30 May 2014

Golden Rainbow / Kore Dizisi


Yedi yetim çocuk düşünün.. İkisi hariç birbirleriyle kan bağı olmayan.. Bir baba düşünün elinde ki imkanların yetersizliğine rağmen yedi yetim çocuğuna gözü gibi bakan.. Birbirlerine olan sevgileriyle birlik olan ama zamanla birbirleriyle ters düşen bu çocuklar "aile" olgusunun sıcaklığını  harika yansıtıyor.

Song Yoo Jung//Oh Jae Moo//Kim Yoo Jung//Seo Young Joo
Golden Rainbow dizisini ben çok sevdim. Aile bağlarının içinize kadar işlediği güzellikte. Dizi 41 bölümden oluşuyor. İlk 12 bölümünde ise yukarıda gördüğünüz çocukların performansları sizi diğer oyuncular gelmese de olur raddesine kadar getiriyor. Oyuncuların gençliklerini canlandıran oyuncular arasında sadece Song Yoo Jung hakkında pek bir bilgim yok. Kendisi 1994'lü gördüğünüz genç oyuncular arasında en büyükleri izlerken yaş itibariyle büyük olduğunu az çok anlayabiliyorsunuz. Song Yoo Jung'un canlandırdığı Chun Won'dur. Won ailesine katılan en son kişidir. Çocukluğundan o yaşa kadar yaşadığı zorluklarını yüzünde ki mimklere harika yansıttığı için ileride iyi işler başarır diye umuyorum.. Oh Jae Moo 1998 doğumlu.. Dizinin Seo Do Young karakterini canlandırıyor. Bu çocuğun gülüşü bir harika.. Faith'de oynamış uzun zaman önce izlediğim için anımsayamadım.Full House 2 dizisinde Tae İk'un çocukluğunu kısa bir süre canlandırmıştı. Yalnız açık söyleyeyim o çocuğun bu çocuk olduğuna inanamadım. Kim Yoo Jung,1999 doğumlu.. Dizide Beak Won canlandırıyor.. The Moon That Embraces The Sun, May Queen dizilerinde oyunculasrın gençliğini canladırmıştı. Yalnız Güneşi Kucaklayan Ay dizisinde de dile getirdim diye hatırlıyorum. Harika oyunculuk yeteneğine sahip.. Seo Youn Joo Kan Won karakterini canlandırıyor. Won ailesinin en büyükleri, abileri.. Onu daha önce Can You Hear My Heart , May Queen dizilerinde izleme fırsatı bulmuştum.  
Cha Ye Ryun//Jung İl Woo/Uee/Lee Jae Yoon
Chun Won karakterini Cha Ye Ryun canlandırıyor. Onu izlediğim ilk yapım oldu.  Chun Won, öz babası katil bir adamdır. Kızına etmediği eziyet kalmamış, günlerini cehenneme döndürmüştür. İki kez intihar eder fakat sonuncusunda hayatını Won ailesi kurtarır. Aileye en son katılan çocuktur. Onun gençlik zamanlarını izleyince fark edeceksiniz çok hırslıdır. Hep daha fazlasına sahip olmak isteyecek. Jung Il Woo Seo Do Young karakterini canlandırıyor. Kendileri diziye başlama sebebim olur. Bizim yakışıklı ruh bekçimiz 49 Days, Flower Boy Ramyun ShopThe Moon That Embraces The Sun izlemiştim yakın zamanda bütün dizilerini bitirmeyi planlıyorum. Yeni bir dizi için daha anlaşma sağladı, merakla bekliyorum. Do Young, Altın Balıkçılık şirketi sahibinin üvey torundur. Üvey olduğunda küçük yaşlardan bu yana aile fertleri hor görmüştür. Beak Won o yıllarda onu anlayan, mutluluk verebilen tek insandır, ilk aşkıdır. Uee, Beak Won karakterini canlandırıyor. Uee, After School grubunun üyesidir. Onu izlediğim ilk yapımı oldu. Çok iyi bir oyunculuk çıkarmış. Bu kız cidden çok güzel ağlıyor. Dizinin 41 bölümün heralde 30'da ağlamıştır. Lee Jea Woon Man Won karakterini canlandırıyor. İlk kez bu dizide izleme fırsatı buldum. Bu çocuğun sert bir havası olduğundan rolünün hakkını harika vermiş.
Lee Chae Mi //Choi Ro Woon//Kim Tae Joon// Ahn Seo Hyun//Jung Yoon Suk/Jeon Joon Hyeok
Beak Won(çocukluk)//Young Won//II Won//Sib Won//Yeol Won//Man Won (çocukluk)
İsimleri ve canlandırdıkları karakterleri resim sırasına göre yazdım:)
Bu çocukların aileleri onları terk etmiş onlara hem baba hem anne sevgisini, durumu olmamasına rağmen aile olmayı başaran Kim Han Joon başarmıştır. Geçimini balıkçık yaparak yapan bir, zor durumda olmasına rağmen çocuklarına yokluk hissettirmemek için uğraşan bir babadır. Bu karakter sevilesi baba karakteri. Bizim Türk sinemasının Hulusi Kertmeni gibi.. Beak Won aslında Altın Balıkçılık şirketinin torunu Ha Bin'dir. Bir gün lunaparka gittikleri gün kaçırılır bir süre sonra oradan ufak kız kaçar. Yaralı olduğundan bir gece sahilde, Man Won bulur, evine götürür. Hasta bir büyükannesi vardır o da öldükten sonra onunda kimsesi kalmamıştır. Şoktan dolayı konuşamayan Beak Won'a yemek bulmak için Han Joon'un orada yemek çalar yakalanır. Kimsesi olmayan bu çocuklar öz kardeş olduklarını söylerler Han Joon ise durumlarına üzüldüğü için evlatlık alır. Aradan yıllar geçtikçe 7 çocuğun öz babasının gösteremeyeceği sevgiyi yaşatır onlara.. Bir tek baba değil tabi çocuklarda babalarına aşık derecesinde düşkündürler.. 

