18 Nis 2014

Very Ordinary Couple

Geçen hafta ilişkiler üzerine 2013 Güney Kore yapımı güzel bir film izleme fırsatı buldum.Film de aynı bankada çalışan Young ve Dong Hee'nin eğlenceli aşk hayatına tanık oluyoruz. Filmin erkek başrol oyuncusu Le Min Ki olunca insanda daha fazla izleme isteği doğuyor. Le Min Ki'nin oynadığı bir sürü film ve dizi var.Benim izlediğim Shut Up Flower Boy Band olduğu için oradan hatırlıyorum. Başrolde bulunun bayan oyuncu Kim Min Hee hakkında pek bir bilgim yok, izlediğim ilk yapımı oldu. Bir de ara ara filmde Hyo Son rolünde Ha Yeon Soo oynuyor.Monstar dizisini izleyen arkadaşlar oradan hatırlarlar.

Film, aynı bankada çalışan Young (Kim Min Hee) ve Dong Hee (Lee Min Ki) arasındaki ilişkiyi anlatıyor. 3 yıl boyunca gizlice ilişki yaşarlar ancak kısa bir süre önce ilişkileri son bulur. Birbirlerine sürekli mutlu olduklarını dile getirseler bile aslında hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Bankada çalışan iş arkadaşlarından biri Young'a bir adamı ayarlamak ister. Banka'nın yapacağı yemekte buluşurlar. Orada bulunan Dong Hee kıskançlık krizlerine girer, eski çift kavga ederler. İş arkadaşlarından üç yıl boyunca sakladıkları ilişkileri açığa çıkar, olaylar bundan sonra başlar.

"Herkes bu şekilde mi ayrılır? 
Aşk güzeldir. 
Peki ya neden ayrılık bu kadar çirkin? 
Özleyeceğiniz için mi?
Geri istediğiniz için mi? 
Aşkı kontrol edemezsiniz..
Canınızın yanmasını istemediğinizden mi ayrılırsınız?
Bir milyon kez seni seviyorum dersiniz.. 
Ama her şey tek bir cümleyle sona erer
Kim başkasını gerçekten sever?
Tanır aşık olursunuz daha sonra şans eseri ayrılırsınız.
Yaşamda her şey şans eseri olur
Bunun bir anlamı yok."

Filmin beni içine çeken tarafı bu satırlar oldu. Bir an beynimde ışıklar yanıp söndü. Bir çoğumuzun böyle hikayeleri yok mu? İlişki yaşıyoruz her şey iyi hoş giderken bir bakmışsınız iki yabancı dönüşmüşsünüz. Hele bir de kötü ayrıldıysanız sizden ya da ondan kötü yoktur.Düşünüyorum  İyi ayrılmayı başarabilen insanlar bir elin parmaklarını geçmiyordur. Filmin bu konu izleyiciye verdiği duygu azımsanmayacak kadar iyiydi.En azından benim beklentilerimin bayağı üzerinde bir yapım olduğunu kabul ediyorum. Lee Min Ki ve Kim Min Hee'nin payını da unutmamak gerek. Söylemeden geçemeyeceğim Lee Min Ki'nin gülüşü oldukça hoş. Bayan oyuncumuz Kim Min Hee 49. PaekSang Sanat Ödüllerinde "En İyi Aktris Ödülünü" kazanmış.Ben sevdim umarım severek izleyeceğiniz bir film olur.

3 yorum:

 1. Ne güzel filmdi be ama tabi benim koala ruhum replikleri yazmaya üşenmişti ^.^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzeldi ben çok sevdim bi ara kendimi gördüm izlerken :D

   Sil
 2. Bu filmi bir çok kişiden duydum hala izleme fırsatı bulamadım. Artık izlemek gerek :)

  YanıtlaSil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..