19 Haz 2013

Master's Sun / Kore Dizisi


2013'ün en çok ses getiren dramalarından biri Master's Sun. Yakın zamanda bitmesine rağmen anca yazmaya fırsat bulabildim. Dizimizin konusu; "hayaletleri görebilen bir kadın ve onu korumaya çalışan bir adamın hikayesi. So Ji Sub cimri, kibirli tüm insan ilişkileri para ile yöneten bir yöneticidir. Hyo Jo ise onun sekreteridir. Bir gün kaza geçiren Hyo Jo bu olaydan sonra hayaletleri görmeye başlar. O andan itibaren de uykusuzluk çekmeye başlar. Ona inan Si Jub onu korumaya başlayacaktır." Dizinin türü korku-fantastik, fantastik türünde çok iyi olmasına rağmen hiç korkuya dair bir şey hissetmedim. Benden kaynaklı da olabilir genelde korku türü filmlerden korkmuyorum:)


Bu dizi herkesin bildiği üzere Hong kardeşler klasiği. You're Beautiful, Big, The Greast Love, Gumiho ve Hong Gil Dong gibi dizilerin yazan Hong kardeşler, Master's Sun dizine de el attılar. Diziyi yayınlandığı zaman izlemek için sabırsızlıkla bekledim. İzlediğime ve beklediğime değen yapımlardan biri oldu. 

Ana karakterleri kelimelere dökmek gerekirse hepsi oyunculukları bakımında zirveden inmediler diyebilir. Bu iyi oyunculukları ile bu sene konuşulmayı başardılar.

Si Ju Sub- Gong Hyo Jin


 Başrol erkek oyuncumuz olan Joo Joong Won'u izleyenlerin bir çoğunun içinden bu adam bize Secret Garden dizisinde ki Kim Woo Joo Won'u hatırlayacaktır. Aynı onun karakterinde kibirli, kendini beğenmiş, para manyağı, her ilişkiye para ile değer biçerek hayatına devam eden bir iş adamı. Kim Joo Won'dan daha cimri ve para düşkünü olduğu kesin tabi..Bütün bu özelliklerini Gong Shil ile karşılaşıncaya kadardı tabi onu değiştirebilen tek insan oldu. Bu adamda en çok sevdiğim özelliklerinden biri "Defol" derken ki hareketiydi. Bir insan bu kadar güzel defol diyemez ya insanın gidesi gelmez :) Başrol bayan oyuncumuz ise; Tae Gong Shil; rolünün hakkını son damlasına kadar verdiğine inanıyorum. Gizemli bir kaza sonucu aniden hayaletleri görmeye başlayan ve bu yeteneğiyle başa çıkmak isterken asosyal bir insan olmuş. Her seferinde hayaletleri görmüş olsa da onları ilk kez görüyormuş gibi korkması çok sevimliydi. Yağmur ve şimşekli bir gece de karşılaştığı Joong Won'un onun sığınağı olduğunu düşünür. Hatta o kadar ileri gider ki Krallıkta işe girer. Hayaletleri gördüğünü başkana kanıtlar işte bundan sonra olaylar olaylar olaylar.....

                                                                      Seo In Guk

Dizinin ikinci adamı Kang Woo(Seo In Guk); Unutulmaz dizi Reply 1997'nin en çok sevdiğim oyunculardan
birini bu güzel yapımda görmek çok muylu etti.İkinci adam gibi görünse de oynadığı karakter cidden adam gibi adam derler ya hani Kang Woo için bunu desem yanlış olmaz.Askerden terhis olduktan sonra Krallıkta güvenlikten sorumlu baş kişi olarak başlar. İlk başta takıldığı gizemli tavırlarının altından önemli bir sır çıkacağı çok belliydi. Yalnız Gong Shil ile olan çizgisini hiç bozmadı, ondan hoşlanmasına rağmen diğer dizilerde ki ikinci adamlar gibi değildi bu yüzden çok hoştu. Kang Woo için en çok güldüğüm sahne esas kızımızın hayaletleri gördüğünü öğrendiği ilk zamanlardı. Hele korkunca yüzünü elleriyle kapası falan güldürmekten alıkoymadı. Dizinin birde olmazsa olmazı ikinci kadını; Tae Yi Ryeong Krallığın modeli hem de iyi bir oyuncudur. Gelim görün ki bu kadın Gong Shil'in liseden arkadaşıdır. O yıllarda bizim


