22 Kas 2013

Secret / Kore Dizisi

"Secret" bir diğer adıyla "Secret Love" 25 eylülde başlayan ve bir kaç gün önce finali yapan dizi. Kesinlikle  yayınladığı günlerin reyting rekorunu kırdığını konunun akıcılığıyla gösterdi. Dram, intikam ve aşkı her şeyiyle yaşatan bu diziyi izlemenizi daha yazımın başında tavsiye ediyorum.

Konusuna gelince Min Hyuk zengin bir ailede dünyaya gelmiştir. Hem yakışıklı hem zeki bir kişiliği olmasıyla birlikte birazda vurdumduymazdır. Sosyete camiasında samimi bulduğu tek aşkını "vur-kaç" araba kazası sonucunda kaybeder. Kız arkadaşının ölmesi nedeniyle Kang Yoo Jung hapise girer. Kazayı yapan kişi aslında Kang Yoo Jung değil onun erkek arkadaşı Ahn Do Hoon'dur ama kazanın suçunu Kang Yoo Jung üstlenir. Tüm bunlar olurken karşılıksız aşk yaşayan Shin Se Yeo sadece sevdiği tek adamı kazanabilmek için her yola başvuracaktır. Konu itibari ile  Nice Guy'ı bir tek hatırlayan ben değilimdir diye düşünüyorum. Bence sadece konu bakımından benzediğini düşünüyorum keza bu dizinin oyuncularının kalitesi ne kadar iyi olsa da Nice Guy benim için daha farklı..


Jin Sung dizinin yayınlanmasından 2 gün sonra I Hear Your Voice dizinin güzel başrol oyuncusu Lee Bo Young ile evlendi. 2011 yılının kaliteli ve eğlenceli dizilerinden biri olan Protect The Boss dizisinden hatırlarsınız. Orada ki oyunculuğuna kıyasla bu dizide onu daha başarılı buldum. İçine büründüğü rolün hakkını kesinlikle verdi. Ölen sevgilisinin intikamı için her şeyi yapabileceğini düşündü,  Kang Yoo Jung'un bir gölge gibi her adımını izledi. Değer verdiği bir şeyden koparsa anca onun çektiği acıyı çekeceğini düşündü Min Hyuk. Aslında işler istediği gibi gitmedi. Neden mi ? İntikam alacağım dediği bu kadına aşık olacağını hesaba katmamıştı. Gölge gibi izlediği bu kadının vur kaç olayında oracıkta sevgilisini ölüme terk edecek bir kadın olmadığını anlamasıyla aşkıyla beraber bu kadına teslim oldu.. O zamana kadar onun yüzünden çektiği acılar için onu korumaya devam etmesi, özellikle aşık bir adam sevdiği kadına nasıl bakar bunu çok iyi gösterdi MinHyuk...

Hwang Jung Eum'u Can Your My Heart ve Full House 2 dizilerinden hatırlarsınız. Onun oyunculuğunu çok beğeniyorum. Kendini her geçen projenin ardından yenilediğini ilerlediğini, bu dizide ki rolünün hakkını verdiğini düşünüyorum. İşlemediği bir suçu üstüne alarak bedelini sevdiği insanları kaybederek ödemesi onun en büyük cezası oldu. En büyük ihanetler en güvendiğin insanlardan gelir. Acısını bir zamanlar sevdiği adamın ihanetinin ona verdiği acıyla gerçekleri ortaya çıkarmasıyla aslında bu ürkek kızın aslında ne kadar güçlü bir kadın olduğunu kanıtladı. En çok da küçük oğlu San'ı kaybettiğini öğrendiği ve babasını morgda teşhis etmek için gittiği sahnelerin de ağladım. Min Hyuk'un aşkına karşılık vermesi ve mutlu olmasını istedim.

