31 Oca 2014

Monstar / Kore Dizisi


İzlediğim dram temalı dizilerin ardından eğlenceli bir şeylerledevam edeyim derken kendimi Monstar'ı izlerken buldum. Bir çok sahnesine güldüğüm kadar üzülüp bu niye böyle olmuş dediğim de oldu. Müzikal tadında ki bu dizi 12 bölümlük mini dizi gibi görünüyor olsa da inanmayın. Zira her bölüm 80dk kadar sürüyor. Oyuncuların sadece bir kaçı dışında pek tanıdık tiplere rastlamadım. Kendi adıma konuşuyorum belki sizin tanıdıklarınız vardır.


Müzikal tadında ki bu dizinin konusu; müzik ile bir araya gelen farklı karakterlere sahip bir grup öğrencinin yaşamlarında ki zorluklar, müziğe olan tutkularını anlatan güzel bir senaryo. Hangi milletten olursan ol hangi dili konuşursan konuş iyi kötü herkesi bir araya getiren müzik, evrensel oluşuyla başlı başına bir şey. Bu dizi de bunu çokça hissedeceğinize inanıyorum.
Oyuncularımızdan bahsedecek olursak; Yoon Sul Chan karakterini, BEAST grubunu yakışıklısı Yong Joon Hyung canlandırıyor. Dizide Men in Black(BTOB ve Jonghyun) adlı grubunun lider vokalistidir. Aklında derin yaralar olmasına rağmen duygularını gizleyebilen, asabi bir kişiliğe sahiptir. Asabi oluşu yüzünden yaşadığı sorunlar üzerine şirketin başkanın isteği üzerine kendini ideal öğrenci gibi gösterme fırsatı doğar. Müzik ile yaşayan bu çocuk kendini beklemediği şekilde okulun müzik grubunda ve aşkın içinde bulur... Oyunculuğunu ilk kez izledim. Egosu yüksek bir idolü canladıran  Joon Hyung'u sevdim. Özellikle karşısında kim olursa olsun her tepkisinde "ben bir starım" diyerek böbürlenmesine bayıldım. Sürekli bu şekilde davranmasının tabi ki sebepleri var. Mi Se Yi'den hoşlanması ise ona ters davranan ilk kız olduğu için ilgisini çektiğinden diye düşünüyorum.
Min Se Yi karakterini  1990'lı  Busanlı Ha Yeon Soo canlandırıyor. Monstar dizisinde ilk kez izleme fırsatı buldum. itiraf ediyorum ilk başlarda oyunculuğunu hiç sevmedim. Özellikle ilk bölümde ki o saçları neydi öyle. Gerçi dizinin sonlarına doğru saçına kahkül kestirdiğinde güzel yüzü ortaya çıktı.İlk başta soğuk gelen transfer öğrencisini sevmeyebilirsiniz ilerleyen bölümlerde seveceğinizi düşünüyorum. Hatta garanti veriyorum inanın bana. Ben Yoon Sul Chan'a aşık olduğunda ki hallerini , istemiyorum "Şiro" dediğinde ve şaka yaptığında ki ciddiyeti sevdim. Bazı zamanlarda saf hali beni deli etse de o da onun karakteri dedim uzatmadım anlayacağınız. 
Jung Sun Woo karakterini yakışıklı Kang Ha Neul canlandıyor. Tanıdığım tek oyuncu oydu. To Do Beautiful, Heirs'da izlediğim Ha Neul'un en çok öne çıktığı karakteriydi sanırım. Şu aralar yeni bir projeye daha hazırlanıyor. Çok büyük işler başaracağını düşünüyorum. Ben şarkı söylediğini bilmiyordum. Sesine bayıldım. Bir gerçek var ki gitar çalarken çok karizmatik Ağır başlı, zeki, on elinde on marifet olan kişiliği olan Sun Woo okula yeni gelen transfer öğrenci Min Se Yi'den hoşlanır. Aslında bu kız ilk aşkının ta kendisidir. Yoon Sul Chan ile çocukluk arkadaşı olduğu aralarında geçen bir olay yüzünden dostluklarının bozulduğu söyleyebilirim sebebini izlerken öğrenin..
 Ana karakterimiz bu üçü olmasına rağmen müzik grubunun diğer elemanlarından kısaca bahsetmek istiyorum. 

