21 Eki 2014

Revenge


Dizi 2011 yılında Amerikan kanalı ABC'de yayınlanmaya başladı. Şu sıralar 4. sezonuyla ekranlarda. Dizinin oluşturulma hikayesi bir çok filme ve kitaba esin kaynağı olan Monte Kristo Kontu.. Dizinin başrolünü Emily Vancamp, Medeleine Stowe, Joshua Bowman, Gabriel Mann, Jack Wechsler gibi oyuncular paylaşıyor. Yalnız Medeleine Stowe tarzına hasta olmamak elde değil..

İntikam yolculuğuna çıkacaksan, kendin için de bir mezar kaz." Konfüçyüs (M.Ö 504)

Tam bir entrika zincirini ekrana getiren Revenge'in biraz pembe dizi havası taşıdığını itiraf ederek adından anlaşıldığı gibi intikam alma hikayesi olduğunu söyleyebilirim. Annesi ölmüş, babası haksız yere suçlanmış Amanda, yıllar sonra yaşadığı yere geri dönecek ve intikam alacaktır. 
Dizi 2011 yılında yayınlanmaya başladı. Şu sıralar 4. sezonuyla ekranlarda. Diziyi 2012 yılında keşfettim. Olay örgüsü sayesinde ilk sezonu bir kaç günde bitirdim. Entrikayı her hücrenizde hissedeceğinize garanti veriyorum.  
Ülkemizin dizi sektörünün olmazsa olmaz gerçeklerinden biri uyarlama yapımların vazgeçilmez olduğu. Ne yazık ki Revenge dizisi de nasibini alan yapımlardan oldu. Ülkemizde Beren Saat, Mert Fırat gibi oyuncuların başrolünü paylaştığı "İntikam" dizisi olarak yayınlandı. Genelde izlediğim dizileri olay örgüsünü bildiğim için izlemeyi tercih etmiyorum. İntikam dizisi yayınlandığı sıralarda biraz göz gezdirdim. Oyuncu kadrosu ne kadar kaliteli olursa olsun bir yapım size izlerken bir duygu katmıyorsa o iş yürümez. İzlediğim an bu dizi çok fazla sürmez dedim. Zira bir kaç zaman önce yayından kaldırıldığını öğrendim. Ayrıca Revenge; 45 dakika boyunca seri şekilde olayları anlatırken bizimkiler bir buçuk saati doldurabilmek için saçma sapan dialoglar maruz kalındığına tanık oldum. 
İntikam dizisini bilmem ama Revenge dizisini tavsiye ediyorum.

3 yorum:

 1. İntikam dizisini izliyordum. Bir süre sonra Revenge başladım o daha sürükleyici. Bizimkileri izlerken vakit kaybettiğimi düşündüm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben intikam dizisine annem izlediği için denk gelmişliğim vardı. Güncel olarak Revenge takip ettiğim için olaylar birebir mi gidiyor diye oturup baktım. Fakat normal şartlarda 45 dk diziyi neredeyse 1 buçuk saatte işlemişler. Gereksiz bir sürü konuşmada cabası, hoşuma gitmemişti.

   Sil
 2. Mstardaki kankam anlatmıştı bunu bana

  YanıtlaSil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..