5 Haz 2014

Three Days / Kore Dizisi

Aksiyon türünü sevenleri buraya alalım Aksiyonun kurguyla birleşiminden güzel bir yapım ortaya çıkarabilmişler. İlk başta anlaşalım aksiyon türüne yabancı ya da uzak olanların bile izleyebileceği türden bir yapım olduğunu garanti verebilirim. Konumuzdan kısaca bahsedelim. Başkanlık gizli servisinde görev yapan ajan Han Tae Kyung'un Bakan babasının araba kazası sonucu değilde  suikaste kurban gittiğini anladığı anda yıllar öncesinin olaylarının yüzüstüne çıkacağı, kim dost kim düşman temalı desem çok fazlam olmam
Ben diziyi sevdim Bir kere her bölüm bir diğerini tetikliyor. Bir sonraki haftayı iple çekiyorsunuz. Ben diziyi ailem ile birlikte izledim benim kadar onlarda meraklıydılar. Yoonchun'un romantik komedi tarzından farklı bir türde yer almasına sevindim. Bu tür dizilerin ona daha çok yakıştığına kanaat getirdim. Romantik-komedi ya da dram yakışmıyor demiyorum bir kere onda anlaşalım. Sadece aksiyon sahnelerinde aşırı karizmatik geldi bana. İzlediğiniz zaman sizinde fark edeceğinizi umuyorum. Ben YoonChun'un bu kadar iyi dövüşeceğini tahmin etmiyordum. Etkileyici olduğundan övgüyü de hak ettiğini düşünüyorum. Özelikle flasback sahnelerinin kesintisiz olması hikayeyi daha da ilginç kılmış. Zaten aldığı reytinleri göz önünde bulunduracak olursak benim gibi düşünen çok insan olduğu aşikar.

Aksiyonu bol bir dizi olduğunda çok fazla aşk sahneleri beklemeyin. Fakat az da olsa görsek güzel olurdu diye düşünüyorum. Benim dizi için aklıma takılan sadece bir olay var. O da Han Tae Kyung hangi kızdan hoşlanacak diye düşünürken, önceleri Ajan Young'dan hoşlandığını hissetsem de sonrasında Polis kızdan hoşlanması daha çok hoşuma gitti.. Ajan Young rolündeki So E Hyun'u daha önce onu Heartstrings dizisinde dans öğretmeni rolünde izlemiştim. Bir çok dizisi olduğunda önce ki yapımlarına da göz atmayı düşünüyorum. Başkan rolünde ki Son Hyun Joo'yu ilk kez bir dramada izledim. Daha önce Secretly Greatly filminde Kuzey Koreli ajan rolünde izlemiştim. O filminde ki  rolünün aksine hatalarından ders almış, mütevazi başkan rolünde izledim. İşte ben böyle oyuculara karakter oyuncusu derim. Gizli servis şef rolünde Jang Hyun Sang canlandırıyor. Bir çok dizi ve filmde rol almasına rağmen izlediğim ilk dizisi Three Days oldu. Bu şefe iyi bakın çok iyi hemde.. Dizinin baş sekreteri rolünü Yoon Je Moon canlandırıyor. Karakteri iyi mi kötü mü çözemediğim bu adamı daha önce Lee Seung Gi ve Ha Ji Won'un başrollerini paylaştığı The King 2 Heart dizisinde ki kötü adam John  Mayer'i canlandırıyordu. İzlemeyenler hemen izlemeli. İşte geldik dizinin kötü adamı Do Jin karakterine. Kendi çıkarları uğruna yapmayacağı kötülük yok. Böylesine bir karakteri Heirs dizisinin iyi kalpli sekreter Yoon karakterini de canlandıran Choi Won Young canlandırıyor. Tek kelimeyle harikalar yaratmış o kadar.

Başkanın ve personelinin ona karşı gelenlerle mücadelesini anlatan dizinin en güzel sahneleri. Gizli servisin Başkan'ı korumaya çalıştıkları anlar olabilir. Bir anda organize olup Başkan'ı ablukaya almaları harika. Kendi canları verecek şekilde korumaları bir çok gizli servis elamanın öldüğü sahne üzücüydü. Dizi hakkında temel bilgiler dışında seyir zevkinin bozulmaması adına pek bir şey anlatmak istemiyorum. Fakat her dizinin sonunda olduğu gibi ostlardan bahsetmeden bitirmek olmaz. A Pink grubundan Eun Ji'nin seslendirdiği "It's you", Kim Bo Kyung'un seslendirdiği "Words That My Heart Shout" ve 4Men'den Shin Yong Jae'nin seslendirdiği "I Love You, Erase You, Cry Again" beğendiğim Ostlar.
Man From Of Star dizisinin rekor fiyata Çin'e satıldığını hatırlarsınız.Man From Of Star dizisininde reakorunu kırarak bir ilke imza attı. Güney Kore dizileri arasında rekor fiyata ihraç edilen ilk dizi ünvanı şimdilik Three Days ekibinde..

Han Tae Kyung:Başkanlık Gizli servis Ajanı
(Park YooChun)
Lee Dong Whi: Başkan
(Son Hyun Joo)
Shin Kyu Jin: Baş Sekreter
(Yoon Je Moon(
Ham Bong Soo: Gizli Servis Şefi
(Jang Hyun Sang)
Kim Do Jin: Azılı düşman :)
(Choi Won Young)

Yoon Bo Won: Polis Memuru
(Park Ha Sun)
 Lee Cha Young: Gizli servis ajanı
(So E Hyun) 

2 yorum:

  1. Bir Korecan olarak blogunuzu cok begendım ve takıbıme aldım benımkıne de beklerım sevgilerimle, http://eelifsenturk.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim, beğenmenize sevindim :)

      Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..