20 Eki 2014

BEAST 5.Yıl Dönümleri Şerefine 7. Mini Albümü!


Mayıs ayında Good Luck şarkısıyla geri dönüş yapan BEAST 5. yıl dönümlerinin şerefine geri dönüş yaptı!. Geri dönüş yapacaklarına dair ilk haber grubun maknesi Dongwoo'dan geldi. Kendi twitter hesabından "Geri dönüş için hazır mısınız? EVETT" şeklinde attığı post ile benim gibi BEAST hayranları heyecanlandırdı. Belli bir süre sonra Yoseob twitter hesabından "Yeni albüm için kayıt sona erdi 10.16" şeklinde postunun ardından  Junhyung'un instagram hesabından Doojoon 'nun kayıtına dair kısa bir video yayınladı. "Taejoo'nun Yoon Doojoon'a tavsiyesi #1016" yazdı. Kim Taejoo kim diye soranlarınız olabilir. BEAST şarkılarının bestecisi ve aynı zaman Junhyung'un en yakın arkadaşı. Üyelerden albüm için gelen ipuçları heyecanlandırmadı desem yalan olur.
Üyeler o kadar ipucu verdi ki zerre bir şey anlamadık. Bir de üzerine gizemli teaser videosu yayınlandı.  "10161230" teaseri adı altında yayınlanan bu tanıtım videosunda ki bu rakamlar da neyin nesi diye düşünmeyin. "1016" 16 Ekim ve "1230" çıkış yapacakları şarkının adı olduğunu şarkı listesini yayınlandıktan sonra çözebildik. Cube şirketi bizi meraklandırmayı seviyor.
Her saat başı yayınlanan sırasıyla üyelerin solo albüm fotoğrafları
Yoon Dujun

Hyunseung
Junhyung

Yoseob
Gi Kwang
Dongwoo

Good Luck albümünün aksine daha farklı bir imajla karşımızda bizim çocuklar. Öncelikle tanıtım videosu ve fotoğraflarının çekildiği mekana bayıldım. Albümün söz yazarı- bestecisi Junhyun'un iç dünyasını yansıtan bir ortam olduğu aşikar. Koskoca 5 yıl geldi çattı. Beast, o günden bugüne çok şey başardı. En güzeli ise; bu fotoğrafların bana hissettirdikleri yüreklerinde yaşattıkları küçük çocuğu hiç kaybetmemiş olmalarına rağmen bizim çocuklar olgunlaştı. İmajlarına gelecek olursam, bu albümde büründükleri imajı sevdim. Her Junhyung'un Good Luck albümünde ki sarı saçları güzeldi, yakışmıştı. Fakat ben koyu saçlarını daha çok seven biri olarak sevindirdi.

  • 7. mini albümü  "Time"  yedi şarkı yer alıyor.  Good Life takımı Junhyung ve Taejoo'dan oluşuyor. Albümde katkıları çok büyük.
  1. 12hr30min: Beste, şarkı Sözü, Aranje: Good Life
  2. Drive: Beste, şarkı sözü, Aranje: Good Life
  3. It's All Good: Beste, şarkı sözü, Aranje: Good Life
  4. Even If I Close My Eyes: Beste, şarkı sözü, Aranje: Good Life
  5. Close (Stay): Beste, şarkı sözü, Aranje: Good Life
  6. So Hot:  Beste : Gikwang, NODAY, Junhyung, Aranje: Phıllıp
Gizemli Time 12:30 başlıklı şarkının gizemli oluşu hoşuma gitti. Şarkının sözleri, bestesi, düzenlemesi Good Life takımına ait. Şarkı ayrılık sonrası özlemi ve saat-dakikaların farklı yönlerde olan elleri anlatıyor. R&B ballad tarzında olan şarkı hiç şüphesiz benim gibi Beast ve ballad şarkıları sevenler için vazgeçilmez oldu. 5. yıl dönümlerini nedeniyle grup B2UTY'lere armağan ediyor.

