25 Tem 2014

Ballad Şarkıların Kralı K.Will!

K.Will'i ilk dinlediğimde yaşından haberim yoktu. 1981'li öğrendiğimde küçük çaplı bir şok yaşadım. Şarkıları ayrı güzel klipleri bambaşka güzel. O yüzden ballad şarkıların kralı demekten hiç çekinmiyorum. Bildiğim kadarıyla vokal koçluğu yapıyor. Bunların yanı sıra oyunculuk, söz yazarı ve beste yapmaktan geri kalmıyor.2006 yılında "A Love To Kill" filminin "Dream" adlı Ostu seslendirdikten sonra adını duyurmuştur.2007 yılında ilk albümü "Left Heart" yayınladı. O gün bugündür her sene albüm çalışmaları yapmakta. 2008 yılında "Love 911" single, 2009 yılında mini albümü "Dropping the tears" yayınladı. Aynı yılın Kasım ayında ikinci albümü "Miss, miss and miss" geri dönüş yaptı.
Ballad şarkıların kralı olduğuna bakmayın gerek ostlarla gerek besteleri ve Outsider ile" Loner" şarkısında rap konusunda kendini kanıtlamıştır. Bence gayet makul bir çok rap yap Kpop idollerinden daha iyi.
 K.Will'in en çok sevdiğim özelliği şarkısından klibine kadar bir çok insanla çalışıyor olması onun geri dönüşlerini bekler duruma düşüyorsunuz.Grils Generetion'dan Yuri,  "Droppin the tears" müzik videosunda yer alırken Tiffany "A Girl Meets Love" şarkısında düet yapmıştır. Lee Min Ho'nun Boys Over Flowers zamanında K.Will'den vokal koçluğu istediğine dair bir şeyler okumuştum. 
2010 yılında, K.Will "Present" şarkısında Beast'den Lee Gikwang, Mblaq Thunder, Ukiss DongHo, Jin JiHwe ve Hwang Suk Hyun klibinde ve şarkılarından görüyorsunuz. En sevdiğim düetlerinden biri Sistardan Hyorin ile söyledikleri "Endless Love" şarkısı.. Hyorin'in harika sesiyle K.Will'in ses renkleri birbiriyle fazlasıyla uyumlu..Şarkı o kadar iyi ki uzun süre müzik listelerini altüst etti. Bundan bir süre sonra ikinci mini albümü yayınlandı  Lee Joon ve IU'nun klibinde oynadı. "My Heart Beating" ve İnkagoya'da birincilik kazandığı bildiğiniz listeleri altüst etti Bu şakıyı bir kere dinlemeniz yeterli. Kulağa aşina geldiğinden ister istemez müziğe kendinizi kaptırıyorsunuz. Güney Kore'nin sevilen programı sesi güzel olan idollerin katıldığı Immortal Song 2 programına katıldı. Bu programda 3 kez ödül kazanan tek şarkıcı ünvanını eline geçirip, rekor kırdı. 2012'de ard arda beş şarkıcıya karşı kazanınca zirvede bırakıp programdan ayrıldı.
K.Will üçüncü mini albümü "I need You" yayınladı. Fakat bir kaç hafta sonra albümün adını "I Hate Myself" olarak değiştirdi. I Need You klibinde Ji Chang Wook, Sistar'dan Bora  ve Yeo Jin Gunun oynadığı şarkı yayınlandığı gün ikinci sıraya çıkarken I Hate Myself şarkısı altıncı sırada yer aldı. I Need You şarkısıyla K-Chart ödülünü kazandı. Bi sonraki albümü "The Third" Birinci bölüm; şarkısı olan "Please Don't.." bana sorarsanız şu zamana kadar yaptığı şarkıların en iyisydi.  Klibinde Sistar'dan Dasom ve oyuncu Seo In Guk oynadı.. Bu güzel klip özgünlük ödülü için övüldü... 2. bölüm şarkısı olarak "Love Blossom". Her klibinin bir hikayesi olduğu gibi bu şarkınında mini dizi tadında. Infinite grubunun L'i ve Sistardan Dasom yer alıyor
Bir diğer dinlemekten keyif aldığım klibinde Chanyeol'un oynadığı "You don't know love" tartışmasız en sevdiğim şarkılarının başında geliyor.. Sizede tavsiye ederim.. K.Will'i onu az çok tanıyanlar bilir geçen senenin aralık ayıydı yanlış hatırlamıyorsam Noel grubundan Jeon Woo Sung ile beraber seslendirdiği ve klibinde Lee Seung Gi'nin yer aldığı "Perfume" adlı şarkı yayınlandı.
K.Will yakın zamanda beşinci mini albümünü "One Fine Day" yayınladı. Birinci albümünde IU,Ji Changwook,Thunder, Sistardan Soyu ve Boyfriend grubunun üyesi Minwoo'nun yer aldığı videonun ardından, K.will belgeselinin ikinci bölümüde yayınlandı. Önceki bölümde Beast Gikwang, Ahn Jaehyu,Bora, Lee Joon yer alıyor. 25 haziran'da beşinci mini albümünün çıkış parçasını yayınladı. Diğer kliplerinde olduğu gibi "Day 1" şarkısında Roommate programının sevilen oyuncusu Park Minwoo'ya Sistar grubunun üyesi Soyu eşlik ediyor. Starship şirketini bu konuda takdir ediyorum!
K.Will'in kendi şarkıları dışında yaptığı düetlerde çok ses getiriyor Kpop camiasında. İzlediğimiz bir çok başarılı dizinin müziklerinde onun sesini duyuyorsunuz. Kim bilir bilmeden onun şarkılarıla anılarınız hayat buluyordur. The 2 King Heart- Love Is CrayingMy Love From The Star-Like a StarBrillint Legacy-Love is Punishment, A Love Kill-Ggoom aslında çok fazla ost seslendirdiği için hepsini tek tek yazmak vaktimi alır. Birazda yaptığı düetlernden bir kaç tanesini paylaşayım sizlerle.. K.will&Mamamo Pepermint Chocolate , K.Will&Chakun "Even If You Play", IU&K.Will "Let It Snow".. 
K.Will sevmeye etkileyici sesiyle söylediği ostlarla başladım.. İnsan bir şarkıyı uzun süre dinleyince sıkılır ara verir ya dinlemeye K.will dinlerken olmuyor. İnsanın dinledikçe dinleyesi geliyor. Umarım dinlerken sizde benim kadar keyif alırsınız. 

2 yorum:

  1. "Please Don't"un klibinin sonunda ağzım bir karış açık kalmıştı gerçi hala her izlediğimde açık kalıyor.. :')

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. benimde beklemediğim bir sondu. Bu yüzden özgünlüğü için çok konuşuldu klip :)

      Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..