17 Şub 2014

Bir Küçük Eylül Meselesi

Kendimi Güney Kore dizi ve filmlerine verdiğim bu zamanlarda iki güzel yapımla ara vermiş bulundum. Bunlardan biri "Herkül: Efsane Başlıyor" ve bir diğeri ise geçen cuma vizyona giren "Bir Küçük Eylül Meselesi" oldu. Uzun süredir Türk sineması izlemiyordum. En son Beren Saat ve Uğur Yücelin "Benim Dünyam" filmiydi.Sinemaya girdiğim zaman beklentimi yüksek tutmadım.. Temiz, çekilmiş, dürüst bir işle karşılaştım desem yalan olmaz. Bu küçük hikaye, müzikle, sevinçle,hüzünle ve Bozcaada ile süslenmiş. Kurgusuna ruhunu işleyebilen yapıtları seviyorum.. Bizim meşhur "Ezel" dizisinin senaristi Kerem Deren'nin kaleminden çıkan filmi aynı zamanda yönetmiş. İlk denemesi olmasına rağmen başarılıydı. Görüntü yönetmeni iki çift lafım var. onun kamerasından dökülen sahneleri görünce insan herşeyi bırakıp Bozcaada'ya yerleşesi geliyor.
Engin Akyürek, Zeynep Farah Abdullah, Ceren Moray ve Serra Keskin'nin bulunduğu oyuncu kadrısunun hakkını yememek gerek. Hepsi birbirinden güzel rollerini izleyiciye yansıttılar. Film için pek bilgi vermek istemiyorum. Fakat tesadüfler insanları bir araya getirir, zıt karakterler birbirini çeker,tüm bunlar malum nerede, ne zaman bilinmez.Denk gelmesi zordur bu yüzden aşk mucizedir!


8 yorum:

 1. bu filmi ben de merak ediyorum.
  ancak turk filmleri çok çabuk geliyor tv ye. bu yuzden en az turk filmlerine girdiğim maalesef gerçek :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türk filmlerinde seçici oluyorum çok nadir gidiyorum yalnız bu filmi sevdim. Ne yazık ki bizim ülkemizde kaliteli yapımlar pek olmuyor :(

   Sil
 2. bende izlemek istiyorum.Seyhanın dediğği gibi olsa da sinema da izlemenin keyfi başka!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyük beklenti içinde gitmedim bu filme fakat sevdim filmi. Seyhan gibi her filme gidemiyorum :(

   Sil
 3. ahh bağrına basılır ne diyorsun sen :D
  nabrut kişisi sağdaki resme yorum yaptı :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Woo Binle alakalı bir sürü fotoğraf gördüm ama şu sağdaki gibi yok :))

   Sil
 4. beni benden almıştı bu film uyarlama yapmadan da isteyince güzel işler çıkarıyoruz aslında ama tembellik daha ağır basıyor sanırım :D umarım böyle hoş yapımlar daha sık karşımıza ççıkar :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Son yıllarda sevdiğim, oyunculuğunu beğendiğim iki oyuncu.. Uyarlama olmadan yapılan çok iyi yapımlar var aslında fakat bizim senaristler ve yapımcılar risk almak istemiyorlar. Mesela; Arap ülkelerini ve Uzakdoğuda(yavaş yavaş) yayılan bir çok dizimiz var o sebepten risk almak gerek diye düşünüyorum :)

   Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..