17 Nis 2015

Mabel Matiz- Gök Nerede Albümü2011 yılında kendi adını taşyan ilk albümü ile müzik dünyasına giriş yaptığı günden bu yana müzik eleştirmenleri hem de müzikseverlerin ilgisini kazanan Mabel Matiz.2013 yılında "Yaşım Çocuk ardından arayı fazla açmadan "Gök Nerede" adlı yeni albümü şubat ortasında Zoom/DMC etiketiyle yayımlandı. Albümün, tüm aranjelerini "Yaşım Çocuk" albümünde çalıştığı Can Güngör yaptı.
Albümde 14 şarkı bulunuyor. 9 şarkının sözü ve müziği Mabel Matiz'e ait. Üç şarkıyı müzisyen arkaşdaları birlikte yazan Mabel Matiz. Usta söz yazarı ve şarkıcı Nazan Öncel'in seslendirdiği "Bir Hadise Var" şarkısını, Gök Nerde albümünde tekrardan seslendirdi.
Türkçe sözlü pop müik dünyasına yerleşik algıları,yıkan, farklı tarzı, olanüstü sözleri ve baş döndürücü melodileriyle ülkemizde büyük hayran kitlesi yakalayan Mabel Matiz, yeni albümüyle beklenilenin üstünde bir iş daha çıkardı. Albümde ki özel şarkım "Gel".. Fakat Nazan Öncel'in meşhur şarkısı "Bir hadise Var" şarkısı da Mabel Matiz'in yorumuyla harika olmuş.
O kadar içine kapanmış ki kalbim, iç sesi var hiç sesi yok!
Mabel Matizin şarkılarını dinlediğimde hissettiğim tek duygu, huzur. Harika ötesinde.. Bir yaz gecesi eve dönerken fondaki müziğiyle seni selamlayan komşu gibi.. Bu albümde MAbel Matiz ne hissettiği değil de niye öyle hissettiğinin üzerine gittiği çok belli. Dışa vurduğu bir albüm. Onun değişiyle "Gök Nerede" dünyayı yeniden anlama, değişme, değiştirme hissini temsil eden, olumlu arayışın simgesi gibi" albüm..Mabel Matiz'in müziklerde hem kişisel hem toplumsal pek çok kanaldan besleniyor. Şark sözlerinde hem bireysel hem toplumsal hafızasından pek çok şey aktarıyor. Dile getirilen her şeyin evren de bir yerde bir şeylere dokunacağına ve bir şeyleri değiştireceğine inandığı her şeyi bir müzik dili kullanarak bu albümde toplamış Mabel Matiz. 
Bu albümü dinlemenizi öneririm.
Albümde yer alan şarkılar;

3 yorum:

 1. Ben de bu tip yazıyorum :)

  güzel :)

  ben de bekleriim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin bloğunu yakından takip ediyorum zaten :)

   Sil
 2. Bu şarkılar mstar'a gelse keşke :(

  YanıtlaSil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..