29 Haz 2015

Twenty

Twenty filminin senaristliğini ve yönetmenliği başarılı isim olan Lee Byung Hun üstlendi. Onun kaleminden çıkan diğer yapımlar; Sunny, Love Forecast, T.O.P'ın son filmi olan Tazza: The Hidden Card.

IMDB puanı: 7.6

Film,Lise yıllarından bu yana  arkadaş olan Choi Ho (Kim Woo Bin), Dong Woo (Lee Joon Ho) ve Gyung Jae (Kang Ha Neul) 'nin 20 yaşlarında ki serüvenlerini konu alıyor. Gençliğin verdiği tecrübesizlikler, aralarında ki arkadaşlık bağı, arkadaşlıkları, çapkınlıkları gibi bir çok öğeyi içinde barından gençlik filmi. 

Choi Ho; güzel bir kız arkadaşa (Jung Min Soo) sahip olsa dahi gözü hep dışarıdadır. Hayata dair pek bir amaca sahip olmadığından ne istediğini bilmez. Ta ki bir kaza sonucu tanıştığı Eun Hye (Jung Joo Yeon) ile karşılaşana kadar. 

Dong Woo; Hayata dair tek amacı çizgi roman sanatçısı olmaktır. Ailesinin şirketi iflas etmiş, babası terk etmiştir. Yaşadıkları maddi zorluklar yüzünden birden fazla yarı zamanlı işte çalışıp ailesine ve okul masraflarını karşılamaktadır. Onun en büyük destekçileri arkadaşları ve So Hee (Lee Yoo Bi)'dir.

Gyung Jae; üniversite birinci sınıf öğrencisidir. Hayata dair en büyük amacı büyük bir şirkette yönetici olarak çalışmaktır. 

Jung Min So; üç arkadaşın lisede aşık olduğu arkadaşlarıdır.

Lee Yoo Bi; Gyung Jae'nin kardeşidir. Dong Woo gibi çizgi roman sanatçısı olmak için hazırlanmaktadır. Dong Wo'ya aşıktır.

Çok fazla belirgin bir son olmasına gerek yok zaten gençlik yıllarının zor ve anlamsız yere geçen çabalarını anlatan bir film. Sonuç olarak askere gitmeleri ile çılgın gençlik zamanları sona eriyor. Gayet açıklayıcı olduğunu düşünüyorum. Güney Kore sinema sektöründe ki bir çok filme nazaran iyi bile diyebilirim.

Oyunculukları beğendim. Kim Woo Bin ve Kang Ha Neul benim gözümde oyunculuğunu günden güne geliştiren aktörler arasında hızla ilerlemekte Joon Ho'nun oyunculuğu kliplerde izlediğim kadarını biliyordum. İzlediğim ilk yapımı. Oyunculuk bakımında üstesinden geldiğini düşünüyorum.

Gençlik temalı bir film olduğu için beklentim çok yüksek değildi Fakat filmde sevdiğim oyuncular yer aldığı için beklediğim filmlerden biriydi. Ben izlerken sadece keyif aldım. Fakat fragmanına aldanıp komedi bir yapım beklemeyin. Filmin içinde yer alan bir bir kaç komik sahne olduğunu söyleyebilirim. Bu sebepleri göz önünde bulundurursak çerez filmlerden biri olarak izleyebilirsiniz. 

Filmin müzikleri Junho ve Lee Yu Bi'nin seslendirdiği "Cupid's Arrow" Sweet Sorrow&Kim Woo Bin "Twenty" şarkılarını dinlerken eğleneceğinizi umuyorum.

Fragman için; TIKLA
Filmin afişlerini de beğendim.

14 yorum:

 1. Başlayıp sonunu getiremediğim filmler kervanına yazdım bu filmi sevmedim sevemedim be Emoş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güldüğüm bir kaç sahne dışında aslında beklenilenin altındaydı film. Fakat ben sevdiğim oyuncular için izledim. Başladığımı bitirme gibi hastalığım olduğunu biliyorsun :(
   Bana göre kore sinema sektörü drama sektörüne göre oldukça vasat durumda çok az güzel filmine rastladım kuzum.

   Sil
 2. yok alışamadım ben kore filmlerine izleyemiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmlerinden ziyade dizilerini tavsiye ederim :)

   Sil
 3. çok sevmediğim bir film türü ama sevenleri için güzel bir post olmuş ellerinize sağlık...

  YanıtlaSil
 4. Eğlenceli bir gençlik filmine benziyor. Keyifli seyirler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet eğlencesi var idi. Teşekkürler..

   Sil
 5. bilgiler için teşekkürler :) 5 dk bile zaman ayıramıyorum bu aralar filmlere, tvye

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yoğun olunca bende pek fazla izleyemiyorum. Siz de haklısınız.

   Sil
 6. oturarak el işi yaptığım da izleyebiliyorum bakarım bir ara:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende iş yaparken izlemeyi çok severim :)

   Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..