28 Eki 2014

My Secret Hotel / Kore Dizisi

Yoon In Na varsa o dizi izlenir hatta Namgung Min ve Jin Ji Hyan varsa tadından bile yenmez. Sevdiğim oyuncuların bir araya geldiği projeleri bitmesini beklemeden yayınladığı tarihte izleyip bitiriyorum  Güney Kore'nin tanınmış lüks oteli  Secret Hotel'de bir cinayet bunun ortasında oluşan bir aşk üçgenini.. 
Nam Sang Hyo; Secret Hotel'in organizasyon müdürüdür. Otel için dolaşan dedikodular yüzünden başarılı bir düğün organizasyonu düzenlemek zorundadır. Hırslanan kızımızın cemiyet dünyasının sayılan ailenin çocuklarını ikna etmek için uğraşır. Gelin; Jung Soo A bir şekilde düğünün Secret Hotel'de olmasına ikna eder. Sıra yakışıklı ve mimar damat dayıyla olan görüşmeye gelir. Fakat Nam Sang Hyo için bir sorun vardır düğünün yapacağı çiftin damadı, eski eşi Goo Hae Young'tan başkası değildir... İşler onlar için karışık bir hal içine girer...
Dizi Goo Hae Young ve Soo a'nın düğün töreninde tavandan yere düşen birinin ölmesiyle başlıyor. Fakat bu sahnenin ardından bir kaç gün öncesine sarıyorlar. Olayın o sürece gelen hikayesini izliyoruz. Diziyi ilginç kılan özelliklerinden biri katilin kim olduğunu tahmin etmekti. Katil düşündüğüm kişi çıkmadı. Bu da diziyi benim adıma daha ilginç kıldı..
Birinci adam karakteri ünlü mimar Goo Hae Young rolünde; Jin Yi Yan canlandırıyor. Ailesinin mimarısını kenara atıp kendi dişi tırnağıyla bulunduğu yere gelmiştir. Amarika'da ilk görüşte aşık olduğu Nam Sang Hyo ile evlenmişlerdir. Severek evlenen bu çift birbirlerini dinlememeleri sonucu ayrılırlar. Yıllar sonra Goo Hae Young'un, kızımızın otelinden evleneceği vakit de karşılaşırlar. Aslında severek ayrılan çiftimiz için işler sarpa saracaktır. İkisi de bıraktıkları gibi değillerdir. Nam Song Hyo karakterini Yoon In Na canlandırıyor. Secret Garden, Queen In Hyun's Man, You Who Came From the Star dizisinde izledim. Girdiği her rolün hakkını verdiğini düşünüyorum. You Who Cam From the Star dizisinde kötü karakteri oynayabildiğini de gösterdi. Beraber oynadığı aktörlerle aralarında ki bağı izleyicilere bağladığını düşünüyorum. Bir de bebek gibi yüzünün yanı sıra ses tonuna hastayım.
Namgung Min'in canlandırdığı karakter My Secret Hotel'in genel müdürü Jo Sung Gyeom. Namgung Min; Can You Hear My Heart, I Need Romance 3 dizilerinde izledim. Mümkünse artık onu ikinci adam rolünde görmek istemiyorum. O gülüşüne o bakışına kaybeden taraf olsun istemiyorum. Hep böyle karakterler yüzünden ikinci karakterlere sempatim günden güne artıyor.. Nangung Min sevdiğim aktörlerden biri olunca daha farklı bakamıyorum olaylara
İzlerken en çok güldüğüm ikili. Yoo In Na'ya yakın mı değil mi diye sürekli çelişkiler yaşadığım Yoo Eun Jo rolünü, Lee Young Eun'u canlandırıyor. İkisinin genel müdür için birbirleriyle kapışmaları ve nispet yapmaları dizinin en çok güldüğüm sahnelerdi. Eun Jo ilk başlarda bu kıza büyük kazık atar diye düşünmedim değil fakat beklediğimin aksine aslında hayatının en büyük yardımı yapmış oldu bizim kıza. Tabi bunu yaparken genel müdürü kendi için düşünmesi ayrı tabi.. Sevdim bu ikiliyi.. Katil olma ihtimalini düşünmediğim tek otel çalışanı Eun Jo oldu. 
Dizinin küçük ama güzel ayrıntılarından biri şu sıralarda yayınlanan We Got Married adlı evlilk programında eşi Hong Jinyoung'un birden boynuna atlaması aşırı güzeldi :) Programın en sevimli çiftlerinden olduğunu söylemeden duramıcam :)