Soo Bin; İlk izlediğim hala da hiç unutamadığım "49 Days" diziydi. Orada ki karakter oyunculuğunu nasıl ise bu dizide aynıydı. Tek farkıorada ilk başından beri oyun oynayan bir adamdı. Bu dizide aslında sevdiği kadının onun için yaptığı fedakarlığın altında ezilerek nasıl kötü bir adama dönüştüğünü canlandırdı. Soo Bin kötü adam karakter oyunculuğunda ilk üçü zorlar. İlk başlarda Yoo Jung ve Do Hoon çiftine üzülüyordum. Aralarında büyük bir sevgi var ki bu kadar acıya birlikte katlanıyorlar derken; Gerçeklerin açığa çıkma gibi bir huyu olduğundan aslında iyi görünen bu adam hırsının kurbanı oldu. En çok Yoo Jung'un babasının her şeyi hatırladığını anladığında ki o bakışından kesin adamı öldürecek bu adam dedim kendime. Dediğim oldu ve adamı buz gibi dışarıda donarak ölmesine sebep olduğu an bu Do Hoon karakterinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istedim. Fakat adam avukat olduğundan her şey için elinde mutlaka koz bulundurması ve dizinin çaresiz aşığı Se Yeon'un Min Hyuk'u kazanmak için onunla bir olması ile bu adamı yıkmak zor oldu..
Lee Da Hee, I Hear Your Voice dizisinde ki savcı rolüyle izlemiştim. Kore aktristleri arasında en çok beğendiğim, güzel bulduğum kadınlardan biri. Min Hyuk'un anaokulundan beri arkadaşı olan ailelerinin zoru ile evleneceklerdir. Aslında dışarıdan bakıldığında birbiriyle evlenmek isteyen bir çift gibi görünmüş olsalar da aslında bunu isteyen bir tek Se Yeon'dur. Min Hyuk'u çaresizce sevdiğinden çektiği acıların intikamını almak için savaş açtı. Ona yaptıkları için çok kızmış olsam da aslında en çok ona üzüldüm.Düşünsenize anaokulundan beri sevdiği adam onu bir türlü görmüyor..Ji Hee konusundan dizinin ilk bölümünden beri şüpheleniyordum. Onunda Min Hyuk'un babası gibi ayrılmalarında parmağı olduğunu görmek sinirlerimi bozuldu ve üzülmeme kararı aldım Se Yeon'a....

Min Hyuk'u Ji Hee'nin ölümünden sorumlu olan kişinin daha önce yedek sürücü diye gelen kızı karşısında görünce o kızın öldürmek istercesine boğazına sarılması ardından polislerin kelepçeyi taktığını görünce "ahh be kızım değdi mi o adam için şunları yaşamaya" diye sövdüm sövdüm durdum. Hele ki babasının o hapise girdikten sonra sağlığını kaybetmesi kızım çıkana kadar bir şey yemicem demesi falan beni izlerken çok yıprattı. Hele morgda onu teşhis etmeye girdiğinde babasının donmuş ayaklarına dokunup ağlaması ve dışarıdan onu Min Hyuk'un izlemesi içler acısıydı. Özellikle parçaları birleştirdiğinde aslında babasının ölümüne avukatın sebep olduğunu anladığında pastahaneye gidip başını duvarlara vura vura kendini cezalandırması beni bitirdi... Min Hyuk'un ondan haber alamayınca oraya bakıp onu o halde bulunca düşüncesinde yavaş yavaş bir çok şey oturmaya başlamıştı. Bu kadına ne kadar kötülük yapmak istese bile sadece neyi "sır" olarak sakladığını merak ediyordu. Bu sırrın içinde Do Hoon olduğunu anlamaya başlıyordu. Neden Do Hoon bu kadınla sevgili olduklarını gizlemişti, bir sebep olmalıydı der gibi kadını hem korudu hem araştırması ona sahip çıkması aşkın tohumlarını içinde atmaya başlamıştı aslında..

Ji Hee'nin annesinin dükkanına hafta bir kaç kez uğrayıp annesi sürekli kovsa da balık kokusundan nefret etmesine rağmen yardım etmek için elinden geleni yapıyor. Onu uzaktan izleyen ve ne yapmaya çalıştığını anlamaya çalışan başkan..
Min Hyuk'un daha yedek sürücü muhabbetlerinde ona Se Yeon'a aldığı yüzüğü Yo Jung'a vermişti. Babası öldürülmeden önce aslında ameliyat olacaktı o yüzüğü görünce satmaya kalktı tabi özel tasarım olduğu için hemen Min Hyuk'u büyüten annesine ulaşıldı. Sonra Min Hyuk geldi onu kurtardı kendisine borçlandırdı. Sırf kızı yanında tutabilmek için borcunu ödemesini söylüyordu kızın ona verdiği adres ve telefon numarasının kağıdını yakmaya çalışıp hemen söndürmesi, otelde kızı görünce yolunu değiştirmesi, sarhoş olduğunda onu araması aslında içten içte olan duygularını göstergesiydi..Min Hyuk'u en çok takdir ettiğim ve kızdığım sahne aynıydı. Onu kıyafet alıp kutlamaya getirmesine kızdım. Ama orda bir güzel Do Hoon ve o sapık arkadaşına vurduğu içinde takdir ettim .. Do Hoon denilen avukata ne kadar çok gıcık olduğum katil olduğu ortaya çıkacak diye kıza o kadar hakaret edildi sırf hırsı uğruna savunmadı bile. Se Yeon'la aslında tencere kapak gibiydiler..
Yoo Jung ne zaman gülse ona "Gülümseme" demesi.. Daha ne desin adam 

