25 Kas 2013

Panda and Hedgehog / Kore Dizisi

Bir kaç ay oluyor Panda and Hedgehog dizisini izleyeli. O ara ağır dram dizilerini üst üste izlediğimden eğlenceli dizileri izleme kararı almıştım. Bunlardan biri olan bu dizi aslında güldüren yanlarının yanı sıra ağlattığı sahnelerde olmadı değil.. Özellikle tatlı sevenler için izlerken ağzınızın suyu akacağına garanti verebilirim. Bir ara kalkıp bende küçük küçük pastalar yaptığımdan emin konuşuyorum..

Super Junior'ın yakışıklı üyelerinden biri olan Donghae, Seung Ji rolü ile pastacı bir genci canlandırıyor.Küçük yaşta kaybolan,11 yaşından öncesini hatırlamayan, çocuk denebilecek bir yaşı ıslah evinde geçiren bir genç.Islah evinde iken televizyona izleyerek pasta yapmayı öğrenmiştir.Islah evinden çıktıktan sonra ona büyükbabalık yapan Park Byung Mo ile beraber yaşamaktadır. Her pasta yapmaya başlamadan önce gözlerini kapatarak;
Maculinea Teleius kelebeği
Aspidomorpha Transparipennis böceği
Rhyssa Persuasoria Böceği
Homotropus Tarsatorius Böceği

söylüyordu. İlk başta motive olmak için söylediğini düşünsem de işin sırrı dizinin son iki bölümü ortaya çıkması güzeldi.


Bir de esas kızımız olan Yoon Seung Ah, Pan Da Yang rolünü canlandırmaktadır. Küçük yaşta anne ve babasını kaybetmiştir. Ailesinden sadece bir kız kardeşi vardır. İki kız kardeş ailesinin hatırası olan Panda Cafe'yi ayakta tutmak için uğraşmaktadır. Onun ihtiyacı olan kafesinde yeni tatlardır..Seung Ah Playfull Kiss dizisinden biliyor olabilirsiniz. Oh Ha Ni'nin aynı üniversiteye giden en yakın arkadaşı. İzlerken kim bu? kim bu? diye düşünürken diziyi izleyip bitirdikten sonra girip baktığımda anlamıştım. Biraz evrim geçirmiş :(Pan Da Yang'ın çocukluk arkadaşı olan Choi Jin Hyuk; Choi Won II rolünü canladırmaktadır. Büyük ve ünlü bir pastahane olan Saint Honore'nun varisidir. Küçük yaşta babasını kaybetmiştir. Annesi başka bir adamla evlenmiştir. Bu evlilikten kız kardeşi Woo Yi öz kardeşiymiş gibi çok sevmiştir. Fakat üvey babasından bir o kadar nefret etmektedir. Amerika'da eğitim görmesine rağmen daha büyük yerlerde çalışabilecekken varisi olduğu Saint Honore üvey babasının eline bırakmamak için oranın yönetimini ele almıştır. Amerika'da 15 sene yaşamasına rağmen ilk aşkı olan  Pan Da Yang'ı unutamamıştır..


Seung Ji, Panda Kafede pastacı olarak işe başladıktan sonra satışlar patlar. Sürekli pasta siparişleri, müşteriler derken kafe dolup taşar. Böyle olduğunu görünce Woo II ise Da Yang'ı kıskanmaya başlar.  Dizinin konu olarak en güzel yanı karakterlerdi diye düşünüyorum. Dizinin kötü adamı aşkını kaybetmiş ikinci adam değildi aksine müthiş bir dostluk doğdu.. Hatta üçünün bu dostluğunun çocuk yaşlarına kadar dayandığını görmek güzeldi. Pan Da Yang'ın daha çocukken ilk aşkı olan Min Woo kayboluyor. Ondan ne bir iz ne haber vardır. Won II ise onu kaybettiğini sanarak 20 yıl kadar pişmanlık duymuştur. Ta ki Min Woo'nun aslında Seung Ji olduğunu anlayana kadar. Dizinin daha ilk bölümünde Min Woo'nun kaybolduğunu göstermeleriyle aslında birazda anlaşılıyordu kim olduğu sadece dikkatli izlemek lazım...