16 bölümden oluşuyor. İlk sahne cinayet ile başlıyor. Hemen ardından bir kaç gün öncesine dönüyorlar. O güne kadar olan süreci izliyoruz. İlk bölümden son bölüme kadar aşk üçgeninin yanında büyük bir gizem söz konusu. Katil kim acaba ? diye düşünürken buluyorsunuz kendinizi. Dizinin konusunun "gizemli" kısmı biraz fazla uzatıldı diye düşünürken. Senaristler akıllı davranarak bir anda aşk üçgeninin içine sokuyor izleyicileri. Dizinin katil kim sorusunun cevabını ararken bir anda Nam Sang Hyo ve Goo Hae Young ile aralarında ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Son bölümlere doğru sebepler ortaya çıktıkça bu kız birlikte olduğu adamımı yoksa severek ayrıldığı eski eşini mi seçecek diye düşünüyorsunuz. Fakat bende hangisini seçerse seçsin üzüleceğime dair algı oluşturdu. Bi tarafta karizmatik genel müdür bir tarafta eşini herkesten çok seven eski eş. Fakat kızın kararını vermesi olayını senaristlerin fazla uzun tuttuklarını düşünüyorum. Neyse ki her güzel şeyin kusuru vardır diyerek uzatmıyorum bu konuyu.
Dizinin hiç kuşkusuz en güzel sahnelerinden biri Nam Sang Hyo ile Lee Young Eun'un genel müdür için kapıştığı dialoglar oldu.  Dİzinin ikj bölümleri çok güldürdüler. Bir diğer beni güldüren mevzu Goo Hae Young'un en yakın arkadaşı;  Yoo Chi Chan rolünde ki Choi Chung Won oldu. Dizi boyuncu ibretlik tespitleriyle farklı bir alem içine sokuyor. Güzel bir dost...
Dizinin yardımcı rolleri hakkında bilgi vermeyi istemiyorum. Sebebi ise dizinin gizeminin kaçmaması için. Durum böyle olunca direkt dizinin güzel şarkılarına geçeyim. En çok beğendiklerimden biri Ünlü rapçi Swings ve Yoo Sung Eun "Trap", Yoon Sung Ki & Lee Soo Ri "Secret", Neon Bunny "Lost In Love" dikkatimi çeken şarkılar oldu. Fakat albümü dinlemek isteyenler için bir güzellik yapayım.. TIKLA Ben şarkıları ve oyuncular da olmak üzere sevdim diziyi. Sonuna kadar gizemin hakim olduğu konusuyla izlenebilir oranının yüksek olacağını düşünüyorum. Umarım sizde benimle aynı fikri paylaşırsınız.

3 yorum:

 1. Crasulla, konu ilginçmiş..
  yeni keşfettim sitenizi. Dizi izlemeyi, öykü serileri takip etmeyi seviyorsanız, hatta ÇOK seviyorsanız 1 Kasım'da saat 20.00'da blogumda sizi de görmek isterim. :)

  Not: Takibe aldım blogunuzu :)

  YanıtlaSil
 2. Tavsiye ederim güzel dizi.
  Hoşgeldin sayfama. 1 Kasım'da görüşmek üzere :)

  YanıtlaSil
 3. izlenirliği orta halli bir dizi.vaktiniz bolsa izlenir. kötü olmasada bi agım şahım tarafıda cezbedbe yönüde fazla yok

  YanıtlaSil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..