18 Şub 2014

The Woman Who Still Wants to Marry / Kore Dizisi


Çok uzun zaman önce izleyip de pişman olduğum hatta taslaklarda yarım yamalak bıraktığım dizi. Kim Bum Boys Over Flowers  ile  yarattığı karizmayı bu diziyle yerle bir ettiklerini düşünüyorum  30'lu yaşları geçmiş kadınların evlenmek için çırpınmalarını anlatan sevimli bir konu olsa da Kim Bum gibi çocuğun kendinden 11 yaş büyük ajumma denecek yaşta ki kadınla aşk yaşaması özellikle görünüş olarak hiç olmamış. Yayınladığı zamanlarda Güney Kore halkı da benim gibi düşünmüş olmalılar ki reyting sıralamasında bile yer almayıp kısa kesmişler diziyi.Açıkçası hem sıkıcı hem de yarım yarım bıraktım diziyi. Kim kiminle beraber kim mutlu olmuş olmamış bilmiyorum.

Yanlış anlaşılmasın dizinin konusu ilgi çekici olabilir.30 yaş sendromunu yaşan bir çok bayan elbette ki vardır. Ne bileyim o kadar yabancı dizi film izliyorum heralde bu kadar sıkıldığım diziye pek rastlamamışdır. Bir yerlerden yakalarım diye düşünsem diziyi yarım bırakmıştım. Aktirstler iyi oyuncular olabilir. Bana göre bu diziyle büyük vakit kaybı yaşamışlar. Özellikle Kim Bum'a yakıştıramadığım için sevmedim. Dizide bir ara kendinden 11 yaş büyük sevgilisine büyük göstermek için saçını griye boyamasını anlamadım. Yönetmen  hiç mi göremedi öyle bir sevimli surata o saç rengini yapsa bile fark etmeyeceğini :)

Dizi için söyleyeceğim tek güzel şey ise; Ostları onun dışında ne yazık ki diziye dair pek güzel düşüncelere sahip olamadım. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..