22 Ara 2014

7th Grade Civil Servant / Kore Dizisi


7st Grade Civil Servant; komedi-aksiyon türünün örneklerinden biri. NIS adlı gizli servisinin olmazsa olmaz ajanları. Eğitim aldıkları dönemde birbirleriyle didişmeleri yüzünden almadıkları ceza kalmıyor. Özellikle eğitim zamanları gülme krizine girdim. Dizide dramda yer alıyor. Fakat ben bu bölümü seneryoda gereksiz buldum. Bu iki ajanın komik ama güzel aşkına tanık olacaksınız.
Erkek başrol oyuncusu Moon Joo Won; Han Gil  Roo karakterine hayat veriyor. Good Doctor ve Cantabile Tomorrow dizisinde ki rollerinden tam anlamıyla farklı bir Joo Won karşımızda. Zengin bir ailenin tek çocuğudur. Durum böyle olunca annesi tarafında el bebek büyütülmesine rağmen asi kişiliğinden ödün vermemiştir. Onun tek hayali küçük yaşta izleyip hayran olduğu James Bond gibi ajan olmaktır. Annesinin ısrarları üzerine görücü usulu randevularına çıkar. İstemediği için kızları kaçırmak için elinden geleni yapar. Fakat bir kişi hariç onun kişiliğinde, parasında, tipinde gözü olmayan biri...
Choi Gang Hee; Kim Seo Wan karakterini canlandırıyor. İlk kez Protect The Boss dizisinde izlemiştim. Uzun zaman önce izlediğim için sanırım hala hakkında bir şey yazmadım. Her neyse orada ki rol arkadaşı Ji Sung ile aralarında bir uyum vardır. Fakat; Joo Won ile aynı uyumu içinde olmadığını bunun sebebinin aralarında ki yaş farkı diye düşünüyorum. Biraz soğuk bir oyunculuk sergilediğini bir tek düşünmüyorum sanırım. Kim Seo Wan; hayatı boyunca yarı zamanlı işlerde çalıştığı için her koreli gibi devlet sınavlarına giriyor. Görücü usulü randevuya para için katılıyor. Fakat bu randevu onun hayatında büyük değişikliklere sebep olacak..
2PM grubunun maknesi Chansung; Kong Do Ha karakterine hayat verdi. 2PM'i senelerdir takip ettiğim için Chansung'u ayrı severim. Onu böyle ciddi bir rolde izlemek keyif verdi.İkinci başrol erkek oyuncumuz  Do Ha; Seo Wan'ı ilk görüşte sevdi. Hatta o kadar çok sevdi ki onu deli gibi seven Sumi'nin ona olan aşkın görmezden geldi. Çok sinir bozucuydu.Bunun dışında idollerin oyunculukları genelde beğenilmez. Fakat Chansung oyunculuğun ender yakıştığı kişilerden biri olduğunu kanımca gösterdi.


Kim Min Seo; Sun Mi karakterini canlandırıyor.Good Doctor dizisinde izlemiştim. Bu dizide aşırı sevimliydi. Do Ha'nın kız versiyonu. Onun Seo Wan'a olan aşkına  rağmen bıkmadı, usanmadı onu sevmekten. Karşılarına çıkan olumsuzluklara rağmen vazgeçmedi. Sevgiliymiş gibi yaptığı tripler tatlı niyetineydi.. belki bu sebeplerden ötürü daha çok sevdim SunMi karakterini. Fakat bir ayrıntıyı söylemezsem yapamayacağım. Ajan eğitimi aldıklarında her seferinde Seo Wan'a sürekli sataşması ve ardından ondan küçük olduğunu söylediği o an çok güzeldi. İzlerken güzeleksiniz garanti veriyorum.
Buraya kadar her şey romantik-komedi tadında olan bölümüydü. Özellikle ilk bölümlerde Joo Won'un güldüren taraflarını görmek iyi geldi. Oyunculuk konusunda girdiği her rolün hakkın veren oyuncuları her zaman sevmişimdir. Bana o duyguyu yaşatıyorsa yeterlidir. Joo Won'da hem güldüren hem ağlatan oyunculardan. Bu dizide daha çok güldüren tarafını görüyoruz. Bu halini sevsem de diğer yönlerini izlemek daha çok keyif veriyor. Dizinin romantik-komedi tarafına aksiyon eklemiş senaristler. Bu aksiyon daha çok bir intikamı konu alıyor. Küçük yaşta ailesini kaybeden üç çocuğun NIS ajanlarından yardım istemesi üzerine onlara sırtlarını dönen bütün ajanlardan intikam almalarına kurulu senaryo. Uzun yıllar Güney Kore'den uzak kalana üç kardeşin ülkelerine geri dönmesiyle başlıyor. Daha mücadelenin başında abilerini kaybediyorlar..
JJ karakterini; Im Yoon Ho.. Mi Rae karakterini; Kim Soo Hyun canlandırıyor. Bu iki oyuncuyu ilk kez izliyorum. Onları finale doğru her şey açığa çıktığı kesmiş oldukları rolleriyle daha çok sevdim. 

Dizide özellikle bahsetmek istediğim bir oyuncu daha var. Kim Won Seok karakteriyle; Ahn Nae Sang canlandırıyor. Bir insan girdiği her rolün hakkını veren üstadlardan. Sungkyunkwan Scandal, Golden Rainbow,Protect The Boss, The Moon Embracing The Sun, May Queen, Medical Top Team, Monstar gibi dizilerde sevdiğim bütün rollerin sahibiydi kendisi. 7st Grade Civil Servant dizisnde NIS ajanalarını eğiten kıdemli ajan. Bu intikam için yemin eden çocukların azılı düşmanı haline gelmiştir. Onun için neler olacak kim bilir..

Dizinin konusu ve oyuncu seçimleri genel olarak iyiydi Yazımın başında belirttiğim gibi başrollerin birbiriyle olan uyumu olmamış. Yaş farkından mı yoksa başka bir şey mi bilemiyorum ama izlerken  Choi Gang Hee ve Joo Won arasında olması gerek aşk bana yansımadı. Bunun dışında gelişen olaylar, geçişler, dövüş sahneleri , Joo Won'un sevimli halleri ve Chansung'un ciddi tavırları dizinin izlemesi için bir sebep oluşturuyor. Fakat izlerken çok fazla bir şey beklemeden izlerseniz eminim zevk alacaksınız.
Dizinin ostları harikaydı. Her zamn olduğu gibi Joo Won dizisi için şarkı söyledi. "Don't Know How To Love" Dizide Chansung oynarda 2PM üyeleri şarkı söylemez mi Taecyeon ve kadife sesiyle Junho "Way To You" seslendirdi. Dizinin en sevdiğim şarkısı. Led Apple "I'll Be There For You" gibi şarkıları benim dikkatimi çekenler. Tabi bu biraz zevk işi. Umarım sizde benim gibi bu şarkıları seversiniz.

4 yorum:

 1. Nedense koreli senaristlerde bir nuna hastalığı var.Kadın karakter küçük olsa bir şey oluyor sanki :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle her sene bir kça tane nuna dizisi izliyoruz. En azından bu kadar sırıtmıyordu diğerlerinde bu dizideki ilişkiyi beğenmedim :)

   Sil
 2. hep izlemek ve izlememek arasında kaldığım bir dizidir. yazın bir şans vermeli madem

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kuzum başrol oyuncuların uyumu dışında dizileri. Joo won'un bi
   bridal mask veya cantabile tomorrow dizileri kadar iyi değil.:)

   Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..