Kim Yoo Ri

Gong Shil "büyük güneş", Tae Yi Ryeong için "Küçük güneş" derlermiş. Bu yüzden esas kıza kin beslemektedir. Bir de ünlü bir futbolcu ile evlenecekken bir hayalet yüzünden düğüne engel olmak zorunda kalınca bizim esas kız hepten uyuz olur bu kadın ona. Neyse ki bunu çok fazla kullanmadı. O yüzden kötü kadın olarak hiç görmedim aksine sevdiğim bile ona. Kang Woo aşık oldu. Onun için çok çabaladı, muradına ermesi ohh be dedirtti :) Bu kadın cidden çok güzel ve alımlıydı.

Hong kardeşlerin yazdığı her dizi olay olmuştur, My Girl, Gumiho, The Greatest, Delightful Girl Chon Yang ve You're Beaustiful gibi dizileri yazmışlar üzerine Master's Sun olurda izlenmez mi? Tabi ki izlenir. Bu dizilerin hepsini izledim daha önceleri ama hala yazma fırsatı bulamadığımdan en kısa zamanda sizlerle buluşturacağım. Zaten Kdramayı seven ve müptelası olanlar eminim ki daha önceden izlemişlerdir, onlara da tekardan hatırlatmış olurum. O duyguları tekrar yaşatabilirsem ne mutlu bana.

Dizi bir çok kez beni güldürmüş olsa da bir kaç bölüm ağlattı. Onlardan biri "çocuk istismarı" ile ilgili olan bölümdü. Annenin çocuğa her vuruşunda ben de ona o şekilde vurmak istedim. Çocuğu bulup evde çıkardıkları o an gözyaşlarım sel oldu sel... Bir de sonlara doğru bir ölen bir çocuk onun kaybolduğunu sanıp deli gibi ağlayan bir anne vardı ki beni vurun dedim izlerken.. İçim parçalandı bir an o durumu yaşayan insanları düşündüm de çok zor. Hele oğlunun öldüğünü öğrendikten sonra annenin o perişan halini görmek etkiledi, yedi bitirdi beni.Ölüm kimse yakışmaz biliyorum ama çocuklara hiç yakışmıyor be :(

Diziyi izlerken aklıma Amerikan dizi olan 2006-2010 tarihleri arasında yayınlanan "Ghost Whisperer" dizisini anımsamadan geçemedim. O diziyi izlediniz mi bilmiyorum ama konular olaylar benzerdi. Yayınladığı tarihlerde deli gibi izlerdim. Bu tür dizileri seviyorsanız "Ghost Whisperer" izleyin canlarım.

Dizide geçmişe de gideceğimizden dolayı, Joong Woo'nun gençliğini Infinite grubunun üyesi "L" canlandırıyor. Her bölümde olmasada olduğu bölümlerde performansı üst düzey diyebilirim. Umarım benim beğendim gibi sizde diziyi izledikten sonra memnun kalırsınız. 

Dizi için puanım; 7/103 yorum:

 1. Gerçekten çok güzel bir diziydi... seni severek takip ediyorum ☺️ Daha çok komedi kısmı ağır basan dizileri sevsem de bu dizi kaçırılmaması gereken bir diziydi.. korkarım sandım ama korku kısmı yumuşatılmış o yüzden korku öğesi çok etkin değildi bu da diziyi daha izlenebilir kıldı bence😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle güzel düşünlerin için çok teşekkür ederim. Eğlenceli dizileri seviyorsan Reply serisini izlemediysen şayet izlemeni öneririm. Bu dizinin güzel olan tarafı duyguların samimi oluşuydu. Korku bölümü ise dediğin gibi yumuşatıldığı için pek fazla sırıtmadı :)

   Sil
 2. orta üstü orta üstü vakit akışı olan güzel bir dizi 10 üzerinde 7

  YanıtlaSil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..