20 Ağu 2014

Trot Lovers / Kore Dizisi

Trot Lovers dizisini bir kesim överken diğer kesim sıradan bulmuş. Müzikal türünde olan dizileri, filmleri oldum olası sevdiğim için iyi ya da kötü olduğunu düşünmeden izledim. Tabi benim için Eun Ji'nin bu yapımın içinde olması başlı başına bir adım önde olmasına sebep oldu.. Dizilerde oyunculardan sonra dikkat ettiğim özelliklerden biri müzikleri oluyor. Alt yapı müzik olunca değmeyin keyfime.. Dizi bizlere; annesinin trot şanatçısı olan Choi Choon He'nin  trot türü müziğine olan tutkusunu ve günümüz müziğinin bir numarası olan idolumuz Jang Jun Hyun arasında ki hem müzikal anlamda her hemde birbirlerine olana etkileşimini anlatılıyor.
Trot müziği; Güney Kore'de pop müziğinin en eski haline deniyor. Trot müziğinin öncüleri, Park Hyun Bin, Hong Jin Young, Jang  Yoon Jung, ve Tae Jin Ah.. 90'lı yıllarda dans müziklerinin gelmesiyle trot müziği göz ardı edilmiş sonrasında yarı trot olan şarkılarla günümüzde popülaritesini kazanmıştır. 90'lar ve sonrasında trot müziğinin örneklerinde var tabi. Epik High, Super Junior-T, BinBang Daesung şarkılarını dinlerken eğleneceğinize garanti veriyorum. 
Jung Eun Ji; Choi Choon Hee karakterine hayat veriyor. Eun Ji Reply 1997 ve The Winter The Winds Blows dizilerine rol aldı. Reply 1994'ün son iki bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı. Reply 1997'de gösterdiği performansla gönlümde büyük yer edindi. Onun için Apink bile dinler oldum. Choi Choon Hee rolüyle söylediği trot şarkılarına o güzel sesiyle hayat verdi.. Annesi vefat eden eski bir trot şarkıcısıdır. Onun sesini duymak istediği her seferinde şarkılarını dinler.. Sesinin güzelliğinin farkında bile olmadan trot şarkılarına tutkuyla bağlanır. Bir gün babasının bıraktığı borçlarla kaybolmasından sonra onun için hayatı tepeden tırnağa değişecektir. Günümüzde popüler şarkılar çıkıştayken genç bir kızın çıkıp trot şarkısıyla ünlenmesi orta yaş kesimin ilgisini daha çok kazanacaktır.. 

JiHyun Woo;Jang Jun Hyun karakterini canlandırıyor.Queen In Hyun's Man dizisinde izlemiştim. Dizi bittikten bir süre sonra askere gitti. Teskeresini mayıs ayında aldı ayağının tozuyla ilk yapımı Trot Lovers dizisinde yer aldı. Queen In Hyun's Man dizisinde zaten çok sevmiş olmama rağmen oynadığı kaprisli popüler müziğin başarı idol rolünü pek bi sevdim. Yalnız dizinin ilk bölümlerinde yapmış oldukları saç rengine anlam veremedim. Sarı desen değil, kumral desen değil, gri desem değil. Çok saçma bi hareket olmuş Fakat dizinin sonlarına doğru kumral saç rengini sevdim. Jun Hyun popüler müziğin başarılı sanatçılarından bir gün ona tuzak kurarlar ve  adı bir skandala karışır. Zirvede olan bu çocuk bir anda yerin dibine kadar inmiştir. Ona bu tuzağı kuranın, bir olay sonucu ters düştüğü Choi Choon Hee olduğunu düşünür, sürekli onu suçlar. Choi Choon Hee ve Jabg Jun Hyun arasında ipler daha fazla gerilir. Shinee Star şirketinin başkanı kızımızı keşfeder, Jun Hyun ile anlaşma yapar onu trot müziğiyle listelerde 1. sıraya yükselttikten sonra mükemmel dönüş yapacağını söyler anlaşma yaparlar.. Olayların gelişini siz düşünün..
Shin Sung Ruk; Jo Geun Woo karakterine hayat veriyor. You Who Came From Star dizisinde izlediğim en kötü karakterlerden birini canlandırıyordu. Kötülüğün kitabını yazar dediğim o rolden sonra karizmatik başkan, komik, sempatik ve sevecen bir rolde görmek aslında iyi oldu. Benim gibi bir çok insan o rolden dolayı eminin sinir olmuştur. Shinee Star şirketinin varisi. Babasının geçici olarak ayrıldığı başkanlık koltuğunun sahibi olmuştur. Diziyi izlediğimde bir çok kişi yorumlarda esas kızımızın başkanla olmasını istediğini dile getirmişti. Açıkcası olsaydı hoşuma giden bir son olmazdı çünkü Eun Ji'nin yanına pek yakıştıramadım. Bu dizide dikkatimi bir şey çekti Gu Family Book, Can We Get Married, Shut Up Flowers Boy Band gibi dizilerden rol alan Sung Joon'a benzettim bazı hareketlerini. Belki birazda ondan sevimli gelmiştir.