ne güzel ifade etmiş kendini

Yo Jumg'un çocuğunun aslında ölmediğini başka bir ailenin yanında evlatlık olduğunu öğrenmesi ve bunun arkasında avukatın annesi olması beklediğim bir şeydi. O kadının Yoo Jung hapisten çıktıktan sonra bir anda iyi davranıp bir tomar parayı ona vermesinden anlaşılıyordu. Avukatın babası bir o kadar iyiyken annesinin bu kadar kötü bi kadın olmasına şaşırmadım. Hırsları için her şey yapabiliyor ana oğul..

O kadar dizi izledim sekreter rolünde ki Choi Woong'un ciddiyetine hayran kaldım. Çünkü sekreter rollerinin hepsini düşününce en çok onu sevdim hatta o kadar ciddiydi ki 1 ya da 2 kez gülerken gördüm.. O da sonunda aşkı buldu ya sevindim :)
 Kore dizilerinin finalleriyle kıyaslarsak kesinlikle güzel bir son ile final yaptı. Beklediğim bütün soruların cevaplarını alabildiğim için mutluyum. Herkes hak ettiği cezayı aldı.. Eğer aksi final olsaydı cidden çok üzülürdüm en azından havada kalan bir konu kalmadı. Bir de Yo Jong'un hapishanede ki arkadaşları bile mutlu sonu gördüler ona sevindim..Dizinin ve haftalardır dinlemekten keyif aldığım Ost'u ile veda ediyorum. Bu şarkı uzun süre müzik listelerinde altüst etti..
özellikle başlangıç müziğine dikkat edin

15 yorum:

 1. TRT de izlediğim bir dizi vardı adını hatırlamıyorum şimdi. ilk resimde soldan 2. sıradaki kız, kraliçeyi oynayan kız mıydı ?

  YanıtlaSil
 2. Yazınızı büyük bir zevkle okudum . Bu diziyi rastgele izledim ben. Zaten ilk bölümü derken bitirdim iki günde. Dikkatimi çeken ise o kadar dizi arasında bu diziyi tek bir kişi bile önermemişti bana. Şaşırdığım nokta buydu açıkcası. Çünkü konusuyla bambaşka bir dizi. Ayrıca dizinin şarkılarına bayıldım .. Bu güzel yazı için çok çok teşekkür ederim sevgiyle kalın :) <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle teşekkür ederim, beğendiğinize sevindim.
   Ji Sang, beğendiğim oyunculardan biri olduğu için bu diziyi herkese öneririm. Sevdiğim intikam dizlerinden biridir. Eğer Kill Me Heal Me izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim. Aynı başrol oyuncularının geçen sene oynadığı dizi :)
   Sevgi ve huzurla kalın :)

   Sil
 3. Bişi sormak istiyorum izleyenlere ben izledim ama atlaya atlaya izlediğim için anlamadım şimdi kızi hapishanede işkence çektiren dövdüren ve çocuğunu dövdüren kim ?? Çok merak ediyorum cevap verirseniz sevinirimm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kızın avukat sevgilisi yaptırıyor şartlı tahliyesini iptal ettirmek için daha sonraları çocuğunu döven kızı buluyor bi güzel pataklıyor ji sung'un bununla alakası yok o sadece şartlı tahliyede red oyu ver demiş.

   Sil
 4. Bir Secret sever olarak yorumunuzu zevkle okudum. Hwang Jung Eum'u çok severim bu dizide de harikaydı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hwang Jung Eum efsaneydi. Gerçi her dizisinde çok iyi iş çıkarıyor.

   Sil
  2. Kesinlikle katılıyorum her dizisinde çok iyi bir oyunculuk sergiliyor. Hem dramda hem komedi de mükemmel olan sayılı oyunculardan...

   Sil
  3. Bende seninle aynı fikirdeyim :)

   Sil
 5. bana link gönderebilecek var mı acaba sitelerde çıkmıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://www.koreanturk.com/secret-love Ben buradan izlemiştim🐣

   Sil
 6. Siteniz çok güzel. yabancı diziler
  bu siteye de bekleriz

  YanıtlaSil
 7. Benim bir sorum olacaktı hani 15 inci bölümde Min Hyuk o pislik savcınin önünde dosyalari çıkarıp yani arastirip buldugu dosya ve kaseti cıkarip adamina bunlari yak diyor orayı anlamadım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba; Diziyi izleyeli 5 sene olduğundan sahneleri net hatırlamıyorum. Eğer hatırlayan varsa cevap gelecektir.

   Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..