15 Nis 2014

Kpop- The Ultimate Audition / Kore Dizisi

Ağır dram dizisi izledikten sonra azıcıkta olsa güleceğim yapım izlesem güzel olur düşüncesiyle aradım taradım klişelerin bol bol olduğu Kpop-The Ultimate Audition dizisini izlemeye koyuldum. Dizinin en sevdiğim yanı Mblaq üyelerinin ara ara konuk oyuncu olarak görülmeleri. Hele bir de diziye It's War şarkısının klibiyle başlamaları daha izleme sebeplerimden biri olmadı desem yalan olur. Keşke daha çok görseymişim.. Dizi biraz Dream Hig biraz da You're Beautiful karışımı bir şey olmuş. Tabi o iki dizi gibi çok iyi olduğu söylenemez fakat kötü dizide değil. Orta şeker diyelim biz buna..
 • Başrol erkek oyuncumuz şımarık kpop idolü Woo Hyun karakterini Park Yoo Hwan canlandırıyor. 1991'li oyuncu sizinde tanıdığınız Miss You, Roftoop Prince,Sungkyunkwan Scandal dizilerinin oyuncusu ve JYJ grubunun yakışıklısı Yoochun'un erkek kardeşiymiş. Ben diziyi izlerken benzerliği dikkatimi çekince öğrendim. Gülüşü, konuşması, hareketleri aynı abisi. Çocuğun tepkilerini gördükçe karşımda Yoochun var gii hissettim.. Woo Hyun karakteri şımarık, kendinden başkasını düşünmeyen tipik idol tiplemesi.. 

 • Başrol bayan oyuncumuz Go Eun Ah canlandırıyor. 1988'li oyuncu Mblaq grubunun üyesi şebek Mir'in ablası.Daha önce Mir'in katıldığı programlarda gördüğüm için az çok bilgim vardı. Yalnız Go Eun Ah da Mir'in kız versiyonu gibiydi. Kıza dikkatli dikkatli bakıp durdum ikiz gibiler. Bu kızcağız İngiltere'de ki Piyano eğitimini bırakıp rapçi olma derdinde. Amcasının sahibi olduğu seçmelere en yakın arkadaşına destek amaçlı katılır, kazanır. Şöyle bir sorun vardır seçildiği grup erkek grubudur. Kdramaların klişelerinden oluşan kızımız erkek kılığında dolaşacaktır.


 • Kızımızın en yakın arkadaşı Kwon Ji Won karakterini 1987'li Kwak Yong Hwan canlandırıyor.Bu arkadaş KINO adlı bir grubun üyesiymiş açıkçası o kadar çok kpop grubu var ki tanımıyorum, ilk kez izledim. Kalabalık ortamda sahneye çıkmaktan korkan bir çocuk. 
 • Çaylakların lideri konumunda ortalarda dolaşan Kim Hyun Seung karakterini 1994'lü FT Island grubunun yakışıklı gitaristi Song Se Hyun canlandırıyor. Ciddiyeti sevimlilik katıyor.
 • Park Ki Beom karakterini BOM grubunun üyesi Tagoon canlandırıyor. 
 • Tae Kwon karakterini, BOM grubunun bir başka üyesi Maeng Se Chang canlandırıyor. Televizyon geçmişine baktığımda bir çok dizi ve filmde rol almış. Dizinin az çok tecrübeli idollerinden.
 • Chang Min karakterini 1991'li ZE:A üyesi Kevın canlandırıyor. İtiraf ediyorum Tagoon ile ikisini çok karıştırıyordum. İzleyenler bilir ya da yeni izleyecek olanlar bana hak verecektir.
 • Jae Ah karakterini 1987'li Jin Hyuk canlandırıyor. Onun ilk dizi tecrübesi. Bu diziden sonra Missing You ve Secret Of Bird dizisinde oynamış
 • Dong Woo karakterini 1991'li oyuncu Jo Yoon Woo canlandırıyor. Onun ilk dizisi Flower Boy Ramyun Shop sonrasında Heirs'da Young Do'nun işkence ettiği çocuklardan biriydi.
 • İdol çocuğumuzun eski sevgilisi ve onu rahat bırakmayan bir diğer idol Oh In Young karakterini 1986'lı Kim Eun Jung canlandırıyor. Kendisi Jewelry grubunun bir üyesi
 • Takım lideri Hong rolünde izlediğimiz Lee Chang Yong canlandırıyor. Bu kadın çaylakları seviyor mu sevmiyor mu inanın hiçbir şey anlamadım.
 • Veeee Sunny Şirketinin başkanı Jang Hyun Seok canlandırıyor. Bu adam Kpop dünyasında görmek istediğimiz başkan tiplemesi.. Hİçbir şeyi takmıyor gibi görünse de kendine has yöntemleriyle çocukları himayesi altına alması büyüksün başkan!
Diziyi stres atmak için izleyebilirsiniz. En azından ağır dramların arkasından izlemek iyi geliyor. Oyuncuklar ilk başta biraz vasat gelse de sonrasında güzel toparlıyorlar. Kızın hayalleri uğruna erkek kılığına girmesi, idol oğlumuzun ondan hoşlanması, en yakın arkadaşının yıllardır kızı sevmesi, dost olmayı öğrenebilmek için bir çok şeyle karşı karşıya kalmaları gibi klişeşmiş özellikler olsa da seviyorsunuz, sahipleniyorsunuz bir süre sonra. En çok neyini sevdiğiniz derseniz size Başkan! derim.. Dizide Go Eun Ah ve Kwank Yong Hwan seslendirdiği "My Dream" şarkısı güzeldi..

Mblaq'de ki kuzularım konuk oyunculuğu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..