Park Se Young; Park Soo In rolünü canlandırıyor.Missing You, Adolescence Medley dizisinde ve Hot Blooded Youth filminde izlemiştim. İzlemiş olduğum filmi dışında iyi rollerde görüğüm Park Se Young'a oynadığı bu karakteri üzerine oturmuş. Popüler müzikte çıkışını yapmış Soo In'in kötü bir kıza dönüşmesinde annesinin payı oldukça yüksek.Jang Jun Hyun'un ilk aşkı olan Soo In ne ettiyse dizide hırsından etti. Dediğim gibi o soğuk kanlı tavırlarını kendisine oldukça yakıştırdım
Trot Lovers dizisi müzikal kalitede harika işler çıkarmış. Oyunların bir çoğunu diğer dizilerden bildiğimden izlerken o konuda sıkıntı yaşamadım. Konu bakımından çok büyük beklenti içinde olmayın, klasik romantik komedi türü.. Güney Kore dizilerinde bolca rastladığımız klişeleri eklemeyi unutmamış senaristimiz. Hatta olmasaymış dediğim bir iki yerle rastladım. Fakat abartıldığı kadar çok çok çok kötüde bir dizide değil. Açık konuşmak gerekirse daha kötü olanları izledim. Eun Ji'nin sesinin güzelliğini biliyordum. Fakat Ji Hyun Woo'nun sesinin bu kadar güzel olduğunu bilmiyordum. Hatta ilk duyduğumda kendi kendime o değildir heralde dedim. İnanamadım. Sesi çok güzel! Eun Ji garip bir hava var.  Seo In Guk ve Kim Bum'la beraber izlediğimde iki ayrı karakterde o kadar uyumluydu ki bu dizide bana aynı duygu yaşattı. Bu kızı seviyorum! Ji Hyun Woo'yu sadece bir dizide izlediğim için orada ki rol arkadaşı Yoo In Na ile çok iyi performans sergilemişti. Hatta birlikte olduklarını açıkladılar. Birbirlerine olan aşklarını o dönem bizlere yansıtmışlardı. Askerden döndükten sonra ayrıldıkları açıklanmıştı, üzülmüştüm yazık oldu. Konuyu dağıtmadan Ji Hyun Woo ve Eun Ji arasında ki kimyayı sevdim. 
Ne güzel seviyorlar birbirlerini :)
Dizinin yardımcı oyuncularına çok fazla yer verilmese de Reply 1994 dizinde gönlüme taht kuran oyunculardan Son Ho Jun'u dizide Jang Jun Hyun'un menajeri rolünde izliyoruz. Tek hayali şarkı söylemek olan menajeri Tae Song'u daha fazla dizide görebilsek güzel olurdu diye düşünüyorum. Yardımcı diğer oyuncular için aynı şeyi düşünüyorum.
Dizi de en az başroller kadar oyunculuğunu sevdiğim çocuk oyuncu Yoo Eun Mi. Bu tür çocuklar annelerinin karnından oyuncu olarak doğuyor artık buna kanaat getirdim. Bir çocuk bu kadar sevimli olur mu? Oluyormuş! Hele Jang Jun Hyun'a ajussi demesine hasta oldum.
Dizi müzikal alt yapılı olunca harika şarkılar ortaya çıkabiliyor. Bunlardan biri dizide Ji Hyun Woo'nun seslendirdiği "All Day" Dizide Eun Ji ve Ji Hyun Woo'nun birlikte seslendirdikleri bir şarkı "You and I, Fluttering" Beige "I Look To You Opposite" Kim Na Young-Lee Eun Ha "You Let Me Go With Smile" söylerken bir de Eun Ji'den dinleyin.. Bütün şarkıları paylaşmak istemiyorum zira izlerken keyif almanız için.. Dediğim gibi beklentinizi yüksek tutmayıp izlerseniz hoşunuza gidebilir. İzleyen kesimin abarttığı derecede kötü bir dizi değil. Ben sevdim

4 yorum:

 1. -SPOILER-
  Bende çok beğenmiştim bu diziyi ancak şu Jang Jun Hyun kaza geçirip hafızasını kaybetti ya direk aklıma BOF geldi...Bilemiyorum ama gerçekten müzikal dizileri seven birisi olarak çok hoşuma gitmişti hele Queen In Hyun's Man deki yamuk dişli gitmiş yerine Jang Jun Hyun gelmiş:) başlarda o olduğunu bilsem de benzetemedim çok farklı gelmişti bana sonradan alıştım :) ama ben onun o yamuk dişlerini de seviyordum :\
  Neyse :) Açıklayıcı bir yazı olmuş ellerine sağlık ^^
  Bu arada eski dizisindeki kızla hala çıkıyorlar diye biliyorum hatta asker dönüşü onu almaya gitmedi diye olay olmuştu sonra kızda açıklama yaptı işlerim dolayısıyla gidemedim diye,tabii sonraki gelişmelerden haberim yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. askerden sonra imaj değişikliğiyle geldi karşımıza Jun Hyun ondan sana farklı gelmiştir. Müzikal dizilerini bende severim. Yaa en çok sevdiğim çiftlerden biriydi fakat o mevzularda bi kaç zaman sonra ayrıldılar.

   Sil
  2. Cevabını şimdi gördüm ya :\ Çok pardon.
   Bende cevabını görmeden evvel bir yerlerde okudum zaten ayrılmış olduklarını.Çok üzüldüm bende, destekliyordum halbuki :(

   Sil
  3. Önemli değil canım :)
   Benim de en çok yakıştırdığım çiftlerden biriydi. Üzülmüştüm o ara :(

   Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..