10 Şub 2014

The Primer Minister and I / Kore Dizi"The Primer Minister and I" yayınlamadan önce bir çok kez dizi hakkında bloğum da bilgilere yer vermiştim.. Yoon Si Yoon sevdiğim için başlamasını dört gözle bekliyordum.Beklediğine değdi mi peki? Evet değdi. Güney Kore'nin alışılagelmiş zengin kız fakir oğlan, kızların erkek kılığına girmesi ve anlaşmalı evliliklerle alakalı konuların bol bol işlediği dramalara sahip olduğunu Kdrama severler bilir. Bu dizimizin alışılagelmiş konusu ise; anlaşmalı evlilik ve bununla gelen olaylar silsilesini anlatıyor. 

SmTown gruplarına, oyuncularına, şarkıcılarına olan düşkünlüğüm aldı başına gidiyor. SNSD'nin güzel kızı Im Yoon Ah'ın dizide oynayacağını duyduktan sonra Yoon Si Yoon'un da kadroya katıldığını öğrenince heyecanım kat kat artmıştı. Yoon Ah Love Rain'de oynadığı Ha Na rolünün aksine güldüren karakteri canlandıyor. Oynadığı Nam Da Jung; magazin servisinde başbakanın özel hayatıyla alakalı bilgi toplamaya çalışan bir muhabirdir. Annesini küçük yaşta kaybetmiş babası Alzheımer hastasıdır. Babasının tek isteği ölmeden kızının evlendiğini görmesidir.  Lee Beom Soo; başbakan Kwon Yool rolünü canlandırıyor. Kwon Yool karısını trafik kazasında kaybetmiş üç çocuklu bekar bir babadır. İdealleri olan başkaban çocuklarını bu süre zaafında ihmal eden bir babadır. Yoon Si Yoon; Kang In Ho rolünü canlandırmaktır. In Ho başbakanın yardımcısı, başdanışmanı olan In Ho'nun hayatıyla alakalı sırlar vardır.. Yoon Si Yoon eski dizilerini göz önünde bulundurursak hatta çok değil 2013'ün başlarında Park Shin Hye ile rol aldığı Flower Boy Next Door halinden eser yok aşırı zayıfladığı bu gözlerden kaçmadı. Chae Jung Ah; Seo Hye Joo rolünü canlandırıyor. Sert mizaca sahip olan bu kadın içten içe başbakanı sevmekte.Chae Jung Ah daha önce Dream High'de öğretmen rolünde izlemişti. Ryu Jin; çocukların dayısı başbakanın has düşmanı Park Joon Ki rolünü canlandırıyor. Dizinin üç küçük veleti vardı ki hepsi birbirinden sevimli. Woo Ri (Choi Su-Han), Na Ra (Jeon Min Seo) ve küçük Man Se'miz (Lee Do Hyun). Ön plana çıkan Man Se oldu. Çok sevdiği ajummasının ona ekmek almasıyla başladı ona olan küçük aşkı. Choi Sun Han'ın büyüyüp hyungları gibi güzel yerlere geleceği oynadığı çocuk rolüyle gösterdiği aşikar. Lee Do Hyun çocuk karakterler arasında en sevdiklerim arasında yer aldı. Hele onun "ajumma" deyişi yok mu, al mıncıkla öp o derece şeker.
.

İzlerken gülme krizlerine girdiğim ara ara duygulandığım bir çok duyguyu içinde bu dizinin en çok güldüren tarafını sevdim. Yoon Ah'ın oyunculuğu konusunda çok yol kat ettiğini fark edeceksiniz. Yoon Si Yoon'u ilk kez ikinci rolde olmasına alışamasam da onun da kendine göre nedenlerden dolayı mutlu olduğunu görmek sevdim. Lee Beom Soo'u izlediğim ilk yapım oldu.Doğruyu söylemek gerekirse endişelerim vardı. Yoon Ah ile aralarında ki yaş farkından dolay rollerini nasıl olacağını dair. Fakat izledikçe endişelerim yerini zevke bıraktı.. Rooftop Prince, The Moon That Embarce The Sun, Runnig Man'in yakışıklı oyuncusu Lee Min Ho'yu biraz daha görebilsek güzel olurdu.

Dizinin en güzel ikilisi; anne sevgisi görmeyen Man Se'nin ajummasına düşkünlüğü onların dizinin en sevimli ikilisi yapmasam olmaz. 

Na Ra'nın ilk aşkı olarak diziye konuk olan Suho'nun ilk oyunculuk deneyimini şahit olduk. İnanıyorum ki güzel yüzüyle güzel yerlere gelecek. Keşke daha fazla görebilseydik.
EXO'nun lideri Suho
Yılın en kıskanç ajumması. 

Diziden yakındığım tek şey; varlığıyla yokluğu bir olan en gereksiz muhabirlerimiz oldu. Tamam dizide varlar ama çok aktif olamadılar ben senaryo açısından onlardan çok şey bekliyordum. Yine de Lee Min Ho'yu görmek güzeldi :)

Aralarında ki anlaşmalı evliliğin aşka dönüştüğü, çocukların ajumma dedikleri Nam Da Jung'u ve hatta hasta olan babasını büyükbabaları gibi kabullenmeleri , Şef Kang'ın aşkının karşılıksız oluşu, Şef Seo'nun yıllarca başbakana duyduğu aşk senaryoya aktarış biçimi ne fazla ne az, dozundaydı.Dizinin finali hakkında büyük beklentiler içine girmeyin. Güzel bitmiş olsa bile beklediğimden sönük bir son ile veda etti. Dizinin oyuncuların sıcaklığının dışında ostlarıda güzeldi. Yoo Gun "I love you to death" Shinee'nin yakışıklısı Teamnin "Steps" seslendirdi. Benim favorim Ost'um Yoo Gun'un seslendirdiği şarkı oldu.

Dizinin konusu, oyuncularından çok ses getiren olay ise dizi setini ziyaret eden idoller oldu. SHINee'den MinHo ve Girls Generition (SNSD) kızları arkadaşları YoonAh'yı ziyaret ettiler. Suho konuk oyuncu oldu daha ne olsun.

Dizinin kendime adıma en güzel karesi

2 yorum:

  1. Yoonah süper bi oyuncu değil mi ya ? Onu izlerken çok keyif aldım :)

    YanıtlaSil
  2. Evet kendini bayağı geliştirdi. Bir çok sahnesine çok güldüm:)

    YanıtlaSil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..