11 Şub 2014

Yeter ki; Böyle geri dönüşler olsun!

SmTown şirketinin bütün gruplarıyla haşır neşir olduğum için yaptıkları her projeye hayran kalıyorum. Geçelerde yayınlanan S.M The Ballad beklenen ikinci albümünün tanıtımlarını ve kimlerin olduğunu gördükçe daha fazla heyecana kapıldım. S.M The Ballad  kimler mi var. Super Junior Yesung, Super Junior-M Zhou Mi, Shinee Jonghyun, EXO Chen, TVXQ Chanming, Girls Generetion Taeyeon, F(x) Krystal, Zhang liyin.. Yesung askerde nasıl olacak demeyin. Ballad grubunda olacağı daha önceden bilinen Yesung askere gitmeden önce şarkıyı seslendirmiş. Yesung'un o güzel sesini askerde olduğu süre boyunca duyamadık. Elfler iple çekiyor. Ostların kraliçesi Taeyeon solo olarak "See Me Free" ve Jonghyun ile "Breath(korece) seslendirecek.  Jonghyun ve Chen "One Day", Krystal ve Chen "The Good and Bad".. Chen ve Zhang Li Yin "Breath" (Çin versiyonu), Chanming ve Krystal "Breath" (Japonca versiyonu) seslendirecek. Yesung askere gitmeden önce "I Was Greedy (kore ve japon versiyonu, Zhoumi ise bu şarkının çince versiyonunu seslendirecek. 

Dün itibariyle Taeyeon&Jonghyun "Breath" Kore versiyonu yayınladı. Bugün Jonghyun ve Chen "One Day". 12 şubat Taeyeon solosu, Chen ve Krystal "The Good and Bad", Yesung ve Zhoumi "Blind" 13 Şubat da Chen Zhoumi ve Changmin ve Krystal'in şarkıları yayınlanacak. Geri dönüşleri iki gün sonra Taeyeon ve Jonghyun tarafında seslendiren şarkı ile M! Countdown'da olacak. Sevgililer Gününde ise Çin'de Chen ve Zhouminin seslendirdiği şarkı görücüye çıkacak.

SMTOWN'dan bahsetmişken şirketin en ünlü kız gruplarından biri olan "Girls Genertion". Geri dönüşleri olacaktı fakat ortada bir geri dönüş tarihi bile yokken bu sabah bir baktım tanıtım videosu yayınlamış. Anlayacağınız şirket sağ gösterip sol vurmuş. Geri dönüş şarkıları "Mr.Mr."..Bir başka sevdiğim gruplardan biri MBLAQ. Onlarda geri dönüş videolarını geçenlerde yayınladı. Japon hayranları için kaçıncı şarkıları hatırlamıyorum ama kıskanmıyor değilim. Biri de bizim için çıkarsa ya hani :) Şarkıları "Still İn Love".. tanıtım videosunda fark edeceksiniz duygusal ağırlıklı. Zaten G.O'nun sesini seviyorum..

Beklediğim bir geri dönüş ise CNBLUE'nun albümü. Ben tanıtım şarkılarını, videolarını beklerken onlarda yanlış fark etmediysem fotoğraflarını yayınladılar. Gerçi daha çok merakta bıraktılar. Sonrada video çekimleri sırasında fotoğraf falan paylaşmalar olmuyor çocuklar olmuyor! Merakta kalmamak Facebooka giremez oldum. Hele sabah yayınlanan fotoğrafa ne demeli. Merakta bırakacak detayları vermeleri aslında hoşuma gidiyor. Başkan Han işini biliyor. Başlık parçalarının "Can't Stop" olduğunu açıklamışlardı. Yonghwa'nın bestelediği şarkı.

Benim ilk göz ağrım, canlarım, bitanelerim Suju'nun EunHae'ye.. Yani Eunhyuk ve Donghae'nin ilk Japonca albümü yolda geliyor. Albümün adı "Ride Me"... Motorcryle şarkısının klibinün sadece 1:53 dakikalık ön izlemesi yayınladı. Still You şarkısına daha doyamadan yeni şarkılar seviyorum sizi çocuklar! 


2012 yılında çıkış yapan B.A.P grubu mini albümleriyle ünlü benim gözümde. Bu ayın başlarında klipleri yayınlandı. Ben bu grubunun tarzını "Five" diye bi amerikan grubu vardı onlara benzetiyorum Birebir olmasa bile ağırlıklı olarak ilk videoyu ve şarkıyı duyduğumda onlar geldi aklıma.. Şarkının güçlü gitar sesine bayıldım. Valla kim düzenledi etti bilmiyorum ama ben beğendim. Kpop erkek grupları arasında 2PM'in tarzına yakın. EXO gibi sevimli erkek gruplarının aksine sert ve çocuksu görüntü veriyorlar. Farklılar, severim. Buyrun şarkı "1004 (Angel)"


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..