6 May 2014

Biri Dizi Mi Dedi ? Bölüm 8

PERSON OF INTEREST


Lost, Alias ve Fringe gibi gizemlerle örülü başarılı dizilerin yaratıcısı J.J Abrams'ın 2011 yılında başlayan dizisi. Başrollerini Jim Caviezel ve Michael Emerson paylaşıyor. Bir milyonerin eski CIA ajanıyla bir araya gelerek muhtemel suçları, yaşanmadan önlemeye çalışmalarını konu alıyor. Milyonerimiz Mr. Finch suçları önlemeyi hedefleyen bilgisayar programı geliştirir. Ancak programı hayata geçirebilmek için bir başkasına ihtiyaç duyar. Kyıtlara göre ölü görünen CIA ajanı Reese, tam da onun aradığı adamdır. İlginç bir ikili olurlar.. Sonrasında olaylar örgüsüyle devam eder. Şu sıralar dizi 3. sezonun sonlarında olması lazım. Ben genelde bu tip dizileri genelde sonraki bölümü beklerken acaba ne olacak sorularını engellemek adına sezon bittikten sonra izlemeyi tercih ediyorum. Diziyi tavsiye ederim. Eğer bir işin içinde J.J Abrams varsa düşünmeden izleyin keyif alacaksınızdır.

REVOLUTİON


Dünya üzerindeki enerji kaynaklarının tükenmesinin ardından hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın mücadelesini konu alan dizi yeni enerji kaynakları arayışında,bilgisayarların,uçakların, telefonların hatta aydınlatmanın dahi olmadı dünyanın sonsuza dek karanlığa gömüldüğü bir gelecekte hayatta kalma mücadelesine girişen insanların öyküsüne odaklanan dizi, aile olmanında anlamına sorgulayacak.
Dizinin başrol oyuncusu Charlie Matheson fiziğinin dışında karakteriylede oldukça güzel bir genç kızdır. 15 yıl önce elektrikle çalışan bütün aletlerin birdenbire durmasıyla başlayan kaotik ortamda sağ kalmayı başaran babası ve erkek kardeşiyle birlikte yaşamını sürdürürken kendini hiç beklemediği olayların içinde buluverir. Erkek kardeşi Danny Milis Kuvvetleri tarafından kaçırılır. Babası, Charlie'den uzun zamandır görüşmediği eskir bir asker olan amcası Miles'ı bulmasını ve kardeşini kurtarmasını ister. Bir kaç arkadaşıyla yola koyulur ve amcasını bulup ondan yardım ister. Dizinin serüveni buradan sonra başlıyor.. Şiddetle tavsiye ederim :)

SHERLOCK


Dizi modern bir Sherlock Holmes uyarlaması. Sherlock günümüz Londra'sında, günümüz şartlarında çözüyor davaları. Yanında yine Doktor Watson, en büyük düşmanı yine Moriatry. Adresi Baker Street.. Değişen tek şey, cep telefonları, mesajlar, e postalar, bloglar yani teknolojiye dair her şey. Değişemeyen ise Sherlock'ın günümüz zamanında bile kendi tarzında ilerliyor olması. Anlatıcı Dr. Watson ise alışılagelmiş şekilde kağıt ve kalem kullanarak hatırat yazmıyor, bir blog adresi var ve düzenli olarak oraya yazıyor. 
Sherlock, BRitanya televizyon dizisidir. 2010 yılında mini dizi olarak yayınlanmaya başlanmıştı. Ancak görüğü ilgi yüzünden devam kararı alındı. Yalnız dizinin bir sezonu 3 bölümdür. Neden bu kadar diye düşünmeyin bir bölüm 90 dakika. İnanın izlerken öyle kaptırıyorsunuz ki zaman bile az geliyor. Severek takip ediyorum. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..