17 Eyl 2015

Warm and Cozy / Kore Dizisi


Warm adn Cozy dizisinin senaristliğini Hong kardeşler yaparken, yönetmenliğini ise Hong kardeşlerin büyüğü olan Hong Kyun üstlenmiştir. Hong kardeşlerinin Güney Kore dizi sektöründe ki yeri tartışılmaz derecede iyi yerdeler. My Girl, Couple or Trouble, Gong Gil-Dong, The Hero, You're Beautiful, My Grilfriend Gumiho, he Greatest  Love, Big, Master's Sun gibi dizi sektöründe isim yapmış yapımlara imza attılar. Son olarak ise Warm and Cozy ile geri dönüş yaptılar.
Lee Jung Joo çocukluk aşkı Beak Gun Woo elde edebilmek için 18 yaşındayken Jeju adasına giderek elinde ki resimle biz kardeşiz gibi saçma bir yalan uydurur. Kızın yalanı ortaya çıktığı vakit asıl amacını öğrenir Beak Gun Woo. Kızın Jejudan ayrılacağı sırada on yıl sonra kendine güvenen bir kız ile karşılaşacağını söyleyerek sözleşirler. 10 yıl sonra Jeju adasına giderken yolları kesişen gençlerin yaşayacakları macerayı konu alan dizi hiç kuşkusuz romantik komedi türünün hakkını  verenlerden.
Kang So Ra; dizide Lee Jung Joon karakterini canlandırıyor. Dream High 2, Doctor Stranger, Misaeng dizilerinde izledim. Lee Jung Joon fazlasıyla saf bir karakter. İyi niyetli oluşundan kaynaklı başına gelmeyen kalmıyor. Çocuk yaştan itibaren kendi ayakları üzerinde durduğu için paranın kıymetini fazlasıyla bilmektedir. Seul'de büyük bir şirkette çalıştığı sırada işten çıkarılınca soluğu hayatını yeni baştan yazmakta bulur. İyi niyetinden faydalanan arkadaşı yüzünden bütün parasını Jeju adasındaki harabe bir eve yatırmıştır. Dizinin can alıcı noktaları aslında bu hikayenin ardından başlıyor. Kang So Ra'yı severim fakat oyunculuğundan pek haz etmiyordum. Misaeng dizisinden sonra ön yargımı az da olsa kıran So Ra Warm and Cozy ile durağan olan oyunculuğunu harekete geçirdi fikrindeyim. Mimik yapmadığı sürece tabi ki!

Yoo Yeon Seok, dizide Lee Gun Woo karakterini canlandırıyor. Gu Family Book, Reply 1994 dizilerinde izledim. Lee Gun Woo zengin bir ailenin üçüncü çocuğudur. Hem abisi hem ablası farklı babaların çocuklarıdır. Ailenin şımarık oğlu olarak yetiştirilen Gun Woo, ilk aşkını etkilemek için başarılı bir aşçı olmuştur. Fakat işler yıllar sonra Lee Jung Joon ile karşılaşınca değişmeye başlayacak. Yoo Yeon Sook'un oyunculuğuna gelecek olursam, Reply 1994 dizisinde canlandırdığı Chilbong karakteriyle bir çok kişinin kalbini fethetti. Warm and Cozy dizisiyle ilk başrolünü kapmış bulundu. 

Kim Sung Oh; dizide Hwank Wook karakterini canlandırıyor. Secret Garden müptelası olanlar onu çok iyi hatırlar. Bununla birlikte benim aklımda yer etmiş en iyi projesi ise The Night Watchman dizisinde canlandırdığı kötü karakter Sadam. Güney Kore dizilerinde izlediğim en iyi kötü karakter canlandıranlardan biri olarak kişisel tarihime geçti. Warm and Cozy dizisinde Jeju adasında kendine yeni bir sayfa açmış olan belediye başkanını canlandırıyor. Lee Jung Joon'dan ilk gördüğü an hoşlanan başkan sakin karakterine rağmen aşkı için mücadele ediyor olmasından dizide ki tavrı açıkça ilk bölümden belli oluyor

