10 Haz 2014

Adolescence Medley


İzleyecek bir şey bulamıyorsanız ya da çok fazla vaktiniz yoksa mini diziler kurtarıcılarımız olabiliyor. Dört bölümden oluşan Adolescence Medley onlardan biri. Dizi; babasının işi dolasıyla her sene bazen senede iki kere okul değiştirmek zorunda olan Choi Jung Woo'nun ailesiyle taşındığı küçük kasabada okul yıllarını düşünmesiyle başlıyor.. Mini diziler olduğu için hem bölümlerin az oluşundan hem de konunun hızlı ilerlemesinden hoşnut olmak istiyorsanız biz mini dizi severler gibi beklentinizi düşük seviyede tutun. Zira dizi harikalar yaratmıyor, sıradan olduğundan içinizde çelişkiler yaşamazsınız.. Fakat dizinin güzel yanı yaşanan sevginin saf ve temiz olması bunu hissettiriyor olmasıydı. Ben sevdim..
Dizinin başrol oyuncularından Choi Jung Woo karakterini Kwang Dong Yeon canlandırıyor. FNC şiketinin yayınladığı Cheongdamdong 111'i izleyenler bilir Cnblue'nun çalıştırdığı grubun stajyerlerinden biri. Biz oradan hatırlamadık derseniz Insipring Generetion dizinin başrol oyuncusu Kim Hyun Joong'un gençliğini canlandırdığını ve birbirlerine ne kadar benzediklerini anımsayabilirsiniz. Yok ben o diziyi de izlemedim derseniz. Jang Ok Jung, Living Bye Love dizisinde Prens Dongpyung'un gençliğini canlandırmıştı. Ayoung karakterini Lee Se Young canlandırıyor. Missing You dizisini izleyenler Jung Woo'nun kardeşi Ah Reum rolünden hatırlayabilirler. Deok Woon karakterini Kwank Jung Wook canlandırıyor. Bu çocuk her role girebilecek tipte. School 2013 dizisinde haylaz öğrenci Jung Ho vu role yakın olarak Shut Up Flower Band dizisinden hatırlayabilirler. Shin Young Bok karakterini PArk Jung Min canlandırıyor. Görünce hayret içinde kaldım. Şu sıralar yayınlanan You're All Surrounded dizisinde dedektif Gook olduğunu görünce orada ki rolünden bir hayli ters olduğundan şaşırdım. Lee Yeok Ho karakterini Choi Tae Joon canlandırıyor. Bu arkadaşı izlediğim ilk dizisi.. Dizinin konuk oyuncuları da dizi kadar dikkat çekiyor. 
CNBlue'nun Jong Hyun'u
Infinite'nin Sung Yeol'u  

Benim izlerken dikkatimi en çok dizinin çekildiği kasaba oldu. Her yer yemyeşil bir de kiraz ağaçlarının çiçeklendiği dönemde çekilmiş bir başka güzel ortam oluşmuş. Mini dizi olduğundan dikkat çeken bir Ost'a denk gelmedim ama adet yerini bulsun, paylaşayım. Bulldog Mansion "Stargirl" Birde dizinin içinde Dong Yeon'un söylediğini bu şarkı dinlendiriciydi.

5 yorum:

 1. choi tea şahane yalnız!of of! gelecek vaat ediyor denir ya aynen öyle 0.o

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mother's Garden adında şu aralar devam eden bir dizide rol alıyor. Seninde dediğin gibi ileride güzel projelerde göreceğiz onu bayağı sevimli bişey :D

   Sil
 2. Mstardaki arkadaşımda bunu izliyor :D

  YanıtlaSil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..