14 Şub 2014

Herkül: Efsane Başlıyor!


Herakles; Roma mitolojisinde bilinen adıyla Herkül. Mitolojiye göre başarmış olduğu 12 efsanevi iş sayesinde insanüstü gücün sembolü haline gelmiştir. Yönetmen Renny Harlin'in ellerinde, insani zaaflara sahip olan ve mitolokik çıkıntıları neredeyse törpülenmiş bir şekilde hayat  buluyor.


Kalabalık bir ekip taradından markyajlanan öykü, Atina topraklarında zaferden zafere koşan Kral Amphitryon'un karısı Alcmene'ye bir geceliğin sahip olarak, ona kırallığının yıkımını bahşeden çocuğu doğuran Zeus'un oğlu Herkül 'ün yıllar sonra Hebe aşık olması ve üvey kardeşi Iphikles ile bu aşk uğuruna girştiğiçetin mücadeleyle harekete başlıyor. Hemen hemen bütün mitolojik karakterleri yeniden revize eden yapım ekibi, Zeus ve Hera'nın kızı Yunan mitolojisinde gençlik tanrıçası olarak adı geçen Hebe'yi Girit Prensesi olarak karşımıza çıkıyor.

Doksanlı yıllarda çocuk olan herkes dizi olarak Kevin Sorbo'nun canlandırdığı Herkül'ü hatırlar. Bu sefer Herkül karakterini Kellan Lutz bedeninde hayat buluyo. Kellan Lutz en kolay Alacakaranlık serisinde Vampir Emmet olarak hatırlayabilirsiniz. Kral Amphitryon karakterini Scott Adkins canlandırıyor. Popüler sinemanın mitolojiye imtihanı uzunca bir müddet sona ermeyecek. Beyazperde; Yakın tarihte nice mitolojik boğuşmaya gebe kalacak diyebiliriz. Şimdiden iyi seyirler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..