18 Mar 2014

Biri Dizi Mi Dedi ? Bölüm-6


  • ONCE UPON A TİME 


Hep söylerim fantastik konulu her dizi benim için bir adım öndedir. 2011'de başlamasına rağmen benim diziyle tanışıklığım 2012 yılında oldu ikinci sezonu verildiği dönemlerde bir göz gezdireyim güzel ise başlarım düşüncesiyle yola çıktım. 22 bölüm olan bir sezonu 3 günde bitirme gafletinde bulundum. Nedeni ise; Cindrella'dan, pinokyo'ya Pamuk Prenses'ten Peter Pan'a kadar bir çok masal kahramanını iç içme geçmiş hikayesiyle barındıran dizi, Once Upon a Time.. 
28 yaşındaki Emma Swan terk edildiğinde bebekti. Kötü kalpli kraliçenin laneti kırması için gönderilen Emma'nın bu sihirli dünyadan haberi olmasa da, 10 yaşındaki oğlu Henry her şeyi biliyor. Geri kalan tek şey ise Emma'yı ikna etmek.. Şu an 3. sezonu yayınlanıyor. Fantastik dizi seviyorsanız mutlaka izleyin derim..
  • CONTINUUM

2012 yılında tanıştığım Kanada yapımı dizi Continuum.. Keira Cameron'ın 2077 yılında dedektiflik yapan, amirinin isteğiyle Liber8 diye bilinen terörist grubunun idamına katılır. Bir şeyler ters giderken ne olduğunu anlayamadan kendini kaçakların peşinde günümüz 2012 Vancouver'ında bulur. Oğlu ve eşi 2077 yılında kalan ve günümüz zamanında sıkışıp kalan Cameron suçluları yakalamak ve hayatına geri dönmek için elinden geleni yaparken dahi çocuk olan Alec Sadler adlı bir genç ona yardım eder.. Dizi bu şekilde başlıyor. Birbirine bağlantılı bölümler soluk kesmeden izleyebileceğiniz bir yapım. 2 sezonu verildi. Ağustos ayında 3. sezon onayı geldiğinde çok sevinmiştim. Yanlış hatırlamıyorsam dün yeni sezonu yayınlanmış olması gerekiyor..
  • UNDER THE DOME

Romanlardan uyarlama olan film ve dizileri hikayeye sadık kaldıkları sürece severim. Gerilim ve korku romanlarının efsane yazarı Stephen King 1000 sayfalık "Under The Dome" adlı romanından uyarlanan dizinin yönetmeni Steven Spielberg'dir. Under The Dome geçilmesi imkansız, şeffaf bir kubbe tarafından kuşatılan kasabanın hikayesini anlatıyor.Kaçmanın imkansız olduğu Chester's Mill kasabasında oturanlar süresiz olarak kapana kısıldıklarını farkeder ve yeni bir toplum oluşturmaya  çalışırlar.Kubbenin nereden geldiği neden Chester's Mill'i hedeflendiği ve dışarı nasıl çıkılabileceği gibi sorular herkesin aklını kurcalarken bir yandan da kasaba sakinleri kendi aralarındaki gerginlikler ve sorunlara başa çıkmaya çalışırlar. Fedakarlık, kahramanlık, korku ve açgözlülük gibi insan ruhunu gerçek bileşenlerini harekete geçiren heyecan dolu dizi doğaüstü durumların insanların içinde ki iyiyi ve kötüyü nasıl ortaya çıkardığını gözler önüne seriyor..2013 yapımı dizinin daha ilk sezonu yayınlandı. 2. sezonunu merakla bekliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..