22 Tem 2014

You're All Surrounded / Kore Dizisi

Haftasonu efsane ekibime veda ettim. Çok uzun zaman başlaması için gün saydığım You're All Surrounded bir çırpıda bitiverdi. Birbirleriyle olan uyumlarını sevdiğimden olsa gerek bu ekibi başka projelerde tekrar görmeyi çok içten diliyorum.Gangnam polis karakolu olalı, liderlerinden çaylak dedektiflere kadar böyle karizmatik, komik ve eğlenceli bir ekip görmemiştir. Dört çaylak dedektifin polis karakolunda işe başlamasıyla olaylar örgüsü de birer birer çözülmeye başlayacak. Küçük yaşta annesini kaybeden cinayetin arkasında kimlerin olduğunu araştırmak için dedektif olan Dae Gu'nun takım liderine karşı tutumunun nasıl olacağını izleyeceğiniz harika bir dizi...
Lee Seung Gi-Dae Gu
Dae Gu karakterini Lee Seung Gi canladırıyor. Bilmeyenler için söylüyorum daha önce My Girlfriend is a GumihoThe King 2 Heart ve Gu Family Book dizilerinde başarılı bir performans sergiledi..Annesinin küçük yaşta cinayete kurban gitmesinin ardındaki sebebin ne olduğunu ne olduğu öğrenebilmek için dedektif oldu. Hayatta hep tek olduğu için agresif, soğuk ve kimseyle yakınlıkkurmayan bir çocuk Dae Gu..
Go Ara-Eo Soo Sun
Eo Soo Sun karakterini güzel oyuncu Go Ara canlandırıyor. Daha önce Reply 1994'te başarılı oyunculuğu ile benim tarafımdan artı puan aldı. Dae Gu ile aynı yerde yaşlamış onun annesi öldükten sonra onun izini kaybetmiştir. Aslında tek hayali şarkıcı olmak olan Soo Sun dedektif olmaya karar verir. Kaderin cilvesine bakınız ki çocukluk arkadaşı Ji Young ile aynı karakolda işe başlarlar fakat o bunu bilmez.
Ahn Jae Hyun-Park Ta
Park Tae Il karakterini, Ahn Jae Hyun canlandırıyor.Aslında model olan Jae Hyeon'u ben  You Who Came From The Stars dizisinde tanıdım. Orada ki liseli çocuk karakterinin aksine ağır başlı ve gizemli biri olarak karşımıza çıkıyor. Senaristlerin konu Tae Il olunca sağ gösterip sol vurma çabaları biraz saçma olmasına rağmen bizi uzun süre merakta bıraktıkları için saygılarımı sunuyorum.

Park Jung Min-Ji Gook
Ji Gook karakterini Park Jun Min canlandırıyor. Bundan önce bir çok dizide izleme fırsatı bulmuştum.Hot Blooded Youth ve Adolescence Adley izleme fırsatı bulmuştum. Fakat hepsini bir kenara oynadığı bu rolü bi kenara. Bizim Gook resmen harikalar yarattı. Bir dedektif 4 kere rehin alınır mı ? :(