İlk yarısında karakterlerin tek taraflı aşkına tanık olurken dizinin ikinci yarısında ise bir nevi karakterlerin gelişimini izliyoruz. Dizinin teması için söylenecek en iyi söz;  "Benim sevdiğim beni sevmez, beni seveni ben sevmem". Bu olgu üzerine kurulmuş olan senaryo yer yer klişeleri es geçmeden yapamıyor. Senaryo güçlü bir ekiple hazırlanmasına karşın ilk bölümler aldığım hazzı son bölümlere yaklaştıkça ne yazık ki yaşayamadım. Olay örgüsü çözülmeye başladığı andan itibaren havada kalan bir çok sahne söz konusu oldu. Bu da izleyicileri diziden kopmasına sebep oldu diyebilirim. Fakat bu sorunun dışında dizi hem komedi hem duygusallığı bir arada iyi götürdü. 
Kang So Ra'yı seviyor olmama karşın oyunculuğunu beğenmiyorum. Oyunculuk mesleği icra etmesine rağmen mimik kullanma konusunda fazlasıyla kötü. Geçmiş dizilerine rağmen bu dizide az da olsa toparlamış gördüm. Ayrıca Kang So Ra'nın Yoo Yeon Seok arasında ki uyum etkileyici olmasına rağmen Kim Sung Ok ile uyumu bir o kadar kötü olduğunu düşünenlerden biriyim.
Diziyi izlenir kılan unsurlardan biride başrol tadında ki yardımcı karakterler. Gun Woo'nun abisi rolünde izlediğimiz Lee Sung Jae ve aşık olduğu kadın Kim Hee Jung arasında geçen aşk hikayesini izlerken eğleneceğinize garanti veriyorum. Lee Sung Jae harika bir karakter oyuncusu. Özellikle kötü adam tiplemesinde üzerine tanımıyorum diyebilirim. Gu Family Book dizisinde ki Jo Gwan Woong karakteriyle benim gözümde en iyi kötü karakter diyebilirim. Böyle bir karakterin ardından The Suspicious Housekeeper dizisinde ki baba rolü ve bu dizide ki aptal aşık tiplemesiyle harika işler çıkardığını düşünüyorum.
Dizinin temasının içinde bir çok yanlış anlaşılma söz konusu olduğu için en iyisini de dizinin yaramaz çocuğu Jung Poong San karakteriyle Jin Young gerçekleştiriyor. Jin Young'u B1A4 grubunun üyesi olarak da bilin bilir. Oyunculuğu fazlasıyla sevimli fakat o yanlış anlaşılmalar yok mu fena halde dizinin gidişatına etki ediyor. Bu konuda spolier vermemek adına susuyorum.
Dizi hakkında pek bir şey yazamıyorum. Tek bir şeyi ağzımdan kaçırırsam konu büsbütün bozulur diye sessiz kalarak yazımın sonuna gelmeyi planlıyorum. Onun öncesinde dizinin konuk oyuncularından bahsetmeden olmaz kanaatindeyim.
Greatest Love Master's Sun gönderleri harika düşünülmüş. Bir Hong kardeşler klasiği olan bir önce ki yapımın başrol oyuncularını yeni yapımlarında konuk etmeleri kısmına girmiyorum bile. Harikasınız!
Master Sun dizisinin yakışıklı oyuncusu So Ji Sub!
Girls Generetion güzel yüzü Seohyun dizinin 13.bölümden yer alıyor.
Dizinin müziklerine gelecek olursam; Sistar grubunun harika sesi Hyolyn "Come a Little Close", Ballad kralım K.Will bebeğimin sesinden "Thank U" Sunny Hill "Without You", Sonnet Sun "For You" benim dikkatimi çeken şarkıları oldu. Diziyi izlemek isteyenler büyük beklenti içinde olmadan izlerlerse tadından yenmez romantik-komedi izlemiş olurlar. Fakat benim gibi büyük beklentisi olacaklar için bir çok sebepten ötürü hayal kırıklığı olabilir. Ben izlerken keyif almaya çalıştım umarım siz beğenirsiniz.
Albümü dinlemek için; TIKLA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..