24 Mar 2014

MBLAQ 6.Mini Albümleri İle Geri Döndü!

Bir önceki yazımda beklediğim iki geri dönüş olduğundan bahsetmiştim. Bunlarda biri Suju M  iken bir diğeri ise Mblaq 6. mini "Broken" ile yaptı.


Teaserleri ve albüm fotoğrafları yayınlamaya başladığı anda merak uyandırdı. Mblaq üyelerinin yeni imajları ve olgunlaşmış halleri albüme de yansımış mı diye merak etmedim değil. Her üye fotoğraflarda erkeksi görünüyor. Takım elbise ve yelek içinde kendine özgü cazibelerini göstermişler. Grubun maknaesi Mir'in çocuksu yüz hatları bile erkeksi ve hoş olmuş. Yalnız Thunder'ın sarı ve kısa saçları prens görünümünü geride bırakmış. Öyle güzel fiziği var ki Moda haftasında defileye bile çıktı çocuk.

Mblaq "Be A Man" klibi

Albümde daha önce yayınlanan "Our Relationship" ve klibi yayınlanan "Be A Man" dahil toplamda 5 şarkı yer alıyor. Albüm üretimi dahil söz yazarlığında üyelerinin çok fazla payı olduğunu okumuştum. Zaten Mblaq'i yakında bilenler bilir çok fazla şarkı yazdıklarını. Çeşitli şarkıların bestesi ve ana şarkının sözlerini tanır mısınız bilmiyorum ama Wheesung  Duble Sidekcik ve Avengers dibi şarkılarda payı çok yüksek. R&B konusunda bu arkadaşın iyi olduğunu duymuştum.  

Albümde ki şarkılar

Broken (Thunder sözlerine yardım etti)
Be A Man(Mir sözlerine yardım etti)
Our Relationship(Mir sözlerine yardım etti)
12 Months (Mir ve Thunder sözlerine yardım etti. Thunder ayrıca düzenlemesinde bulundu
Because There are Two (G.O sözleine ve düzenlemeye yardım etti.)
Still With You  (G.O sözleine ve düzenlemeye yardım etti.)

Mblaq 2007 yılında Rain'in kendi albümlerini çıkarmak ve bir kaç yeni pop grubu oluşturmak için açtığı müzik şirketine bağlılar. Bildiğim kadarıyla bir süre sonra Rain'in şirketi JPY şirketiyle birleşmişlerdi tam hatırlamıyorum bu haberi okuyalı çok oldu. Ben Suju M ve Mblaq'in yeni albümlerini dinleyerek bi kaç güne kadar eskitirim heralde umarım sizlerde seversiniz :)

2 yorum:

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..