Takım lideri Seo Pan Seok karakterini başarılı oyuncu, Cha Seung Won canlandırıyor. Adaleti sağlayacağım diyerek DaeGu'nun Ji, annesinin ölümüne sebep olduğunu zanneder yıllarca..Ortadan kaybolan Dae Gu'yu yıllarca aramasına rağmen izini bulamaz.. Kaderin bir diğer cilvesi onlara bir oyun oynar takımına giren dört çaylak dedektiften biri izini bulamadığı Dae Gu'dan başkası değildir.. Efsane Pan Seok ilk başlarda bu ekibi kabullenmekte güçlük çekse de onun en güzel özelliği kendi çocukları gibi onları benimsemesi oldu... Onlar için en çok kullandığı cümle ise; "Kimse benim çocuklarıma bunu yapmaz" demesi.. Bir diğer takım lideri Lee Eung Do karakterini Sung Ji Ru canlandırıyor. Bu adamın çocuklara olan ılıman tavırlarını çok sevdim. Her zaman çocukların yanında oldu. Beş çocuk babası olduğundan olacak çocukları çok kolladı, yanlarında oldu..
Diziden biraz söz etmeliyim. Finale kadar bizim merakımızı taze bırakan senaristleri takdir ettim. Hemşireyi kim öldürdü? Sebep neydi? Dae Gu Pan Seok'a neden düşman oldu? Olayların arkasında ki para babası kim diye diye bitirdim diziyi. Senaristlerin son dakika golü takdire şayan bir hareket olmuş.. Gook'un iki üç bölümde bir rehine alınması buna isyanı, Tae Il'in büyük sırrı, Dae Gu'nun neden kimliğini gizlediği ve bunların ötesinde Eo Soo Sun'un ortağına yakınlaşma çabalarına karşılık bulamaması güzel ayrıntılar.. 
Güney Kore dizilerinin klişeleşmiş olaylarından sadece biri bağcık bağlama olayı.. Senaristler bu klişe olayı dezavantaj kurtarmış avantaja çevirdiler. Zira izlediğiniz zaman hak vereceksiniz...
Bu kaçamak bakışlara hayran olunmaz da kime olunur he?
Beni takip edenler bilir. Klasik olayım dizinin şarkıları.. Benim görsel ve işitsel hafızam daha baskın olduğu için bütün bunlar. Bu yüzden müzik ile sahnenin uyumu önemli benim için.. Lee Seung Chul "I'm In Love" Dizi müziklerinin kraliçesin Taeyeon "Love, That One Word" .. Bana sürpriz olan kişi ise; Ahn Jae Hyun'un seslendirdiği "That was You" şarkıları oldu.. Fakat dizinin bir sahnesi vardı ki orada bir şarkı çaldı uzun uzun aradım indirip dinlemek için. Coffee Boy feat Ha Eun birlikte seslendirdiği "I'll be on your side" Kwon Jin Ah "I Only See You".. Benim sevdiğim şarkılar.. Dizi hakkında sadece ana bilgilerden bahsettim izlerken keyif almanızı istediğim gibi. Umarım seversiniz. 

6 yorum:

 1. Çok güzel bir yazı olmuş, ellerine sağlık :D Gerçekten efsane ekip :) !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, beğenmene sevindim :)
   Her yaptıkları olay her yaptkları komediydi, özleyeceğim :)

   Sil
 2. Dizi oyuncularıyla, hikayesiyle, müzikleriyle resmen harikaydı.. Go Ara'yı severim ancak bazı sahnelerde sanki zorlanıyormuş gibi geldi, belki de ben yanılıyorumdur :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Son dakikaya kadar hikayesi özgünlüğü korudu. Go Ara Reply 1994 dizisindeki oyunculuğundan dolayı aşırı sevdim. Bu dizide aslında rolüyle biraz geri kaldı. Diğerler üçlünün oyunculukları daha üstündü ondan öyle gelmiş olabilir :)

   Sil
  2. bu dizi lee seung ginin rolü açısından alışılmışın dışındaydı. ben kendisinin hayranıyım 2.biansım oluyorda :) o yüzden takipteydim. ilk önce altından kalkar mı diye düşündüm sonra izledikçe rolün hakkını verdi. dizide ki gizem arkadaşlık çok güzel anlatılmış.lee seun gının coolluğu şefin babacan tarafı diğerlerinin tatlılığı harikaydı. kesinlikle izlenmesi gereken bi dizi.. :)

   Sil
  3. Onun şu zamana kadar aldığı rollerin dışında olduğu için acaba yapabilecek mi sorunu bir çok kez düşündüm. Fakat bu tip rollere yakın olabileceği gerçeğini göstermiş oldu. Senaryonun ve yer alan diğer oyuncuların etkisini unutmamak lazım. Ara ara açıp özlediğim sahneleri izlediğim oluyor :)

   Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..