2 May 2014

Medical Top Team / Kore Dizisi


Alanında en iyi doktorlarla oluşturulmuş bir ekip ile hastaları kurtarma mücadelesini anlatan 20 bölümük bir dizi. Medikal dizileri oldum olası severim. Yalnız her yaz tatillerinde Doktorlar dizisine maruz kalmış bir millet olarak da arada çelişkiler yaşadığımda doğrudur. Dizi, alanında en iyi doktorlardan oluşturulmuş bir ekibin hastalarını kurtarmanın yanı sıra yönetimle girdikleri  mücadeleyi anlatıyor.
"Medical Top Team"
Bir hastane düşünün içinde böyle karizmatik ve güzel doktorlardan oluşan bir ekip. En büyük hayali "En iyi ekibi" ile bir çok hayat kurtarmak olan centilmen dahiliye doktoru Han Seung Jae( Ju Ji Hoon) size tanıdık gelebilir. Goong adlı dizide ki velihat prensimiz oluyor. Uzun bir aradan sonra ekranlarda görmek güzeldi.Taştan bir kalbi olduğunu düşünebilirsiniz, düşünmeyin bana hak  vereceksiniz. Sivri dilli konuşması yüzünden yanlış anlaşılan Dr Park Tae  San (Kwang Sang Woo) aslında hiç de görüldüğü gibi bir karakter değildir aksine iyi kalpli, nazik, hastalarıyla iyi anlaşabilen idealist bir doktordur. Hem hırslı hem karizmatik bir göğüs cerrahı Dr Seo Joo Young (Jung Ryeo Won).İlk bölümler nasıl bir kadın diye yadırgasam bile sonraları öyle olması gerektiğinin farkına vardım. Bu kadar karizmatik profesörün arasında
uzmanlarda olmasın mı?Göğüs uzmanıları takımın en genç üyelerinden biri Kim Sung Woo (Oh Yeon Seo) bir diğeri Choi A Jin(MinHo). Shinne'nin yakışıklı üyesi minho'ya doktor olmak sizce de yakışmamış mı? To Do Beautiful You dizisine göre oyunculuğunda büyük gelişmeler var. 
Ekibin diğer doktorları beyin cerrahide Kim Ki Bang (Jung Hoon Min), Göğüs cerrahisi bölüm başkanın yeğeni bu konuda prof. Bae Sang Kyu (Alex). Anestezi uzmanı Jo Joon Hyeok(Park Won Sang). Ekibin doktorları olur da hemşiresi olmaz mı ?  Yoo Hye Ran (Lee Hee Jin) ve Yeo Min Ji(Joo Woo Ri )kadro ve oyuncuların uyumu gayet güzeldi. Dizi çekimlerinde doktorlardan ders almaları neler yapmaları gerektiğini öğrenmişlerdi bu dair haberler okumuştum. Doktorları ameliyat ettikleri her an çok gerçekçiydi kendimi kaptırdığım zamanlar bile olmadı değil.
Bu güzelliği Kdramaların en iyi çocuk oyuncusu Miracle In Cel No :7 filmden hatırlarsanız. Biraz büyümüş olarak karşımıza çıkıyor. İnanın bu ufaklık oyuncu olarak doğmuş.

Dizinin ostlarının hepsi olmasa da bir kısmı güzeldi. John Park-Light , Melody Day- Can You Feel Me , Mooy&Miro- I Hear You benim için göze çarpan şarkılar bunlar. Benim çok şey beklediğim ama istediğim duyguyu alamadığım dizilerden biri oldu. İlk 6 bölüm soluksuz izlememe rağmen sonraki bölümlerde fazlasıyla durağan ilerlemeye başladı. Reytinglerde normal olarak düştü. Oyuncu kadrosunu göz önünde bulunduracak olursak  dizi ile ilgili beklentilerim yüksekti. Gerçi yayınlandığı dönemde Hem Secret Love hem Heirs olduğundan reytinglerinin düşük olması normal.Zaten reytingleri düşmeye başladığından sanırım senaryo da oynama yaptılar. Diziye medikal yönden yüksek puan veriyor olsam da romantizm konusunda ne yazık ki sınıfta kaldı. Birazcık romantizmi işin içine katar senaryoda bariz oynama yapmasalardı her şey mükemmel olurdu. Diyeceğim o ki benim yüksek beklentimi karşılayan bir yapım olamadı ne yazık ki.Belki de zamanlama sıkıntısı olmazsa daha iyi olabilirdi, artık iş işten geçti İtiraf ediyorum uzun zaman önce bitirmiş olmama rağmen ne yazacağımı bilmeden başladım. Umarım beğenirsiniz.


3 yorum:

 1. Genel olarak beğenilmeyen bir dizi.Ama kadro şahane!! böyle bir kadro ile kötü işler yapınca sinir oluyorum.
  sende böyle dediğine göre izlenmeyecekler listesindeki yeri sağlamlaştı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu kadroya yazık oldu çok. İlk 6-7 bölüm çok iyi gitti olaylar zincirlemesi falan harikaydı. Sonrasında çok durağanlaştı, reytinglerde düşünce ne yapacaklarını bilemediler, değiştirdiler. Belki onu yapmasalar azıcık romantizm olsa güzel olurdu yok. İzlemezsen bir şey kaybetmezsin :(

   Sil
 2. Bakalım ilk bölümü izleyeyim bi

  YanıtlaSil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..