8 Eyl 2014

Fated To Love You / Kore Dizisi


2014 yılının tartışmasız en iyi dizilerinden biri olarak aday gösterileceğine inandığım bir yapım Fated To Love You.. Dizi 2008 yılında Tayvan yapımı olarak çekilmişti. Ben izlemedim fakat izleyenlerden duyduğum kadarıyla bir çok kişi bu yapımın kore versiyonunu dört gözle bekliyormuş.  Diziyi izlememiş olanlar için  başrol oyuncusu Jang Hyuk'un canlandırdığı Gun karakteri için dile getirmek istediğim bir konu var. Davranışları ve enteresan gülüşüyle ilk başlarda itici gelebilir sadece bekleyin. İnanın adamın aşkını seveceksiniz!Jang Hyuk az önce dediğim gibi Gun karakterini canlandırıyor. Gun ailesinin 9. neslinden gelen tek erkek varistir. Akrabalarının ve büyük annesinin evlenmesi için büyük baskıları vardır. Gun; Altı sene boyunca birlikte olduğu balerin sevgilisine evlenme teklifi etmek için provalar yapmakta olan romantik, zengin ve başarılı bir adamdır. Fakat işler Gun'un istediği şekilde olmayacaktır. Se Ra hayallerinin peşinden gider evlilikleri bir başka bahara kalmıştır. Gun;ilk başta belirttiğim gibi garip bir karaktere sahiptir. Kimi severse sevsin başkalarının yanında o  efsane gülüşünü yaparak kaba davranmaya başlayan bir adamdır.  Jang Hyuk'u izlediğim ilk dizi olduğundan bu diziyi baz olarak sevdim çok sevdim...
Jang Nara; Min Young karakterine hayat verdi. School 2013 dizisinin  Jung öğretmeni olarak izleme fırsatı yakalamıştım. Oradaki başarılı hallerinin aksine Min Young karakteri akademik geçmişi ve kendini güveni olmayan çalıştığı firmada sözleşmeli olarak çalışsan sıradan bir insandır. Onun en büyük sorunu "kimseye hayır" diyememesi. Bu yüzden iş yerinde herkesin ayak işlerine koşturan bir kız haline gelmiştir. Aynı yerde çalıştığı Av Min'den hoşlanmaktadır. İş yerinde şans eseri lüks bir otelde bilet kazanır. Bu tatilden vazgeçecekken Av. Min onunla beraber gitmeyi teklif eder.. Buraya kadar her şey normal tabi.. Kaderin cilvesi mi desek ne desek bilemedim aslında Min Young için işler bundan sonra daha farklı bir hal alacaktır.

Choi Jin Hyuk bu sefer Daniel Choi karakterine hayat verdi. Daha önce Panda and Hedgehog, Gu Family BookHeirs ve Emergency Man and Woman dizilerinde izledim.. Ev sevdiğim oyunculardan biri olur kendileri. O kadraja her girdiğinde ekrana yapışık kalma konusunda garanti veriyorum. Özellikle gülüşüne ve tarzını çok beğeniyorum.. Daniel başaralı bir tasarımcıdır. Küçük yaşta kardeşinin izini kaybetmiştir. Onun tek amacı kardeşini bulmaktır. Tesadüf eseri tanıştığı Min Young ile aralarında farklı bir iletişim doğacaktır. Onun için yeri gelecek bi dost yeri gelecek bi abi yeri gelecek sevgili olacak kanatları altına alacakrtır. Fakat Daniel için işler daha çok zor olmaya başlayacaktır. Onun güzelliği ve saflığının tesiri altına girecektir.