Kim Na Na karakterini Da Hee adında bir kız canladırıyor. İlk başlarda kızın çizdiği imaj kimseyle muhattap olmayan herkesin korktuğu biri olsa da onun bile yumuşaması sağlayan olaylar silsilesi olacak. Bunlar olurken aşk tabi ki olacak. Sin Eun Ha karaterini Kim Min Young canladırıyor. Çatlak fangirl kızlarını bilirsiniz. İdolleri adım adım izleyen her şeyden haberleri olan kızlardan biri. Yoon Sul Chan hayranı bu kız. Min Se Yi'nin en yakın arkadaşıdır aynı zamanda.. Park Kyu Dong karaterini Kang Ui Sik canladırıyor. Sınıfta ki lakabı "radyo" olan bu çocuk. Ezik gibi görünse de aslında bir amacı vardır şarkı söylemek. Bir de en yakın arkadaşını yaptığı bir hata yüzünden kaybettiği için onu kazanabilmektir. Cha Do Nam karakterini ise; Park Kyu Sun canlandırıyor. Judo yapan aslında bir çok cevheri içinde barındıran bir çocuktur. Kyu Dong ona karşı büyük bir hata işlemiştir. Ne mi yaptır izleyip görelim :)

Okulun bir de "Hepimiz birimiz için" grubu vardır. Orkestra tadında harika işler başaran bir grup aslında özünde hiç biri kötü öğrenci değillerdi. Dizi de kötü olan kimse yoktu. Ma Joon He rolünü Moon Yung Suk canlandırıyor. Okul başkanı görevini yapan aynı zamanda hepimiz birimiz ekibinin başında olan kişidir. Jung Sun Woo  ile yakın arkadaşlardır. Pek fazla faaliyetini göremesem de Min Se Yi'nin skandalı ile yaptığı şey büyük işti takdir ettim. Shin Jae Rok karakterini ise Yoon Jong Hoon canlandırıyor. Sınıfın haylaz çocuğu Radyo yani Kyu Dong'a az çektirmedi. Min Se Yi'nin azılı düşmanı. Bir de Oppa oppa diye etrafta gezen Ma Yoo Hyun karakterini Kim Yoo Hyun canlandırıyor. Şımarık zengin kızı deyim siz anlayın. Yalnız sesi çok güzel..

Dizi her ne kadar gençlik dizisi gibi duruyor olsa bile o yaşta ki gençlerin yaşadığı bir çok sorunu gözler önüne serdiği için sevdim. Senarist o yaşta ki çocukların aşkları, dostlukları, kıskançlıklar,başarıları, başarısızlıkları hakkında verdiği mesajlar ne eksik ne fazlaydı. Yul Chan ve Min Se Yi'nin annesiyle olan, Kim Na Na'nın ailesi, Sin Eun Ha'nın Yul Chan'a olan fan sevgisini, Sun Woo'nun ilk aşkıyla, Kyu Dong ve Do Nam'ın birbirleriyle olan sınavlarını sıkılmadan izleyeceğiniz bir dizi.Müzikal tadındaki bu dizinin şarkılarına gelecek olursak Kang Ha Neul'nun seslendirdiği "I Choose To Love You" , Kan Ha Neul-Da Hee'nin "Glam" Joon Hyung'un dizinin başlarında piyano başında söylediği bu şarkıyı çok güzeldi. Gökkuşağının performansı Na Na'nın söylediği "Don't Make Me Cry" Final performansları "Only That is my world" bir sürü şarkı sıralayabilirim ama sizde bir şeyler kalsın değil mi
 Ayrıca dizide gözden kaçmayan güzel ayrıntılarda vardı. Men in black grubu BTOB grubu ve JoonHyung'dan oluşuyor. Kısa çaplı dans çalışmalarına da denk gelmemiz güzel oldu :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..