12 Şub 2014

Lie To Me / Kore Dizisi


2012'de yayınlanan benimde geçen sene izlediğim dizi Lie To Me. Yoon Eun Hye ve Kang Ji Hwan'ın başrollerini paylaştığı dizi romantik komedi türü yapımlardan biri. Bir yalanın insanın hayatında nelere mal olabileceğini komik bir dille anlatmalarını ve Yoon Eun Hye  ve Kang Ji Hwan'ın uyumunu sevdim..
Kore'nin bilindik hikayeleri zengin adam fakir kız. Hyun Ki Joon; zengin, yakışıklı, zeki ve bekar iş adamıdır. İlk bölümlerde ki kasıntı zengin adam tipi Secret Garden' hatırlattı. Dizinin ilk bölümleri durağan geçiyor diye diziyi yarım bırakmayın. Aman Ha! Konunun yavaş yavaş içine girdiklerine bakmayın senaristin güzel hamleleriyle keyif vereceğine garanti veririm. Hyun Ki Joon'un takım elbiseyle olan her haline tav olabilirim. Ne giyse üzerinde harikalar yaratıyor. Dizide her kadının halini süsleyen zengin yakışıklı bu adam hayatıyla alakalı bir çok fedakarlık yapmıştır. Kardeşi için nişanlısından vazgeçmiştir. İçinde kaybettiği sevgi ve aşkı Ah Jung'da bulması.. Ve ona aşık olduğunu anlayacağı sürede geçen olaylar aşık olduğunu dünyaya açıkladığı an ki tavırları sevimliydi.
Yoon Eun Hye'nin izlemediğim bir kaç dizi ve filmi kaldı. Buna rağmen izlerken keyif aldığım bir kaç aktirsten biri. Kong Ah Jung'ın bir zamanlar yakın arkadaş olduğunu sandığı aslında ilk aşkını elinden alan arkadaşı So Ran'a evlediğini söylmesiyle macera başlıyor. Olayların tesadüflerin bir araya getirilmesiyle aslında Hyun Ki Joon ile evli olduğunu arkadaşları ortaya attı. Dedikodu aldı başını gitti.Ah Jung, Turizm Bakanlığında çalışan devlet memurudur. İşine bağlı, azimli ve zeki bir memurdur. İlk aşkından dolayı aşka olan inancını yitirmiş ve kendini işin adamıştır. Eun Hye'nin dizinin ilk bölümlerinde ki saç modeli hiç hoşuma gitmedi. Her aşk acısı çeken kadınlar gibi saçını kestirdi. Küt ve kahküllü o hali eski halinden bin kez iyiydi. 
Hyun Ki Joon'un kardeşi; Hyun Sang He. Uzun yıllar Güney Kore'de yaşayan tam da döndüğü gün barda Kong Ah Jung ile tanışır. Güney Kore'y döndüğünü öğrenen abisi onun peşine düşer tesadüfen orada olan abisiyle Ah Jung ile ilk kez karşılaşır. Siz diyeceksiniz ki neden abisinden kaçıyor. Daha ilk okuldayken sevdiği kız abisine aşık olur, nişanlanır. Bunu öğrenen abisi kardeşi için o zamanlar sevdiği nişanlısından vazgeçer. O günden sonra Güney Kore'den gider yıllar sonra döner. Yine aynı olay yaşanacakken bizim çocuk olgunlaştığı için sorun yaratmaz. Benim dizide en çok sevdiğim karakter Sang Hee. Gerçi heralde bu arkadaşı izlemediğim dizisi de kalmadı. Ah Jung ile yakın arkadaş olan Sang Hee ilk başlarda çok görünmesine rağmen sonralarında senaristler ya unuttu ya da sadece Ah Jung ve Ki Joon aşkına yöneldi. Hazır Ki Joon nişanlısından bahsetmişken ona geçelim. Oh Yoon Joo. Aynı zamanda Sang Hee'nin sınıf arkadaşı ve ilk aşkıdır. Nişanlısının ondan ayrılasının ardından İtalya'ya giden, saçma bir zamanda geri dönen ikinci kadındır. Ki Joon ile büyük aşk yaşamışlarsa ne olmuş yani her şey bıraktığı gibi mi olacaktı? Tabi ki Hayır! Gel gör ki bunu
Yoon Joo'ya anlatmak zor oldu. Hele bir de o meşhur kola sahnesinden sonra gelmesine daha çok sinir oldum. Heh itiraf ettiler! Şükür! dedim sonra olanlara bak...! Dizinin bir çifti daha vardı ki ilk başlarda uyuz olsam bile kendimi bir çok kez gülmekten alıkoyamadım. So Ran ve Jae Bum çifti. So Ran yalan konusuna sebep olan kadın, Jae Bum ise Ah Jung'un ilk aşkı. Etkilendiğim bir çok sahne vardı. Bunlardan biri Sukura Ağaçlarıyla çevirili park. Sukura ağacı  Japon sanatında kullanılan ağaç türüdür. Adına şarkılar dahi yazılan, bahar aylarında hava durumlarından önce Sukura ağaçlarının durumu hakkında bilgi verirler. Sukura ağacı; kiraz ağacıdır. Ağaçlar hakkında bilgi vermek isterdim fakat konuyu şaşmasın. Nereden biliyorsun demeyin; Peyzaj bitirdim. İşte bu Sukura ağacının olduğu her sahne olağanüstüydü.. Ayrıldıkları gün o yolun orada Ah Jung'un ağlarken babasına ağlaması "çiçekler artık yok" diye acısını başka türlü göstermesi.. Ama benim efsane sahnem kola sahnesiydi.. Gerçi bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Ah Jung sen adamı kendine geri döndürdün. Seninle evlenmek istiyor. Sen ne diye Jeju'ya gidiyorsun düşünmem lazım diyorsun. Sinir bozucu ve gereksiz buldum. Unutmadan Ki Joon'nun sekreteri Park Hoon. Böyle bir sekreter dostlar başına! :)
Dizinin Ostlarına gelelim biraz da.. Benim için dikkat çeken Ostlar Kim Yeon Woo "You are My Love"; Nothing . İzlerken keyif alacağınız kimi zaman hüzünlü kimi zaman güldüren Lie To Mee izlemenizi tavsiye ederim.. İyi Seyirler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..