14 Eyl 2014

Fargo // 1. Sezon

Fx kanalının 2014'ün yeni dizisi Fargo, Coen kardeşlerin 1996 yılında çektikleri iki oscar ödülünün sahibi olan filmin konusu alıyor. Filmin izleyicilere yansıttığı kara mizah çok ses getirmişti. Kitap ve filmlerin dizilere uyarlanması konusunda genelde seçici oluyorum. Fakat izlediğim kadarıyla başarılı buldum. Ses getirecek diziler arasında yer alacağını düşünüyorum. Dizinin ilk sezonu sadece 10 bölümden oluşuyor Dizinin kadrosu Billy Bov Thornton, Allison Tolman, Colin Hanks, Martin Freeman ve Bob Odenkirk gibi ünlü oyuncuların kadroda olması bir adım öne geçirdiler.

Dizinin konusu; Lester Nygaard hayatı boyunca ezik yaşamış bir sigortacıydı. Lise aşkı ile aşk evliliği yapmış ilerleyen yıllarda eşi tarafında hor görülen bir adamdır. Lester Nygaard,  büyük bir sabır ile evliliğini sürdürmektedir., Evliliği dışındaki hayatında aynı sorunlarla karşı karşıya olmasının dışında eşi dışında başarılı kardeşi ezilen bir karakterdir. Yaşadığı talihsiz bir olay sonucu burnu kırılan hastahanede beklerken Lorne Malvo adında esrarengiz bir adamla tanışır ve Lester için olaylar da bundan sonra başlar..
Dipnot: Yaşanan olayların gerçek hikaye olduğunu sadece isimlerin değiştirildiğini bilmenizi isterim

Dizi ve filmleri şarkıları konusunda titiz olduğum için konusundan sonra ilk yaptığım iş şarkıları oluyor elbette..Dizinin tıpkı filminde olduğu gibi bir çok güzel soundtrack listesiyle baş başa kalacaksınız. Jeff Russo dizinin albümünde ki şarkıların bestelerinin sahibi. Dizinin ruhuna uygun bir çok şarkıyı dinleyeceksiniz. Dizide verilmek istenen duyguyu müzikle yaşayacaksınız. Kara mizahın şarkılarının nasıl olduğunu anlamak adına, dinlemeniz gerektiğini düşünüyorum.

Dizi; birinci sezonun bitmesinin ardından ikinci sezon onayını aldı. Yeni sezonda hikaye tamamıyla değişecek. Farklı hikaye ve farklı oyunculardan olacak. Yeni hikayenin 1979 yılında geçeceği şu an verilen bilgiler arasında...

1 yorum:

  1. Mstardaki arkadaşım bundan söz etmişti

    YanıtlaSil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..