Seung Ji'nin aslında kaybettikleri çocukluk arkadaşı Min Woo olduğunu anladıkaları sahne dizinin en güzel anlarından biriydi. Yazımın başında; 
Maculinea Teleius kelebeği
Aspidomorpha Transparipennis böceği
Rhyssa Persuasoria Böceği
Homotropus Tarsatorius Böceği

 ne anlama geldiğini bilmiyorduk dedim ya işte o zaman çıktı meydana. Aslında bu Won II bu türleri ezberleyemediği için babası son anında ona şarkı söyleyerek bunu ezberletmiştir. O Pan Da Yang'a o da Min Woo'ya öğretmiştir. Bu sadece üçünün bildiği bir sır gibiydi. Min Woo'nun aslında dedenin torunu, ablanın oğlu olduğunu öğrendikleri gün olanları Seung Ji'ye anlatmak için giden Panda onu bunları tekrarlarken duyduğundan anlaması, çocukluk resminden ileriki halini çıkaran Won II merdivenlerden koşarak inmesi ve üçünün tekrar küçüklüğünde ki gibi bir arada olması çok güzeldi..

Dizinin en çok güldüğüm elemanlarından biri ise Won II'in kardeşi Won Yi idi. Bu neden abisine oppa değilde hyung, kendinden büyük ablalarına unni yerine nuna diyor diye kendi kendime söylenirken aslında onunda bir hikayesi varmış. Won II kardeşi gibi sevidği Min Woo'yu kaybettikten sonra erkek kardeşini kaybetmiş gibi üzülmüş. Kız kardeşinden günden güne uzaklaşmasından dolayı erkek gibi davranmaya başlamış. Abisi de onun için bunu yaptığını anlayınca saçmaladığını anlayıp kardeşine iyi davranmıştır. Abisinden sürekli para isteyen, para için her türlü anlaşmaya giren bir kız dizi boyunca çok güldüm ona. Hiç ders çalışmayan kız Seung Ji'yi görünce pastacı olmaya karar verir. Bu kız aslında Min Woo'nun kız kardeşidir. Bu ayrıntıyı bence izleyip görün derim..
Dizinin büyükbabasından bahsetmeden geçmeyeceğim. O nasıl sevimli bir dedeydi öyle. Seung Ji ıslahevine girdiğini Pandaya söyleyemediği için işkence çekerken onun gidip kızımızla konuşması çok sevimli bir hareketti. Pandayı da bu konu için gösterdiği tavır için takdir ettim. Aslında bunların hepsini senelerdir beklediği Min Woo için yaptığını nereden bilecekti ki? Seung Ji'nin ilişki konusunda dededen öğüt alması, karşıklık içmeleri falan çok güzeldi. Bir de sürekli dedenin ona vurması sonrea sevmesi uyurken Seung Ji'nin dedeye sarılması göbeğine ellemeden düşünemiyorum demesi harikaydı..
fotoğraf.PNG görüntüleniyor
Dizinin ilk bölümünde olması lazım, 1-2-3 koş diye bağırdı Donghae, ilk başta ben mi yanlış duyuyorum demiştim ama ciddi ciddi "koş" dedi :)
Dizi genel olarak güzeldi, hatta bu kadarı olabileceğini tahmin etmiyordum. Sıkılmadan izleyebileceğiniz, zaman kaybetmeyeceğiniz sevimli bir  romantik komedi. Not düşmeden geçmeyeceğim; rejim yapıyorsanız izlemeyin pastaları gördükten sonra rejim falan kalmaz. Dostluk bağının, aşkın, mucizenin, kardeşlik bağının, aile bağını anlatan güzel bir dizi. İzlediğinize pişman olmayacaksınız.. Ve dizinin güzel OST'u ile yazıma son veriyorum. İyi seyirler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..