Şu çocuğa iyi bakın onu izlerken sevmek isteyeceksiniz. Hatta Bununla da yetinmeyip yanınızda olsa öpüp, sarıp, ısırmak isteyeceksiniz. Küçük yaşta aileye katıldığından Beak Won'u abla dan ziyade hep annesi gibi sever. Aynı sevgiyi Beak Won'da ona hisseder.. Babaları hapse girdiğinden yetimhaneye gönderileceği için bir gece yaşadıkları yeri terk ederken Young Won'u kaybederler..Sıfatını sevdiğim nasılda güzel rol yaptı :)
Babaları yokken Man Won kardeşlerine sahip çıktı. Geceleri balık tutmaya gittiğini sanan kardeşleri aslında abilerinin aslında hiç de düzgün bir iş yaptığından bir haberdir.. Beak Won kardeşi Young Won'un kaybolmasından ve babasının hapse girmesine sebep olan insanları hak ettiklerini vermek için polis olmuştur. Sib Won çok güzel bir kız olmuş tek hayali oyuncu olmaktır. Yeol Won, sınavlara hazırlanıyor aynı zamanda çalışıyordur. Kardeşlerin birbirlerine olan düşkünlükleri, her zorluğa birlikte çözüm bulmalarını ve olaylar silsilesini güzel senaristler abartmadan güzel yansıtmış diziye.
Yeol Won(Lee Ji Hoon)-Man Won-Sib Won(Choi So İm)-Beak Won
Seo Do Young tarafı var ki; diziyi izleme sebebim. Güney Kore oyuncuları arasında en sempatik rol kim deseler hiç düşünmeden Jung Il Woo derim. Mimiklerini ve hareketlerini replikleriyle harmanladığı vakit ortaya sempatik bir karakter çıkıyor. Ortaokul yıllarında tembel gibi görünen bu çocuk savcı olmuştur. Hani diğer dizilerde izlediğimiz savcılar gibi değil kendine has tarzı olan savcılardan. Onun için zor olacak çok şeye katlanacak. Dizinin son 10 bölümü onu gülerken görmeyi özleyecek kıvama geleceksiniz.. Won ailesine en son katılan Chun Won babaları hapse girdikten sonra kardeşlerini terk etmiştir. Bu kızın hamurunda ihanet etmek var bir kere. O zamanlardan bakışlarıyla belli ediyor kendini..
İzleyenler benim gibi mi düşünür bilmiyorum ama beence dizinin kilit adamı Seo Jin Ki(Jo Min Gi) Seo Do Young'un babası Altın Balıkçılık şirketinin damadı.. Sıfatına bakınca bu adamdan kötü olmaz diyorsunuz fakat kötünün de kötüsü.. İntikam gözünü kör etmiş. Amacı uğruna yapmayacağı kötülük yoktur. Böyle bir babanın öyle bir oğlu dizide bile olmamış .

Golden Rainbow dizisini karakterler üzerinden temel bilgiler vererek anlatmayı uygun buldum. Zira spolier verdiğimi düşünmeyin, bilmeniz gereken bilgiler diyelim. Anlatmadığım bir çok karakterler var. Onları da dizinin olay örgüsü içinde göreceksiniz, şaşıracaksınız, sevinecek hatta üzüleceksiniz. Çocukluklarını izlediğinizde kendinizi ağlarken bulacaksınız. Entrika dolu aile draması olmasına rağmen abartmadan yalın bir şekilde izleyiciye sunmaları güzel. Finalini beğendiğim ender dizilerden biri olmayı başardı. Hiç bir karakter havada kalmadı. Beklediğimden iyi bir final olduğunda bir kez daha senarist dostları tadkir ettim.UEE'yi kim kadroya katmışsa iyi bir iş yapmış. İlk kez izlememe rağmen beklediğimden iyi iş çıkardığını düşünüyorum.Güzel ağlıyor be! Lee Ji Hoon'u daha önce School 2013 izlemiştim. Daha güzel yerlere görmeyi umuyorum, havası var.. Dizinin Beak Won ve Do Young acı dolu sahnelerinde çalan o şarkı kalbimi çaldın. Ali "The Vow". Ulala Sesion "The Moon Cries" şarkılarını dinleyebilirsiniz.Yalnızca dinleyin videoları izlemeyin, keyfi kaçmasın :)
Güzel ekip, güzel bir dizi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..