29 Nis 2014

"Boyce Avenue" Dinlemelisiniz!

2004 yılında kurulan Boyce Avenue grubunu  Myspace ve Youttube kanallarının ünlendirdiği gruplardan sadece birisi.  Grup ilk olarak kendini Myspace'de kendini duyurdu. Yeni besteler yapmak yerine popüler şarkıların coverlerını tercih ederler. 
ana vokal, gitar, pianisti olmazsa olmazı;Alejandro Mazano
gitar ve geri vokal;Fabian Manzano
bas gitar ve geri vokal; Daniel Manzano
Davulda;Stephen Hatker
 
Bu grubu  3 doors Down'ın "Wihtout You" şarkısını Youtube'da ararken 2011 yılında keşfettim. Özellikle vokallerinin sesi insanı dinlendiriyor, seviyorum. Sürekli dinlediğiniz şarkıların akustiğini kendilerinden dinlediğiniz de orjinalinden vazgeçebilirsiniz. (akustik seviyorsanız) Şarkılarını daha çok yalın olarak yorumlayan bir gruptur. Enstrümanda ki parmak geçişlerini, nefesleri duymak şarkının verdiği hissi çokta artırıyor. Müziği hissetmek benim için önemli. Akustik şarkıları bu yüzden seviyorum.
Akustik olayını başarı bir şekilde icra etmektedirler. Ara ara dışarıdan bazı arkadaşlarını da katarak şarkıları şarkıları yeniden seslendirerek çok güzel hale getiriyorlar. Ellerinden kötü bir iş çıktığını bir parçayı harcadıklarını hiç görmedim, duymadım. Hatta yaptıkları her şarkı orjinaliyle yarışacak seviyede. Ben bazı şarkıların orjinallerini dinlemeyi bıraktım bile. Abartmıyorum işlerini çok iyi yapıyorlar. Az miktarda ki kendi besteleri olan şarkıları da dinleme şansınız var tabi..

Rihanna, Coldplay, Bruna Mars,Tracy Chapman, Maroon 5, 3 :Door Down, Justin Timberlake gibi grup yada vokallerin şarkılarının coverlerini akustik ve sevilesi hale getiriyorlar. Az önce dediğim gibi bir çocuğunun orjinalini dinleyemiyorum. Şarkıların coverlarına hayat veren Alejandro Mazan'un payı büyük. 
Itunes da albümlerine ulaşabilir, indirebilirsiniz..

3 Doors Down- Here Wihtout You

Maroon 5-She Will Be Loved

Bruno Mars-It Will rain

Miley Cyrus-We Can'!t Stop

Adele-Someone like You

En çok 2013 son aylarında arkadaşlarıyla beraber yaptıkları şu şarkıyı sevdim

2 yorum:

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..