20 Eyl 2014

Oh! My Lady / Kore Dizisi İzlediğim dizilerin bir kısmını hala bloğuma yazmadım. Yazacak dizi olduğunu düşününce bir an önce araya sıkıştırmam gerektiğini düşündüm. Bugünün talihli dizisi "Oh! My Lady". Super Junior hayranı olduğumu beni tanıyanlar bilir. Diziyi izlememde ki en büyük sebep Siwon'un varlığı.. Türü romantik komedi. Konusu, huysuz, kendini beğenmiş bir aktör Min Woo (Choi Siwon)'un hayatına tesadüf eseri giren Yoon Gae Hwa(Chae Rim) arasındaki olayları konu alan bir dizi.. 
Siwon'u tanıyanlar bilir yakışıklı olmasının dışında mimiklerini en iyi kullanan idollerin başında gelir. Dizide ki oyunculuğu ilk başlarda çok yavan geliyor. Hatta kaliteli yapımların ardından izlerseniz sıkıcı gelme olasılığı yüksek fakat sırf Siwon'un mimiklerini gördükten sonra katlanabileceğinizi düşünüyorum.. Min Woo karakteri şımarık bir aktör. Öyle bir şımarık ki dünya sadece onun etrafında dönüyor.. Bir gün karşısına öyle bir kadın çıka geliyor ki lafını esirgemeyen Min Woo'nun karşısına şimdiye kadar çıkan insanlardan çok farklı.. 
Yoon Gae Hwa; 35 yaşında boşanmış bir kadındır. Eski eşinin yaptıklarından dolayı erkeklere güveni olmayan ama bir o kadar saf duygulara sahiptir. Talihsiz bir şekilde işsiz kalan bu kadın hayatında ilk defa zekice davranır Min Woo'nun menajeri olur. Tabi ilk başlarda birbirlerine ters olan bu iki insan Min Woo'nun evine bırakılan küçük bir kız çocuğunun onun çocuğu olduğunu öğrenirler. Birlikte bu sırrı saklamaya karar verirler, birbirleriyle yakınlaşmalarına neden olur..

Varan 1: Siwon'un en çok kullandığı bakışlardan biri, kliplerde çokça rastlayabilirsiniz.
Varan 2: Sevimli surat bizim çocuk
Varan 3: Siwon'un mimikleri arasında en çok yakışanı tek kaş bakışı :)
Siwon'un ilk bölümlerinde ki oyunculuğu dizinin son yarısından sonra umut vermişti. Bu diziden sonra bir çok dizide rol aldı. Geçen kış Heirs'in Çin versiyonunda başrolü bile kaptı bizim çocuk. Bu dizi onun adına kırılma noktası oldu diye düşünüyorum. Daha da kendini geliştireceğini düşünüyorum.  2010'da ki hali hatırladığımda bir de şimdiye baktığımda oldukça yol kat ettiği ortada.. Bir ara oyunculuk yüzünden Super Junior M'in geri dönüş promosyonlarına katılamamıştı. Konuyu yine dağıttım sanırım :)
Tartışmasız dizinin en iyi oyuncusu.. Kim Yoo Bin, 2005 doğumlu bu bebe hiç konuşmadan yaptığı 
rolüyle beni kendine hayran bıraktı.. Şimdilerde kocaman kız oldu. En son God Gift dizisinde 
oynadı.. 
Bu kızın hem Chae Rim hemde Siwon ile kimyalarına bayıldım.. Büyümüşte küçülmüş oyuncular kategorisinde üst sıralarda her ne kadar şimdilerde koca kız olsa bile.. Min Woo doğal olarak ilk başlarda kızı olduğu kabul etmese bile sonraları kalbine girdi bizim ufaklık, tabi bunda ajummanın katkısı büyüktü..Kızını saklamak için gazetecilerden kaçarken kızı taşıma şekli beni bayağı güldürmüştü. Bir de evde kızıyla tek başına kaldıklarında bütün evi altını üstüne getirmesinin ardından kucağında uyuması pek bi güzeldi.. Minnak kızım Ya Eun'un kaybolduğu sahne ajummanın kendi ciğerinden kızını kaybetmiş gibi ağlaması benden on puan.. 
Bakışlara bakın bakışlara :)

Dizide anlam veremediğim bir çift vardı ki oldukça gereksiz gelmişlerdi. Yoo Shi Joon ile Han Jung Ah çiftinden bahsediyorum. Kadın kocasını, adamın gözüne soka soka aldattı. Bu nasıl iş böyle diye anlam veremedim. Gereksiz ayrıntılardan biriydi.. Shi Joon'un buz gibi bir karakteri oynamış oynamasına da fazla abartı geldi bana.. Dozunda bıraksalarmış iyi olurmuş aslında pek yakıştıramadım.. 
Dizinin ikinci kadını Hong Yu Ra karakterini Park Han Byul'u yer alıyor. Bu kız Min Woo'nun ilk aşkı. Kadir kıymet bilmemiş ünlendikten sonra birden çocuğun peşinden koşar olmuş. Bu kızı her gördüğümde daha çok sinir oluyordum. İkisinin tatil alışverişini izlediğinizde bana hak vereceksiniz aşırı gereksiz bir karakterdi. Hele benim minnak Ya Eun'u kaybetmesi beni deli etti.. 
Dizinin iki ostunu seneler geçmesine rağmen hala dinlerim. Biri Siwon'un sesinden "Worthless" sözleri çok hoş. Nakaratını özellikle evde bağıra bağıra söylemeyi aşırı seviyorum. Bir diğer şarkı ise Girls Generetions'un güzel sesi Sunny "Your Doll" bu şarkı Bof'un ostlarının havasında.. Tabi dizinin diğer şarkıları da güzel.  Diziyi şu zamana kadar izlememiş olanlar için önerim Siwon'u seviyorsanız izleyin.. Romantik komedi türlerinin günümüz dizilerini düşünürsek biraz alt seviyede kalabilir. Eğlenmek için izleyebilirsiniz diye düşünüyorum
Dizinin güzel sürprizlerinden biri F(x) grubundan Sulli'nin dizinin belli 
bölümlerinde görünmesi güzel ayrıntılardan

6 yorum:

 1. canım yine çok güzel yazmışsın siwonu ve ardından sujuyu keşfetmeme sebep olan çok sevdiğim bir diziydi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım..
   Suju candır, bitanedir.. Siwon'un bütün dizilerini izledim fırsat buldukça bloğa yazıcam :)

   Sil
 2. bak bak tugbaya bak görmüş siwonu hemen yorum yapıştırmış :D ay emoş o değilde ben başka bişey arıyodum siwonu görünce bende damladım buraya :D çok güzel yazmışsın ayrıca her zamanki gibi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece Siwon'a asılmana izin veriyorum :D Yavrum ya dizide ki ufaklığın büyümüş halini gördün mü?

   Sil
  2. hayır görmedim kuzum ama dizi boyunca bu küçük kızı bağrıma basasım gelmişti benim çok sevmiştim :))

   Sil
  3. Benim öpesim gelmişti o bakışlarını :D

   Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..