15 Ara 2014

A CASE OF YOU


Oyuncu olarak tanınan Justin Long'un ilk senaristlik deneyimi olan A Casse Of You filmi sosyal medya üzerinden yaşanan aşkı konu almış. Sosyal medya üzerinden yaşanan aşklar derken ne demek istedi bu kız dediğinizi duyar gibi oluyorum. Eski zamanlarda birinden hoşlandığımız da ortak o kişi kimdir? diye ortak arkadaşlarımızı sefer ederken şimdilerde ise "Facebook'un tanıyor olabileceğin kişiler" sekmesiytle bulup iletişime geçiliyor. Peki sosyal medyada ki her şey sizi yansıtabiliyor mu? düşüncesine cevap vermeye çalışan bu filmin kaybolduğum bir filmin başrollerini Justin Long ve Evan Rachel Wood paylaşıyor. Yönetmen koltuğunda ise üçüncü uzun metraj filmiyle Kat Corio oturuyor.

Popüler filmleri kitap haline getiren bir uyarlama yazarı olan Sam; İkili ilişkilerde kendine güvebi olmayan genç bir adamdır. Tam da bu sırada kendi kitabını yazmak isteyen Sam için bir ilham kaynağı gereklidir. Her zaman gittiği kafede çalışan Birdie'ye aşık olur. Oldukça utangaç olan Sam arkadaşının tavsiyesi üzerine Facebook üzerinden kızı etkileyebilmek için sahte profil hesabı açar. Birdie'nin hayalinde ki erkeğe dönüşmek için çabalar. İş, görüşme aşamasına geldiğinde karışıklık başlar. Birdie'yi etkilemeyi başarır, onu kendine aşık eder., ancak sorun vardır; Onun aşık olduğu adam Sam değildir; Sam'in yaratmış olduğu hayali insandır. Bu durumu açıklamak ve açıklamamak arasında gidip gelirken, olduğu fibi davranmadığı için büyük suçluluk duymaya başlar... Sam ve Birdie için işler nasıl devam edecektir?

A Case Of You'nun çıkış noktası başarılı. Fakat; Facebook'un insan ilişkileri etkilerini ortaya koyabilecek iken, sıradan vir romantik komediye dönüşüyor. Filmin bende bıraktığı izlenim  hem oyunculukların vasat oluşunun yanı sıra çıkış noktası güzel olmasına rağmen senaryo daha güçlü olabilirdi düşüncesi oluyor. Vasat bir film.  

Filmin fragmanı; TIKLA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..