Beast'in albümü Türkiye saati 18:00'de beklenin albümüne kavuştuk. Dört gözle beklediğim albümlerden biriydi. En çok Good Life ekibi diyorum başka bir şey demek istemiyorum. Öncelikle dinleyin, efenim!
Çeviri; TIKLA
BEAST diyorum başka hiçbir şey diyemiyorum. Nedeni? şarkının beni derinden etkilemesi. Junhyung ve TaeJoo kalitesini bir kez daha konuşturmuş. Bir çok insanın duygusuna hitap edecek bir şarkıyla karşınızda bizim çocuklar. Showtime izleyenler fark etti mi bilmiyorum fakat şarkıda ki rap sözlerini Jun bir çok kez kullandı. Harika bir iş çıkarmış ortaya. Rap konusunda günden güne daha fazla derinlere iniyor. Seviyorum onun bu halini.. Birbirinden güzel ses, mükemmel bir şarkı ve klibin bir araya gelmesiyle güzel iş çıkmaz mı? ÇIKIYORMUŞ! Bizim çocukların en sevdiğim özellikleri, vokallerin dinlendirici aurası, rapin etkileyiciliği ve alt vokal seslerinin birbirleriyle uyumu. 12:30 klibini ve yeni imajlarını çok sevdim. Dujun oyunculuğunu konuşturmuş. Klipte; İki sevgilinin kavga etmesinden dolayı pişman olan çiftin hikayesini görüyoruz. Özlemi anlatan, saatin her dakikasına kadar üzüntü çeken yelkovan ve akrebin farklı yerlerini anlatan,işaret eden bir şarkı. "12:30" saatin kolları gibiyiz saatin" şu sözün derinliğine inecek olursan kendime engel olamayacak şeyler dile getirebilirim. En iyisi irdelememek.. Yoseop için söylenecek pek bir şey yok o yüksek notalara çıkışı insanı o sesle çok rahat ağalatır. Her üyenin sesinin kalitesi tartışılmaz fakat bu şarkıda beni en çok etkileyen ses Hyunseung oldu. Harika dans etmesinin dışında çok güçlü sese sahip olduğunu bir kez daha kendine hayran bıraktı.
"Sesiyle zirve yaptığı o an"

"Klibin en etkileyici kısmı her üyenin saatin önündeki an"

Drive; şarkısını çok sevdim. Özellikle müziğin alt yapısı soft oluşu dile pelesenk olacak seviyede.Jun'un rapiyle başlayan şarkının sözleri göndermeli göndermeli harika olmuş. Yaşadığı aşkın acısını son iki albümde harika yansıttığını düşünüyorum. Drive şarkısı da onlardan biri. "It's All Good" şarkısı ballad tarzda. Sözlerini duyduğumda kesinlikle hislerimin tercümanı olmuş. O yüzden ilk dinlediğimde sahiplendim bu şarkıyı. Şarkıda Yoseob'un yüksek nota ve Hyunseung'un ani çıkışlarına sıkça. Close My Eyes; ayrılık şarkısı.. Gikwang'ın sesinin güzelliğini şarkıdan sıyrıldığını düşünüyorum. Ballad ballad ballad diyorum. Bu çocukların sesine bu kadar mı yakışır.Fotoğrafları incelediğimde dediğim gibi BEAST üyelerinin olgunlaştığını albümlerinde hissediyorsunuz.
Albüm yayınlandığı gibi bütün listeleri altüst etti. Yedinci mini albümü "12:30" yer alan şarkısı Melon, Olleh, Mnet, Bugs, Daum, Naver, Soribida ve Monkey2 gibi şarkı listesini ele geçirdi. Beklediğim gibi Good Life ekibi ve grup üyeleri bu kadar çalışmanın hakkını verdiler, meyvesini yeme sırası onlarda..
7. mini albümünüz ve 5. yılınız kutlu olsun BEAST!

1 yorum:

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..