24 Mar 2014

Beklediğim Geri Dönüş!


Beklediğim iki geri dönüş biri sonunda geldi. Artık günler geçmek bilmiyordu benim adıma. İlk başta şarkıları yayınlanmasına rağmen benim için şarkı kadar klipleri ve performansları da önemliydi.Super Junıor'ın alt grubunu Super Junior M geri dönüşünü yaptı. Super Junior M. Sujunun bu alt grubu Çin piyasasında koreli grup olarak ilk çıkış yapan grup olma özelliğinin sahibi. Sonrasında Exo gibi gruplarında piyasada büyük söz sahibi olduğunu da unutmamak lazım. SMTwon yatırımın büyüğünü yapıyor her seferinde.
Dün akşam yavrularım CCTV'de 3. mini albümlerinin çıkış parçaları Swiming ile boy gösterdi. Hep klibi hem şovlarını izledim Ve benim ilk gözüme çarpan isebu albümde ki imajları. Pek bi olgun pek bi karizmatik olmuş her biri. Bu imajlarını kim bu şekilde düşünmüşse çok iyi etmiş gözüm gönlüm açıldı.. Şarkıda ki koreografi konusunda çok çalıştıklarını gecelerini gündüzlerine kattıklarını biliyorum.Emeklerinin karşılığını fazlasıyla alacaklarına inanıyorum. Normalde Kpop piyasasında idol gruplarının ömürlerinin en fazla 5 yıl olduğunu söylerler fakat 8 yılı geçti ve hala üzerine bir çok şey katıp geri dönüyorlar. Umarım çok uzun zaman devam eder.. En azından onların gerçek performanslarını izlemeden bitirmesinler. Bizim ülkemizde ki konserlerini ayrı tutuyorum. Nedeni ise onların Super Showlarını izledikten sonra kesinlikle yerinde gidip izlemem lazım diye düşünmeden alıkoyamıyorum.Benim için gerçek performans oradakiler :)

Dün Çin Kanalı CCTV'de ki performansları

Swiming şarkısının klibi

Swiming şarkısının klibinde değilde CCTV'de ki gösterilerinde Siwonun badem bıyıklı halini görünce bizim rahmetli oyunculardan Ayhan Işık'a benzememiş mi ? Bir de siyah beyaz fotoğrafını gördüm şok oldum. Sanırım Heirs'ın Çin versiyonunda rol aldığı için yapmıştır diye düşünüyorum. Neyse konu konuyu açmadan şarkılara geçelim.

Albümde ki şarkılar bu şekilde

Umarım sizinde sevip dinleyeceğiniz şarkılar olur.. Ben şimdiden "My Love For You" eskittim gibi :)

2 yorum:

 1. ben m falan anlamam super junior bile tanımam ben direk cho kyu hyun hastasıyım ah! :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Super Junior'ın bir sürü alt grubu var becerilerine göre değişiyor. M'de Çinde ki albümünden sorumlu alt grup :D
   Kpop grupları arasında en sivri dilli maknae Kyuhyun aşırı zeki hazır cevap ben onun sunduğu bütün programları izliyorum :D

   Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..