim dizi boyunca. Stilist olsa da giydiği kıyafet konusunda sınıfta kaldı Man Ok. Dizi de bir de Jin Se Ryung diye bir karakter vardı ki gereksiz olduğunu düşünüyorum.Neymiş efendim önceden aynı şirketle çalışırken Tae Ik ile birbirlerini sevmişler sonra kız Amerika'ya gitmiş özlemiş geri dönmüş buraya kadar tamam. Ee ondan sonrada bir iki olay dışında pek de olayı yoktu. O yüzden gereksiz olduğunu düşünenlerdenim. Tabi geçmişte yapmış olduğu pisliği sonradan öğrendik. Bir gruptaki şarkıcıların arası neden sürekli bozuk diye düşünürken arayı bozanın bu hatun olduğunu öğrenince hemde Kang Hwi kullanarak yapmış daha çok sinir oldum. He dizide öyle bir sahne vardı ki eyvah eyvah dercesineydi. Tae Ik sahnede alerjisi çıkınca Kang Hwinin onun dudaklarına yapışıp öpmesi falan öyle bir şey yapacağı hiç aklıma gelmezdi:) Dizinin komik olanı bence yine Kang Hwi'nin mimikleriydi.Tae Ik o sinir bozucu triplerinin Man Ok'a aşık olmaya başladıktan sonrabile devam etmesi çok iyiydi. Hemen yumuşamadı ama kızı koruması sırf onun için gruptan ve Full House'dan vazgeçmesi falan takdir topladı. Bu güzel hoştu da ben Kang Hwi ile birlikte olmasını istiyordum. Hem çok iyi anlaşıyorlardı hem daha çok şey paylaşmışlardı. Yalnız dizi boyunca Kang Hwi'nin "Man Ok" diye seslenmesi ve o ses tonu beni benden aldı. Ne bileyim bence o daha çok hak etmişti kızı. Kang Hwi karakterini canlandıran Park Ki Woong sevdiğimden olabilir. Bu diziyi izledikten sonra onun Secretly and Greatly filminde ki performansını da sevmiştim.
Dizi genel olarak bence iyiydi. Her ne kadar ilk Full House ile benzerlikler bulamasam da güzeldi, yerindeydi, komikti, sevimliydi. Finali ise bana göre vasattı ama en azından Man Ok'un o kıvırcık saçları normale dönmüş gördüm :D He bir de Kang Hwi için güzel bitti ya en çok ona sevindim.


No Min Woo/ Lee Tae Ik

 Hwang Jun Eum/ Jang Man Ok

Park Gi Woong/ Won Kang Hwi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..