20 Kas 2014

Aktör-İdol Grubu "5urprise"

"5urprise" grubu 2013 yılında Seo Kang Joon'un liderliğiyle "Fantaigo" adındaki ajan sayesinde "After School Bokbulbok" mini dizisiyle çıkış yaptı. Diğer idol grupların aksine bir şarkı ile değilde bir dizi ile çıkış yaptı. Çünkü 5urprise grubu Güney Kore'nin ilk aktör grubu olma özelliğini taşıyor. Grup  5 kişiden oluşuyor. Her biri kişisel faaliyetler içinde. Aslında onların görevi şarkı söylemekten çok oyunculuk üzerine kendilerini geliştirmek. Kişisel olarak üyelerinin hepsini farklı yapımlarda görmüş olasılığınız çok yüksek. Fakat bu beş üyenin de sesi güzel. İlk albümlerini After School Bokbulbok isimli diziyle çıkardılar, beğeni topladılar. Bu çocuklar hem iyi dans ediyorlar hem de güzel şarkı söylüyorlar. Daha ne olsun!
Grup bir yıl önce çıkış yaptı. Aralarından en çok lider Seo Kang Joon dikkat çekti böyle olmasında etken Roommate programına katılması olduğunu düşünüyorum. Bana göre bu gençler kariyeri parlak gözüken aktörler.
5urprise grubunun "After School Bokbulbok" diziyle aktör olarak çıkış yaptıkları dile getirmiştim. Birde bu dizinin ostu  "Hey You Come On" şarkısını söyleyerek çıkışlarını gerçekleştirmişlerdi. Çıkışlarından bir yıl sonra ilk singleşarkıları From My Heart ile geri dönüş yaptılar. Önce her zamanki gibi teaser videosu yayınlandı. 
1. Single şarkıları "From My Heart" ile çıkışlarını yapan grup iyi oyunculukları dışında seslerinin ne kadar güzel olduğunu fark etmemizi sağladılar. En azından ben bu kadar iyi olduklarını bilmiyordum. Beni az çok takip edenler bilir ballad tarzı şarkılarına sempatim bir başkadır. Çıkış şarkıları "From My Heart" tam da bu kıvamda. Grup olabilmek için uyum çok önemli. Dinleyince fark edeceksiniz seslerinin uyumunu. Şarkının sözleri çok duygusal. 
"Böyle günlerde, ağlayacak gibi olduğumda, halsizlikle fısıldıyorum kalbimin en derinlerde seni seviyorum Bir yerde bir şekilde hayatta kalıyorum sayende işte bu kadar önemlisin benim için (seni özleyeceğim)"
 Şarkının basın toplantısı izlemek için TIKLA
Şarkının klibini izlemek isteyenler için

1. Single şarkıları  "From My Heart" için yayınlanan teaser fotoğraflarında üyeleri cezbedici görünüşlerini es geçmemek lazım değil mi?
LEE TAE HWAN
YOO II
 Lee Tae Hwan; 1995'li oyuncu yakın zamanda yayınlanan King Of High School Life Condut dizisinde yer almıştı. Kendisini izlediğim ilk yapımıydı. Şu sıralar yayınlanan "Pride And Prejudice" adlı dizide rol alıyor. Grubun en çok öne çıkan ismi Seo Kang Joon olsa da yakın zamanda Lee Tae Hwan oyunculuk konusunda alıp başını gidecek diye düşünüyorum. Sesinin de harika olduğunu düşünürsek bence bu tezi yakın zamanda gerçekleşecek. Bekleyip görelim. Yoo II 1990'lı grubun en büyüğü. Grup üyeleriyle beraber After School Bokbulbok dizisinin hem birinci hem ikinci sezonunda yer alıyor. Wonderfull Mama dizisindee konuk oyuncu yer aldığını biliyorum. Yoo II grubun en iyi dans eden üyelerinden. Ayrıca Roommate programını izleyenler bilir ilk sezonunda Seo Kang Joon'un arkadaşları olarak eve misafir olarak gelenlerde biriydi. Özellikle birinci katta koridorda bulunun kamerayı takip etmesi çok sevimliydi.
GONG MYUNG1994'lü Gong Myung; kendini daha çok film sektöründe göstermiş. If You Were Me 6, A Girl At My Door, Futuruless Things filmlerinde yer aldı. Diğer grup üyeleri gibi After School Bokbulbok mini dizisinin hem ilk hem ikinci sezonunda yer alıyor. Bana kalırsa grubunun sevimli üyesi. After Scholl Bokbulbok ikinci sezonunda aşırı sevimli bir tiple karşımıza çıkmış. 


SEO KANG JOONSeo Kang Joon 1993 doğumlu.Grubun lideri olarak biliyorum. Onu ilk Roommate adlı programda keşfettim. Sonra ne kadar filmi dizisi varsa izlemeye başladım. Cunning My Single Lady, şu sıralar onu Hyung Sik ile beraber oynadığı My Happens to Family? dizisinde izliyorum. Bunlarda önce The Suspicious Housekeeper adlı dizide oynamış. Daha önce dile getirdiğim gibi Kdrama sektöründe aranan genç oyuncular arasına girdi. My Love, My Bride filminde oynadı. 2015 yılı için Summer Snow ve Beuty Inside isimli filmlerde yer alacak. Bir çok magazin dergisinde ondan kıdemli partnerleriyle çekildiği fotoğrafları es geçmemek lazım. Yüzünün güzelliğine, oyunculuğuna sesinin iyi olmasını da eklersek daha ne olsun. On parmağında on marifet.. After School Bokbulbok ilk sezonunda sarı saçlı haliyle yer aldı fakat ikinci sezonunda yer almayacak sebebi; O sıralarda Cunning Single Lady dizisinde yer aldığı için. Seo Kang Joon Cunningle Single Lady dizisinde ki rolüyle en iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi oldu.
KANG TAE OH


Kang Tae Oh 1994 doğumlu. Miss Korea dizisinde rol aldı. Bu diziyi izliyordum ilk yayınlandığı zamanlarda fakat pek sarmadı bi ara bitirmeyi düşünüyorum. Dream  Couple Clınic love and War 2, Kore-Vietnam ortak yapımı Forever Young adlı dramada yer alıyorum. Beast grubun Gikwang'ın oynadığı mini dizi 20 Years Old dizisinde yer almıştı Tae Oh. Yaşından büyük duruyor. Aşırı karizmatik bir havası var. Bu havaya güzel roller gelirse değmeyin keyfimize. 

Onlar Kpop-drama sektöründe aktör olarak çıkış yapan ilk grup. Başta çok fazla tepki topladılar. O sektörün ileri gelmiş insanları sıcak bulmadılar bu fikri. Ajansları olan Fantagio onları ilk tanıttığında insanlar saçma tepkiler verdiler. Eee ne oldu o zaman? Hepsi iyi birer oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar. Bir de oyunculuğun üzerine güzel sesleriyle gruplarını süslüyorlar. Şirketleri onlar adına iyi işler yaptığı sürece bu sektörde iyi yerlere gelecekleri kanaatindeyim.

1 yorum:

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..