7 Tem 2014

Transformes: Kayıp Çağ

Transformes serinin müptelası olmam tamamıyla abimin suçu. Küçüklüğümde abime hayran bir kız çocuğu olduğumdan,  o ne izlese, ne yapsam onun peşinden giderdim. O zamanlar transformes serinin filmi ortalarda yoktu tabi.Fakat biz çizgi filmini hiç kaçırmadan izlerdik. Benim Transformes sevdam o zamanlarda başladı. Filmin çekileceğini duyduğum vakit ne çok sevinmiştim. İlk üç film televizyon kanallarında yayınlandı.. Son filmin çekileceğini duyduğum günden beri iple çekiyordum. Tabi vizyona girdiği gün sinemada buldum kendimi..
Serinin son filminde; Autobot ve Deception'lar arasında yaşanan son savaşın ardından dört yıl geçer Savaşta Chicago şehri yerle bir edilmiş ve binlerce insan öldürülmüş olsa da dünya ve insanlık büyük tehditten kurtulmuş olur. İnsanlık yaralarını sarmaya çalışırken Amerika Hükümeti de Autobotlar ile arasındaki ilişkiye iyice koparmış, hatta hayatta kalanları yok etmeleri için CIA özel birim oluşturmuştur. Teksas'ta kendi halinde bir tamirci olan Cade Yeageri eline geçen hasarlı bir kamyoneti, parçalarını satma umuduyla kabul eder. Ne var ki bu kamyonetin yaralı bir Optimus Prime'dan başkası olmadığını anlaması uzun sürmez. Optimus Prime'dan aldıkları sinyallerle yola çıkan CIA ajanlarıyla başının derde girmesi de çok yakındır. Cade, bir şekilde Optimus Prime'ı Chicago'ya ulaştırmak için diğer Autobotlar ile iletişime geçmesini sağlamak zorundadır. Zira dünyayı tehdit eden başka bir düşman yollara düşmüştür. Cade ve autobotlar başta olmak üzere kendine destek olan insan topluluğunun yardımıyla başlarına gelen en korkunç düşmanla yüzleşmek zorundadır. Serinin diğer filmlerinde olduğu gibi devasa uzaylı robotlar arasında ezilmemek için mücadele eden insanların öyküsünü izliyoruz.
Seride ki en önemli değişimlerden biri de, filmin vitrinindeki oyuncu kadrosunda yaşandı. Shai LaBeouf, Megan Fox ve Josh Duhamek gibi yeni jenerasyon yıldızlarına veda ettik. Onların yerine tecrübeli oyuncu Mark, Wahlberg geldi. Seride Alıştığımız kadronun dışındaki oyunculara içimiz sinecek mi çelişkiler yaşasam da, beklediğimden kat kat iyi olduğunu düşünüyorum.. Filmin bir diğer ayrıntısı yönetmenimizin,  gözleri yoracak tonlarca detayı elinin tersiyle ittirip daha tok görüntülere yer vermesi bu tür filmlerin yanında geçmeyen insanların bile ilgisini çekeceğini düşünüyorum
Fragman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..