17 Nis 2014

EXO'nun Overdose ile Geri Dönüşü!

Kdramalara olduğu kadar Kpop gruplarına ve şarkılarına da ilgim fazlasıyla var. Elimden geldiğinde takip etmeye çalışıyorum. Son zamanlarda en çok beklediğim grupların geri dönüşü bi hayli mutlu etti.Cnblue, Super Junior M ve Mblaq'in geri dönüşlerinin ardında SMTown şirketinin gözdesi EXO müthiş bir geri dönüş sergiledi. 
EXO 2.mini albümünü "Overdose" isimli parçayla başlamıştı. SMTown şirketi şarkı ilgili spekülasyonlar dönünce şöyle bir açıklama yaptı " Overdose" Hiphop ve R& tarzında hareketli bir şarkı olacak. Şarkı için daha önce Beyonce, Chris Brown, Justin Timberlake gibi bir çok dünya starıyla çalışan The Undergods ve SMTown bünyesinde ki bir çok hit parçanın altında imzası bulunan Kenzei ile beraber çalıştık." şeklinde açıklama gelmişti. Bu Kenzei kim derseniz sizin için şöyle bir bağlantı paylaşıyım. Super Junior, SNSD,TVXQ, BOA gibilerin bir sürü hit şarkısında imzası var..
SM şirketine bir çok zaman kızıyor olsam bile bu kişiler tanıtım konusunda eline su dökebilen az şirket olduğunu düşünüyorum. Tanıtımların başladığı günden itibaren EXO seven herkes meraktan çatlama raddesine geldiğine sosyal medyada bizzat tanık oldum.. Öncellikle EXO üyelerinin fotoğrafları sosyal medya ortamına düşmeye başladığında bir çoğunun saç rengini tanıtımlar için değiştirdiğini görünce daha çok merak uyandırdı. Bir kısmı saçını sarı, bir kısmı siyah  ve bir kısmı kızıl olunca albüm teması merak uyandırdı. 

1 Nisanda sabahı da bu fotoğrafla karşılaştık (sabah dediğime bakmayın bizim saatimize göre)

EXO-K (Korede Aktif olan)

Yeni albüm için oluşturulan yeni imajlarını çok beğendim. İlk başta lider Suho'nun saçlarının sarı olduğunu duyduğumda yadırgamıştım. Olmaz, gitmez o renk ona diye düşünmeme rağmen sonrasında yakıştığını, çocuksu görünümden uzaklaştığını gördüm..

EXO-M (Çinde aktif olan)

Albüm tanıtım fotoğraflarında en çok daha önce sevimli gamzeleriyle ortada dolaşan Çinli üyesi Lay'i beğendim. Yeni imajı ciddi ve olgun duruyor, ben çok beğendim. Bir ara bu Lay mi acaba diye bocaladım. 

2 Nisan tarihinden itibaren her gün iki üye olmak üzere fotoğraflarını yayınlamaya başladı. 
                                             
KAİ
LUHAN
TAO
SEHUN
LAY
D.O
CHENYEOL
KRİS
SUHO
XİUMİN
BEAKHYUN
CHEN
SM şirketini bu yüzden takdir ediyorum. Her gün iki üyenin fotoğraflarını yayınlayınca daha çok dikkat çekti. Üzerine daha çok konuşuldu neler olacak diye
Allbümün konsepti ne olacak? 
 Çoğu üye aynada ki yansımasıyla fotoğraflarda görünüyor. Lay, Chenyeol, Beakhyun, Xuimin neden farklı?
Bir çok sorularla başa kalındı bir süre..
SMTown şirketi teaserleri yayınlamadan öncesinde EXO'nun geri dönüş şovunda canlı performanslarının yanı sıra "Overdose" klibinin ilk gösterimi olacağını açıklamıştı. EXO bu arada Japonya'da ki fanlarıyla buluştu. Bir Türkiye'ye de gelseler mutlu olsak.. "Overdose" şarkısının teaseri ha yayınlandı ha yayınlanacak derken talihsiz bir olayla karşılaşıldı. "Overdose" şarkısının dans pratiğini yaptıkları video sosyal medya ortamına sızdırıldı. Bu olayın bir değişiği CNBLUE grubunun başına gelmiş. Onlarında şarkıları internet ortamına sızdırılmıştı. Ne gerek var böyle şeylere. Bu tanıtımlar için o kadar insan emek veriliyor. Zaten yayınlanacak o kadar zaman beklemişsin biraz daha bekleseniz ne olur dimi ama..

