24 Mar 2015

Aşk Yeniden

Duygusal bir toplum olduğumuz için ağırlıklı olarak dram türü senaryolar iş görüyor. Bu yüzden uzun süre önce Türk dizisi izlemeyi bırakmıştım.Ta ki;Aşk Yeniden dizisinin tanıtımlarına rastlayana kadar. Türk dizilerinde izlediğim tanıtım fragmanlarının en iyisi diyebilirim.

Gerçek Aşkı Nasıl Anlarız?

Oyuncularımıza Sorduk Aşk Nedir?-1

Oyuncularımıza Sorduk Aşk Nedir?-2

Oyuncularımıza Sorduk Aşk Nedir?-3

Başrol de iki sevdiğim oyuncu Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy yer alıyor.
Zeynep; Karadenizli balıkçı bir babanın biricik kızıdır.Babasının üzerinde uyguladığı baskı yüzünden aşık olduğu çocuk yani Ertan'la Amerika'ya kaçmış. Ertan'dan çocuk sahibi olmuş fakat  çocuk sahibi olmaya hazır olmadığından Zeynep'i yarı yolda bırakmıştır. Tek başına çocuğunu dünyaya getirmiş. Ona hem anne hem baba olmuştur. Amerika da işler yolunda gitmeyince Türkiye'ye geri dönmeye karar vermiştir.
Fatih; Şekercizadeler'in tek erkek torunudur. Sosyetenin saygın ailenin çocuğu olunca gözler onun üzerindedir. Daha doğduğunda onun için planlar hazırdır. Giyeceği kıyafetten, okuyacağı okula hatta evleneceği kıza kadar.. Sırf bu yükten kurtulabilmek adına Amerika'ya gitmiştir. Orada bir kıza aşık oldu, evlenme teklifi etti ama red edildi. İşler daha da karmaşık hale gelmemesi için Türkiye'ye dönmeye karar verdi.
Zeynep ve Fatih'in tesadüf eseri karşılaştıkları uçak..

İşte hikaye tam da bundan sonra başlıyor. Uçakta kısacık hayatından bahseden Zeynep baba ocağına elinde çocukla dönmek zorunda olduğu için Fatih bir öneride bulunur. Evliymiş gibi davranmayı teklif eder. İşte Zeynep ve Fatih'in hikayesi bundan sonra başlar.
Fatih'in ailesi ilk başta ne olup bittiğini anlamasa da evlerinde ki torun sayesinde işler rayına oturur. EVde ki tek sorun Fatih'in çılgın annesi Mukkades Hanım.. Fatih'in ailesinin evinde bunlar yaşanırken Zeynep'in ailesinde işler daha karışıktır. Çünkü; Derin Şevket yani Zeynep'in babası oynadıkları oyun yüzünden kızını kaçıran, onlardan koparak kişinin Fatih olduğunu düşünmektedir. Kızından senelerce uzak kalan Derin Şevket'in aklında derin, en derin planlar vardır..
Buğra Gülsoy; daha önceleri Unutulmaz, Fatmagül'ün Suçu Ne?, Kuzey Güney gibi başarılı getirmiş diziler harika oyunculuklar sergilemiştir. Kendi kişisel görüşüm olarak "Aşk Yeniden" onun için biçilmiş kaftan. Fatih karakterinin mimikleri, tepkileri, bakışları, tespitleri ve minik Selim'e olan yaklaşımıyla hafızalarda en derin etkiyi yarattığını düşünüyorum.. özge öz
Özge Özpirinçci; Cesaretin Var Mı Aşka, Melekler Korusun, Al yazmalım gibi aklımda kalan dizileriyle başarısını kanıtlamış oyuncularımızdan biri.Oyuncuların samimi ve içten oluşları sergiledikleri role daha etki yarattı diyebilirim. Ben Aşk Yeniden dizisini izlerken gerçekçi bir senaryo ve içten bir oyunculuk görüyorum.

Dizinin bir diğer karakterleri nasılmış bakalım?

Can Sipahi; Zeynep'in kuzeni Orhan karakteri
TIKLA
Nilay Yılmaz; Fatih'in kız kardeşi Selin Şekercioğlu karakteri
TIKLA
Didem Soydan; İrem karakteri
TIKLA

Zeynep ve Fatih arasında başlayan oyunun sonucunca çiftlerimizi neler beklediğini sabırsızlıkla bekliyoruz..

5 yorum:

 1. Diziye bayıldığımı söyleyemem ama şu sıralar yayınlanan diziler arasında en iyilerden biri olduğu kesin.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben resmen Türk dizilerinden soğumustum o yüzden şu an en iyisi bu. Birde Buğra Gülsoy'un performansını çok beğendim.

   Sil
 2. Mstar oynadığım için bu diziyi hep kaçırırım ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. her salı izleyebilirsin Öyküm'cüm.

   Sil
 3. Dün mstar oynarken bu diziye bakmıştım

  YanıtlaSil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..