Wang Ji Won, Nam Se Ra karakterine hayat veriyor. Başarılı balerin olan kızımızın tek hayali uluslararası platformda sahne almaktır öyle bir durum ki evlilik teklifi alacağını bildiği halde erteleme kararı aldı. Fakat aldığı bu karar onun adına sevdiği adamı kaybetmeye kadar gidecektir. Diğer karakterler gibi döndüğünde onun için hiçbir şey istediği gibi olmayacaktır. Se Ra karakterinden izlerken pek rahatsız olmadım. Aksine döndükten sonra yaşadığı şoku ben yaşasam heralde hasta olur yataklara düşerdim..
Dizinin ana karakterlerinden bahsettikten sonra biraz dizinin konusu hakkında bilgi verelim Gerçi karakterlerden bahsederken biraz olsun dizi hakkında bilgiler araya sıkıştırdım. Dizinin kırılma anı hiç kuşkusuz Gun ile Min Young'un otelde birbirlerinden habersiz yaşadıkları o gece olacak. Sadece bir gecede iki insanın hayatı değişir mi demeyin değişiyor! Aslında benim adıma dizinin en saçma bölümü desem yeridir. Çok içine girip bilgi vermek istemiyorum fakat izleyenler beni anlayacaktır ya da siz izledikten sonra bana hak vereceksiniz. Min Young hamile kaldığında her ne kadar sevmesede Gun bebeğine ve ona sahip çıkacaktır. Evlenecekler! İşte aslında onlar için hayat tekrardan başlayacak. Konu klişe gibi görünüyor değil mi? Evet klişe! Evlenecekler birbirlerine kesin aşık olacaklar diyeceksiniz, Evet öyle olacak! Fakat garanti veriyorum, izleyeceğiniz en güzel klişe olacağına inanıyorum. Ben Gun'un Min Young'a duyduğu aşkı öyle sevdim ki; yeri geldi güldüm yeri geldi hüzünlendim. Ben duygusal bir insanım:) Hele o gülüşü yok mu ilk öyle yadırgadım ki izlemesem mi diye düşünür hale geldim. Bir de uzun saçlarını kestirsin diye umutla bekledim. Neyse ki beklediğim oldu.. Kıza aşık olduğunun farkına vardığı anlarda girdiği tripleri izlerken gülme krizlerine girebilirsiniz..

Dizide bir geçiş dönemi yer alacak bütün oyuncular için yeni baştan başlayacak. Her ne kadar insanların önüne ikinci bir şans az da olsa gelse dizilerde bu mümkün tabi ki.. İlk başta bu geçiş dönemini yadırgadım.. Ne yani her şeyi baştan mı izleyeceğiz? diye fakat sonra pişman oldum. Çünkü öyle bir aşk izledim ki bu senenin kendi nezlimde en sevdiğim çiftler arasında ilk üçte! Geçiş döneminden finaline kadar olan bölümde havada kalan bir konu olmadığına çok sevindim. Özellikle Daniel'in kardeşini bulması gibi ayrıntıları göz ardı ettim. Sebebini izlerken fark etmelisiniz. Min Young annesi ile Gun arasındaki anne oğul ilişkisine bayıldım. Gun'un anne anne diye her seferinde bizim eski türk filmlerindeki replikler aklıma gelmedi değil. Çok sevimlidirler...
En şapşal ikili==>Choi Dae Cheol ve Kim Young Hoon
Dizinin ostlarından kpop'un güçlü seslerinden Ailee "Goodbye my love" en etkileyici olanlarından biri. Jung Dongha "Destiny Sonota", VIXX'in vokalisti Ken "My Girl" şarkısı sevdiğim en hareketli ostlardan biri oldu. Ken'in sesinide severim.. Sevdiğim bir diğer hareketli ost Megan Lee "Ready For Love", A Yeon Beak "Morning Of Canon", Melody Day"You're Everything"jef Bernat "Be The One" uzun süredir ostlar konusunda üzgündüm Dizilerde bir iki şarkı dışında diğerlerini pek sevemiyordum. Fakat Fated To Love You sonunda beklediğim ostlarla geri döndü.. Sevmediğim bir tane bile yok. Hatta unuttuğum bile olabilir aralarında..Bugün dizinin ayrıntılarına pek girmedim aksine genel bir tanıtım yaptığım için üzgünüm fakat izlerken keyfim almanızı istediğim için oldu.. Umarım benim gibi severek izlersiniz.. Yorumlarınızı bekliyorum.


4 yorum:

 1. canım yine çok güzzel döktürmüşsün bayılıyorum senin yazılarını okumaya :D

  YanıtlaSil
 2. Sizce Kore versiyonu mu yoksa Tayvan versiyonunu mu izlemeliyim karar veremedim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben Tayvan versiyonunu izlemedim. Fakat izleyen arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla güzelmiş. Çünkü Kore versiyonu çekileceği haberi yayıldığında herkes dört gözle bekledi. Ben Kore versiyonunu çok sevdim. İzlerken de eğlendim. İkisini de izle derim.

   Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..