21 Eki 2013

Nail Shop Paris/ Kore Dizisi


Nail Shop Paris 10 bölümlük mini bir dizi. Fantastik dizileri oldum olası sevdiğim için dizi bana sıcak ve sevimli geldi. Dizinin bölüm sayısı düşük olduğundan olsa gerek giriş hızlı gelişme kısa sonuç harika oldu. En azından benim beklediğim gibi son buldu.

Bayan başrol oyuncusunu KARA grubunda Gyu Ri(Bunny)oynuyor. Yazar olarak hayatını idame ettiren bu kız, hikaye yazmak için türlü türlü yollar arıyor. Çünkü yazmaya kalkacağı hikayenin orjinal bir konu olmasını istiyor. Dizinin konusu da bu şekilde şekillenmeye başlıyor. Gyu Ri'nin oyunculuğunu düşünürsek onun yerine başka biri canlandırabilirdi diye düşünüyorum. Sebebi ise; soğuk ve itici olması. Kesinlikle oyunculuk adına bir şey göremedim. He sen mi çok biliyorsun diye düşünebilirsiniz. Fakat izlediğinizde yanı fikirde olacağınızı düşünüyorum.
Dizinin diğer oyuncularına gelecek olursak; üç yakışıklı erkek onun aksine oyunculuklarıyla Gyu Ri'nin soğukluğunu kamufle edebilmiş diyebilirim. Alex (Jun Ji Hoo), Kay (Song Jae Rim), Jin (Cheon Doong dayrıca MBLQ grubunun şirin üyesi)..  Bu üç erkeğin çalıştığı yer ise Nail Shop Paris yani manikür dükkanı. Evet yanlış duymadınız manikür dükkanı. Böyle bir manikür dükkanı olsa ben heralde oradan çıkmazdım. Bu sadece manikür dükkanı değil ayrıca oraya gelen müşterilerin, sorunlarını, dertlerini dinledikleri sıcak bi yer. Her bölüm ayrı konuları ele almaları kesinlikle güzeldi. 10 bölümden fazla olabilirdi diye düşünüyorum.
Bunny ile bu üç oğlanın ortak ne olabilir diye düşüne durun bende size açıklayayım. Yazması gereken hikaye arayan kızımız Alex ile tesadüf karşılaşır ve onu takip eder. Paris'e girdiğini görünce onu izler ve ne yaptığını anlamaya çalışır. Kapıda ki ilanı görür, erkek asistan manikürcü ararlar. Kızımız erkek kılığına girer ve burada işe başlar. (gördüğüm en kötü erkek kılığına girmiş kişiydi, kız olduğu çok belliydi).
Alex'i hikayesi için takip eden Bunny farkeden Kay ise onun peşine düşer. Çünkü o da benim gibi düşünür bu çocukta bir gariplik var diye.Onu sürekli takip ederken aslında ondan hoşlanmaya başlar Kay, belli etmeyeceğim derken sürekli kötü davranıyor kıza. Tabi bizim kız Alex'in gizemini çözeceğim derken ondan hoşlanmaya başlar. Bir aşk üçgeni oluşur. Bu aşk üçgeni oluşurken Jin nerde diye düşünüyor olabilirsiniz. Jin Bunny'nin en yakın arkadaşına aşık olur. Kız olduğunu yakalayan ilk kişi ise Jin olur. Onun o sevimliliği dizeye güzellik katmadı desem yalan olur. Aşk üçgeni içinde onu görmediğimde iyi oldu. 
Ben en çok Kay'in Bunyy'e duyduğu aşkı sevdim. Bir an Alex'i seçecek diye beklediğim inşallah öyle bir şey olmaz diye cok dua ettim.:) Neden Kay derseniz, ben de derim ki onun erkek haliyle bile sevebileceğini, Alex'i sev ya da sevme bundan vazgeçmeyeceğim demesi ve Jin'in rahatlığıyla kıza sarılmasını falan kıskanması falan çok iyiydi. Kay öğrendikten sonra Paris'i terketmesi ve Alex'in arkadaşı için aşktan vazgeçmesi Bunyy'e yerini söylemesi onun yanına gitmesi ilişkiye başlamaları, çift yüzüğü takmaları, didişip durmaları cidden güzeldi.
Alex ise kız olduğunu öğrendikten sonra ona karşı bir şeyler hissetmesi samimi gelmedi. Gönül ister ki öyle bi yakışıklı eli boş dönmesin ama ne yaparsın bir kızı sadece bir kişi alır dostum. Bu çocuk gizemli birini çok güzel oynamış. 
Jin ve Ji Soo arasında aşka gelecek olursak bence diziye güzel hava katmış. Birbirlerine aşk böcükleri gibi vıcık vıcık olmaları ve Bunyy'nin sürekli onları eleştirmesi iyiydi. Onlarda bu kısacık dizide bile sınandı aşklarıyla neyse ki mutlu sonlandı.
Final için, gelişme gibi hızlı oldu. Kızımız kimi seçecek derken son sahnede ufak bir kız anne anne diye etrafta dolaşırken baban gelsin dedi içeri gireken Alex ve Kay idi. Hangisi derken Kay'i seçmiş olması falan içimi rahatlattı. Dizinin fanstastik kısmı güzel olabilir fakar Gumiho kısmı gereksizdi diye düşünüyorum. Gerçi şöyle de düşünebiliriz, kızımız da Alex'de Gumiho olduğunu düşünürsek aslında Alex'de kaybetmedi. Kay normal bir insan olduğu için ölüm onu bulacak ondan sonra Alex ve Bunyy sonsuza kadar birlikte yaşamış olacak. Bu dizinin bir kaybedeni olmadı :) Dizinin final bölümünde gizemli patronun aslında Bunny'nin annesi olduğunun ortaya çıkması beklemediğim birşeydi :)PARK GYU Rİ/HONG YEO JO-BUNNY


JUN Jİ HOO/KİM Jİ HUN-ALEX

SONG JAE RİM/KANG JONG HYUK-KAY


CHEON DOONG/JIN

  KIM CHAE YUN/GEUM Mİ RYE

HAN SO YOUNG/KİM Jİ SOOHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..