20 Şub 2014

Biri Dizi Mi Dedi ? Bölüm-5

  • Pretty Little Liars

İki kişi bir sırrı ancak biri ölüyse saklayabilir. Alison'ın gizemli ölümünün ardında önceleri birbirlerine samimi olan dört liseli genç kızın Alison'un ölümünün ardından sakladıkları sırlar gün geçtikçe ortaya çıkar bu eski arkadaşlar tekrardan yakınlaşırlar. Taşlar yerine oturmaya başladıkça Alison'ın ölümünün cinayet mi  kaza mı ? Onlara mesaj atan "A" takma isimli birinden gelen tehdit mesajları kimden geliyor? Kızlar bu hikayenin neresinde? sorularının cevapları bilinmezlikte..
Dizi, Sara Shepard adlı yazarın "Sevimli küçük yalancılar" adlı kitap serisinden uyarlaması. Lucy Hale, Ashley Benson, Shay Mitchell, Troian Bellisario kızlarımızın başrolde olduğu dizinin gerek konuk oyuncuları ile ses getiren bir dizi. Ayrıca senaristin bölüm sonlarında sağ gösterip sol bulduğu "Hadi canım böyle de olmaz ki" tepkisini yaşadığım heyecanlı yapımlardan biri. 2010 yılında başlayıp günümüzde hala devam etmekte. Tavsiye ederim. 
  • The Vampire Diaries

Mystic Falls kasabasında her şey olabilir. Ölüp ölüp dirilebilir, karşınıza vampir çıkabilir, bir cadının büyüsüne maruz kalabilir hatta kurt adamlara kendinizi kaptırabilirsiniz. Ailesini kaybeden Elena ve kardeşi Jerremy teyzeleri ile yaşamaya başlarlar. Fakat işler sanıldığı kadar sakin ilerleyemeyecektir Stefan'ın kasabaya dönmesiyle ardında Damon'ın da yaşamasıyla başlayan olaylar zinciri gün geçtikçe gizemin ve aksiyonun dozunu arttırarak devam eder. L.J Smith tarafında kaleme alınan seride, iyi ve kötünün birbirleriyle  olan savaşı ve ili kardeş vampir Damon ve Stefan arasında yaşanırken, ikisinin arasında kalan Elena dengeleri koruyabilecek mi?
Kitap serisinden uyarlanan bu yapım televizyon erkanlarına 2009 yılında gelmeye başladı. O zamanlar Alacakaranlık serisi ile başlayan  vampir ve kurt adam furyasından nasiplenerek şu zamana kadar geldi. Sezonlar geçtikçe hem oyuncu kadrosunda hem konu bazında çok yol kat etti. İzlemeyen yok ise başlarsa sıkılmayacağı konusunda garanti veririm..


  • Teen Wolf


2011 yılında ekranlara gelen Teen Wolf  üçüncü sezonuyla bu aralar devam ediyor. güney Kore dizileri gibi değil yabancı diziler sezona ara verince bir sene kadar sürüyor diğer sezonu beklemek. Beklemekten nefret ettiğim dizilerden biridir Teen Wolf. Scott McCall ormanda dolaşırken bir kurt adam tarasında ısılır ve o da artık bir kurt adamdır. Bir lise öğrencisi için bu gerçeği kabul etmek ve hayata devam etmek oldukça zordur. Scott, en iyi arkadaşı Stiles Stilinski (bu çocuk dizinin efsanesi) ve başka bir kurt adam olan Derek Hale'in yardımıyla kurt adam olduğu gerçeğini diğerlerinden saklayarak normal bir hayat sürmeye çalışır. Diziyi izlerken özellikle müziklerine dikkat edin. Bölümler hatta sezon ilerledikçe oyuncularında diziyle beraber büyüdükleri fark etmeniz uzun sürmeyecek. Şiddetle tavsiye ediyorum. Özellikle işler 3. sezona geldiğinizde çok karışacak ve ben şu sıralar izledikçe neler olacak diye düşünmekten edemiyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..