14 Tem 2014

Cunning Single Lady / Kore Dizisi

Diziye başlama sebebim Seo Kang Jun idi. Rommate programını ilk bölümden beri takip eden biri olarak  kang jun dizisinin finalini kutladıklarına denk geldim. Açıp bakayım hangisiymiş bu diyerek rastladığım dizi Cunning Single Lady.. Oyunculara göz attığımda sevdiğim aktörü ve aktriste denk gelince hiç düşünmeden başladım izlemeye.. Romantik-komedi türünün hakkını veren 2014 dizilerinden biri.. Bu tür dizilerin genelde romantik kısmını ön planda tutmalarına rağmen Cunning Single Lady dizisinde komedi kısmına bi hayli yer vermişler.. Bu da diziyi izlenecek harika bir yapım haline getiriyor 

Konusundan biraz bahsetmek gerekirse; Na Ae Ra iyi bir yaşam düşleyen genç kızımız daha mühendislik bölümünde okuyan Jung Woo ile tanışır ve çok geçmeden evlenirler. Jung Woo'nun idealleri ve başarmak istediği internet program yazılımı ile ilgili başarılı sonuçlar alamayınca  borç üstüne borç gelince evliliklerinden sorunlar yaşamaya başlar iş boşanmaya kadar gider.. Üç yıl boyuncu Ae Ra eski eşinin borçlarını güç bela öder. Bunlardan hebersiz; Jung Woo ise zengin bir iş adamı olur.. Bu iki çiftin yılları kesişirse neler olur diye düşünmeyin bile açıp izleyin.. Tahmin ettiğinizden daha çok gülüp eğleneceksiniz..
 Lee Min Jung'u çok beğeniyorum. Boys Over Flower'da Lee Min Ho'nun şirin nişanlısı olarak sonra da Big dizisinden Gil Da Ran olarak izleme fırsatım oldu. Oynadığı her karakteri ayrı sevdim. Na Ae Ra karakteri de bunlardan biri. İlk başlarda eşini desteklemeyen biri olarak lanse edilse de işin iç yüzeyine bağlandıkça göreceksiniz ki işler hiçte görüldüğü gibi değil.. Yine de eşine o şekilde muamele etmesiydi daha iyi olurdu.. bir çok sıkıntının üstesinden gelmiş ayakta durmayı başarmış zekidir. Nitekim eski eşinin oluşturdu yazılımın fikir anası aslında kendisidir...Dizinin müptelası olmamda ki bir diğer sebep Joo Sang Wook.. Oyunculuğun dibine vurduğu karizmatik CEO.. Paraside Runch dizisinde ilk kez izlemiştim. Karizmatik rollerin adamı olduğu apaçık.. Romantik komedi türünün komedi türüne ince espiri ve nüanslarla harikalar yaratan adam.. Bu kadar övgüye kulak asın ve sırf bu adamın kıskanç eski eş tavırlarını görmek adına izleyin.
Kıskançlığın tıptaki adı "Aşk Hastalığı"
Rommate programını hiç kaçırmadan takip ediyorum. Seo Kang Joon ile tanışıklığım buradan oldu..Bir bölümde oynadığı dizinin final yaptığını öğrendim hangi diziymiş o diye araştırırken bu diziye rast geldim.. Kang Joon'un oyunculuğunu merakım ve oyuncuları sevdiğimden izlemem sebep oldu. Aslında merakım biraz işe yaradı.. Kang Joon'un canlandırdığı karakter ;Guk Seung Hyun. Zengin ailenin en küçük ve tek oğlu.. Yurtdışında yaşamış gezmediği ülke kalmayan bu çocuk aynı zamanda CEO'nun şirketine yatırım yapan ailenin ferdidir. Jung Woo'nun en kötü zamanlarında yanında olan bu çocukla abi kardeş gibidirler.. İkinci adam Seung Hyun'un sevgisi beni hiç rahatsız etmedi.. Aksine Jung Woo'nun eski eşine aşkını anlamasına sebep olması daha çok hoşuma gitti. Üzgünüm Kang Jun! :)
 Na Ae Ra'ya öyle güzel bakıyor ki insanın sevesi geliyor.. 


 Kızımıza aşık ikinci adam karakterimiz dizide yer alır da Ceo'ya aşık ikinci bir kadın karakterimiz olmaz mı? Tabi ki de olur! Birbirlerinin kötü günlerinde yanında olan Jung Woo ve Guk Yeo Jin arasında aslına bakarsın bende ilk başlarda bir şeyler olur diye düşünenlerdendim.. Zira Güney Kore dizilerinde sıkça rastlıyoruz. Fakat dizi klişelerin bir kısmında az da olsa uzaktı.. Sırf kız istiyor, yatırımcı diye karakterimiz eski eşini tekrar geri kazanmaktan vazgeçmedi.. Aksine işini kaybetmek uğruna devam etti.. İkinci karakter oğlumuz Seung Hyun gözü aşktan kör olmadı.. Sadece birlikte olmalarını sevdiği için istemedi bu da normal.. Ama diğer diziler gibi kötülük üstüne kötülükler yapmadı.. Aksine eli yine abisinin üstünde oldu.. Belki bu yüzden diğer romantik-komedi türlerine göre daha iyiydi... Romantik bir çok sahnesi olmasına rağmen beni etkileyen Komedi kısmı oldu.. Ceo'nun asansör sahneleri, Seung Hyun'un aşkını itiraf edeceğini öğrendiğinde engelleme çabaları, birlikte buluşmaya gidecekleri zaman ki kıskançlıkları ve bunları kabul etmemesi.. Çatıya çıkıp birbirleriyle telefonda konuşup kavga etmeleri falan harika ayrıntılardı..

Dizinin en sevimli ikilisi.. Infinite'nin güzel yüzü L (Kim Myung Soo) Ceo'nun bilmiş sekreteri Gil rolünde izliyoruz. Ceo ile Sekreter Gi arasındaki dialog efsane.. Kdramalarda çokça gördüğümüz sekreterler genelde soğuk yapılı insanların aksine Sekreter Gil'in tavırları Ceo'ya karşı bildiğin bir kardeşin abiye davranacağı türden idi. İkisi birbirini çok uzun süre tanıdıkları belliydi ama nerede, nasıl olduğunu dizinin son bölümlerine doğru öğreniyoruz.. Bizim sekreter Gil'inoldukça vefalı biri olduğunu öğreniyoruz.. Yalnız L'i genelde daha farklı rollerde izlediğimden bu bilmiş hallerini pek bi sevdim..
Dizi kadar ostlarınıda beğendim.. Yoo Sung Eun&GB9  "I Really Love You", Yoo Seung Woo ; " What Do I Do", Dohe&J. Min "Mirror Mirror", Sunny Hill "Cunning Thoughts" benim diziyi izlerken dikkatimi çeken şarkılar bunlar oldu.. Pişman olmadan izleyeceğiniz bir dizi ve dinleyeceğiniz şarkılar olur umarım.. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..