EXO-K teaser videosu (Kore versiyonu) 
EXO-M teaser videosu (Çin versiyonu)

Video isimlerini gördüğümde yine mi ayırmışlar grubu diye SM şirketine sinirlenecektim. Fakat hepsinin video klipte yer aldığını görünce mutlu oldum. EXO'yu ayrı düşünemiyorum hepsi bir arada güzel..

15 Nisan'da EXO "Overdose" şarkısıyla geri dönüşünü tamamladı. Showcase, Samsung Music Live üzerinden yayınlandı. EXO'nun yeni parçası "Overdose"nın heyecan verici koreografisini canlı canlı izleyebildik. EXO yeni şarkılarını seslendirmeden önce eski parçaları mama, wolf ve growl şarkılarını dinleyebildik. 2. mini albümlerinden çıkış şarkısının yanı sıra Run, Love Love Love gibi şarkılarını da seslendirdi. Yalnız bir çok üye tanıtımlarında ki saç rengini değiştirmişti. Şovda Lay ve Kai'nin kısa bir dans gösterisi oldu.

    

Ben yeni şarkıları sevdim. Overdose daha tanıtımları dönmeye başladığında dilime dolanmıştı. Yalnız en az onun kadar Remake parçası hoşuma gitti. Şarkının düzenlemesi kime aitse güzel bir iş çıkarmış. Bizim çocuklarda güzel seslendirdi..SM daha video klibi yayınlamadığı için paylaşamıyorum.  Ayrıca klip çekilimi Growl klibinde ki tek seferde çekilmiş. Hata yaptıkları her an baştan çekmek zorunda kalmışlar. Çok çalıştı bizim çocuklar. Klip yayınlamadığı için göremiyoruz fakat yayınlandığı takdir yazıyı güncelleyeceğim..
Unutmadan EXO yarın yeni bir şov programına başlıyor. Tanıtımları dönmeye başladı. Showtime programından sonra boşluğa düşmüştüm iyi oldu.. Programın içeriği yapmış oldukları geri dönüş ve sonraki aktiviteleri içerecek. 
Japonya'da ki hayranlarıyla buluşmalarını da çok kıskandım. Bu sonar Kanada'ya gittiğimde umarım bir konser programları olur da izleyebilirim..

13 yorum:

 1. ah ah EXO ah SM ah her sabah Line'dan gelen mesajla uyanıyordum. Milleti consep consep diye heyecanlardırdılar. (yoo o ben değilim sadece millet:P)Ben daha şarkıları dinlemedim MV'nin yayınlanmasını büyük bir heyecanla bekliyorum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Showcase verildiğinde mv verdiler o zaman izlerim çok iyi olmuş. Çince versiyonu da güzeldi :)
   Her sabah ilk iş telefona bakmak oluyordu :))

   Sil
  2. dur kanıma girme ben officially MV gelmeden izlemeyeceğiiim :D Ben çinli üyeleri daha çok seviyorum ya ne bileyim sesleri ve karizmaları sanki daha iyi gibi değil mi? bakınız => .xiumin bakınız=> Tao :)

   Sil
  3. SM kaldıysak MV'ler daha çıkmaz :(
   Xiumim koreli canım :)
   Ben hepsini seviyorum ayırt edemiyorum. O zaman diğerlerine haksızlık ediyormuşum gibi geliyor :D Lay çok severim Çinli üyelerden :D

   Sil
  4. Cinli uyelerden kastim exo-m yani ^.^ yok ben cok pis ayiririm :)

   Sil
  5. Hadi gel anlaşalım ayırmayalım :D

   Sil
  6. Ama ben değil SM ayırmış onlarıııı :D

   Sil
  7. Onlar MV izleyince göreceksin sadece Korece ve Çince söyledikleri bölümde ayrılar aslında yine beraberler canım :D

   Sil
  8. EXO benim için ayrı ya ben onları bir kabul edemiyorum :D bak sujuyu 15 üye kabul ediyorum ama onları edemiyorum baskı yapma bana özgür bir bireyim beeen :P

   Sil
  9. Suju deme bana Suju deme ilk göz ağrım bebeyim onlar benim :D
   Suju'yu 15 üye kabul eden EXO yavrucakları 12 üye kabul eder sende o potansiyel var hissediyorum :D

   Sil
  10. suju benimde ilk göz ağrım ki Kyu'nun kalbimde tahtı var desem yeri :D hayır onları 6-6 kabul etcem ben :P

   Sil
  11. Fotoğrafından anlaşılıyor :D
   Tamam EXO senin için öyle olsun madem :(

   Sil
 2. Bu şarkılar mstardada var :D

  YanıtlaSil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..