6 Mar 2014

Marry Him If You Dare / Kore Dizisi

Dizinin kadrosu açıklandığında Yoon Eun Hye ve Jung Yong Hwa'nın olduğunu öğrendiğimde çok sevinmiştim. Yoon Eun Hye her sene dizi çektiği için ondan çok 2012'den dizi projelerinde görmediğimiz Yong Hwa'yı görecek olmak mutlu etmişti. Dizi konu bakımından hoş olmasına rağmen  İlk bi kaç bölüm izlerken eğlendim fakat sonrasında bir şeyler eksik geldi. Kısaca beklentilerimin altında kaldı..
Na Mi Re çağrı merkezinde çalışmaktadır fakat hayalinde ki iş ise yayın yazarı olmaktır. Orta yaşlarda olduğundan bunu denemesi için geç olduğunu söyleyen bir sürü insan vardır, kendi abisi de dahil. Bir gün hiç beklemediği bir anda karşısına 25 yıl sonra ki kendisi çıkacaktır.  İlk başlarda inanmamış olsa da ajumma Na Mi Re (gelecekte ki kendisi) dinler ve hayallerini gerçekleştirebilmesi için fırsat doğar. Ajumma için en büyük sorun gelecekte evli olduğu  YBS haber sunucusu Kim Shin'den uzak durmalıdır. Bu durumda YBS yayın şirketinden uzak durmalıdır.. Ajummanın gelecekten gelme sebebi ise; Kim Shin ile evlenmek pahasına karşı çıkan abisiyle uzun yıllar konuşmaması, sevdiği birini kaybetmesi gibi etkenlerden ötürü Kim Shin ile karşılaşmaması için çok çaba sarf etti Onun için en iyi damat adayı ise Park Se Joo'dur. Park Se Joo YBS'nin velihatı olmasına rağmen yayın şirketinde VJ olarak çalışmaktadır. İşin içine girince işleri daha iyi anlayabileceği düşündüğünden. Kimse gerçek kimliğini bilmez. 
Açıkçası ben; Se Joo'yu seçmesi taraftarıydım. Neden Kim Shin değilde Se Joo derseniz, hemen anlatayım bir kere Kim Shin karakterinde bana göre bir şeyler eksikti, sevemedim bir türlü. Kendini beğenemiş spiker olduğundan olabilir dedim fakat Na Mi Re'den hoşlandığını fark ettiği zamanlarda bile fikrim değişmedi. Ruhsuz ve duygusuz karakter olduğundan benim fikrim Se Joo'yla olmasından yanaydı. Bir kere Se Joo karakterinde duygu vardı..  Ben içinde duygu olan her şeyi severim.
Bakınız Se Joo"


YBS'de muhabirlik yapan Seo Yoo Kyung'a üzüldüm. Se Joo'nun normalde Jeju adasında görüp aşık olduğu kişi ajumma gelmeden önce Seo Kyung olacaktı. Fakat gel gör ki gelecek onlar için değiştiğinden aşkını kalbine gömmek zorunda kaldı.. Na Mi Re'nin abisi Şef Nan karakterini canlandıran Oh Jung Se .Eun Hye'in bir önceki  Miss You dizinde ki YooChun'un yakın arkadaşı rolünden hatırlarsınız. Orada ki şebek hareketlerinden ötürü çok sevmiştim tiplemesini. Burada ki yönetmen kardelşine düşkün ama belli etmeyen abi rolünü de sevdim. Özellikle kardeşine sürekli yaptığı şu ayak hareketine her defasında güldüm..
Dizide en çok dikkatimi çeken şeylerde biri Eun Hye'nin giydiği kıyafetler oldu. İzlerken bir çok kez "vay bu da güzelmiş" derken kendimi buldum. Bu bir tek benim dikkatimi çekmediğini sevgili Nabrut'un güzel postuyla tek olmadığımı fark ettim. Yoon Eun Hye'nin rol aldığı projelerde ki kıyafetleri olağanüstü..
Finali bir çok kişi beğenmedi ya da Na Mi Re kimi seçti gibi bir sürü sorularla bitirmiş olabilir. Aslında final ayrıntılarda gizliydi.Na Mi Re Park Se Joo'yu seçti. Nasıl anladın derseniz, buyrun Sevgili Nabrut'un kanıtlarıyla ispatlayalım. İşte beklediğim son buydu. En azından finalinin beklediğim gibi sonuçlanması mutlu etti. Fakat Eun Hye, Yong Hwa gibi oyuncuların bu dizide harcandığını düşünüyorum. 
İzlemek vakit kaybı mı? derseniz. Hayır, bu oyuncular için izleyin fakat benim gibi büyük beklentiler içine girmeyin derim. Benim bir çok şey de hayal kırıklığına uğramamın sebebi tamamıyla beklentimi Eun Hye, Yong Hwa, Lee Dong Gun gibi iyi oyuncuların olduğunu düşünerek yüksek tutmamdan kaynaklıydı. Aslında çok özenerek yazdığım post olmadı. Kusuruma bakmayın, iyi seyirler
Yoon Eun Hye/Na Mi Re
Jung Yong Hwa/ Park Se Joo
Lee Dong Gun/Kim Shin
Han Chae Ah/ Seo Yoo Kyung
Choi Myoung Gil/ Na Mi Re (2043)

5 yorum:

 1. malesef ki aynı şeyleri düşünüyoruz.
  en son miss you da günlerce uğraşmam gerken bir post yazmıştım o kadar güzeldi ki :///
  tabi ki yong hwa.ah kelebekler :D
  bu dizi olmadı ya :/ ben yeh izlemek istiyorum bir dizi daha çekse şu sıra ne var sanki :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Miss You izlediğim gözümü ayıramamıştım ne olacak nasıl olacak diye düşünüyordum. Bu dizi izlerken çok sıkıldım :( Eun Hye ve Yong Hwa olmazsa bitirmezdim :)
   2014 için daha bi anlaşmasını okumadım umarım tekrar görürüz ekranlarda :(
   Yong Hwa'nın sahildeki sahnesinde bi şarkı çalıyordu bütün gün o şarkıyı aradım bulamadım :(

   Sil
  2. shazam diye bir app var onunla bulabilirsin :D bir araştır isteren

   Sil
  3. Şu an beni nasıl mutlu ettin anlatamam :D

   Sil
 2. Diziyi izlemek istemedim açıkçası. Belirsiz sonlardan hoşlanmam bir de ne yaparsan yao kaderi değiştiremezsin mesajı vereydi bence daha iyiydi. Değişik olurdu. Diziyi izlemediğim için söylüyorum tabii ki bunu izlesem hwa yı seçerdim. Merak ettiğim şey kim shin in kimi öldürdüğü. Rica etsem söyleyebilir misiniz izlemek istemiyorum çünkü finalden dolayı.

  YanıtlaSil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..