19 Haz 2014

Safe Haven

Katie adında gizemli bir kadın Southport'un North Caroline adındaki küçük bir kasabaya gleir. Aniden ortaya çıkışı kasaba halkının aklında soru işaretleri yaratmıştırç Kendine güvenen güzel kadın, buradaki insanlarla kişisel ilişkiler kurmaktan uzak durur. Ta ki bir dizi olayın arsından iki çocuğu ile dul kalmış Alex ile karşı karşıya gelene kadar. Her ne kadar sınırları olsa da Katie, Alex ve ailesiyle gitgide yakınlaşır. Aşık olduğunu hissetse de geçmişten gelen karanlık sırları onu korkutmaktadır. Kasabada ilişki kurduğu insanlardan biri de az konuşan komşusu Jo'dur. Kasabaya geliş nedeni ve kendi hayatı için tercih yapması konusunda Jo onun üzerinde etkili olacaktır..
Bir Nicholas Sparks romanı uyarlaması olan Safe Haven filminin yönetmenliğini Lasse Halsström. Nicholas Sparks romanlarına her zaman saygım olmuştur. Romanlarından uyarlama filmleri genelde güzel olur Filmin başrollerinde Las Vegas dizisi, Transformes seri filmlerinde boy gösteren Josh Duhamel ve Julianne Hough bulunuyor. Senaryo, oyunculuk performansları ve filmin yönetimi etkileyici. Filmin genelinde romantizmin yanında dram, gizem az da olsa gerilim ögeleri mevcut. Yönetmenin bu ögeleri konuya işleyişi ile çok iyi harmanlanmış. Filmde yer alan sahil kasabası ve mekanlar konuya ayrı bir hava katmış. 
Sevgi, şefkat, güvende olma duygusu ve geride kalanların mutluluğu anlatılmış. Filmi bence zamanınız olduğunda izleyin detaylar çok fazla olduğunda dikkatli izlemek gerekiyor.. 
İyi Seyirler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..