14 Mar 2016

One More Happy Ending / Kore Dizisi


One More Happy Ending gerek konusu gerek oyuncularıyla 2016 yılının eğlenceli dizileri arasında yerini aldı. Romantiklik komedi türünün örneklerinden olan dizi, romantik kavramından ziyade komedi kısmına ağırlık vermesinin yanı sıra ucundan ise drama göz kırpmış diyebilirim. Jang  Na Ra ve Jung Kyung Ho'nun şu zamana kadar kötü bir yapımda oynadıklarını görmedim. Aksine kaliteli yapımlara imzalarını attılar. Bu sebeple konusuna bile bakmadan izlediğim dizilerden biri. 

Hong Ae Ran-Han Mi Mo-Go Dong Mi-Beak Da Jung
Dizinin ana karakterleri yukarıda resimde yer alan Ha Mi Mo, Ae Ran, Dong Mi, Da Jung talihsiz bir olay sonucu dağılmak zorunda kalan Angels grubunun üyeleri. O günden bu yana birbirleriyle olan arkadaşlıklarını sürdüren üyeler haftanın en az bir günü buluşarak, hayatlarında yer alan her olayı konuşarak çözüyorlar. 

Jang Na Ra; Dizide Han Mi Mo karakterini canlandırıyor. Daha önce School 2013, Fated To Love You ve Hello Monster dizilerinde izledim. Jang Na Ra'nın oyunculuğu seviyorum. Çıt kırıldım sesini girdiği her role empoze etmesiyle her izlediğim dizisinde başarılı buluyorum. Dizideki Han Mi Mo karakteri ise Angel grubunun dağılmasına sebep olan kavganın mimarıdır. Başında bir evlilik geçen Mi Mo, grubun dağılmasının ardından evlenmek isteyenlerin başvurduğu bir şirketin ortaklarından biridir. 

Jung Kyung Ho, dizide Song Soo Hyuk karakterini canlandırıyor. Daha önce Cruel City, Falling For Innocence dizilerinde izledim. Kyung Ho her rol için biçilmiş kaftan. Özellikle şu rolde oynamalı şeklinde düşündüğüm bir şey yok. Bunun sebebi ise içine girdiği rolleri yaşıyor olması. Aldığı paranın hakkını sonun kadar hak ediyor. Daha çok kıymeti bilinmeli diye düşünüyorum. Song Soo Hyuk dizide ünlülerin hayatını dikizleyen bir paparaziyi canlandırıyor. İşine her ne kadar saygı duymasam bile onun "babalığına" saygım ise bir o kadar fazla. Tek başına, küçük bir  çocuğa hem anne sevgisi hem baba sevgisini vererek büyütmek kolay iş değil. İşte bu da dizide ki baba Soo Hyuk'a saygım üst seviyede. 
Kwon Yool, dizide Goo Hae Joon karakterini canlandırıyor. Daha önce Let's Eat 2 dizininde izleme fırsatı buldum. Dizide başarılı bir doktor olarak Soo Hyuk'un en yakın arkadaşını canlandırıyor. İkisinin arasındaki arkadaşlık bağı oldukça güçlü. Daha önce başından evlilik geçmiş olan Hae Joon eski eşiyle aynı hastanede çalışmaktadır. Evliliği ise duygularını belli etmekte güçlük çektiği için sonlanmıştır.
Yoo In Na; dizide Go Dong Mi karakterini canlandırıyor. Secret Garden,Queen In Hyun's Man, My Love From The Star, My Secret Hotel dizilerinden hatırlıyoruz. One More Happy Ending kadrosunda hiç kuşkusuz ilk dikkat çeken oyuncu In Na diyebiliriz. Go Dong Mi karakteri için girdiği kılık ve tarzı daha önceki rollerinin aksine oldukça farklıydı. Aşırı beğendim. Angel adlı grubun en silik üyesi olarak biliniyor. Grubun dağılmasının ardından ilkokul öğretmeni olarak çalışmaktadır. Yaşamış olduğu ilişkilerin hiçbirinde yüzü gülmemiş tabiri caizse evde kaldığını düşünmektedir. 
You Da In; dizide Beak Da Jung karakterini canlandırıyor. İzlediğim ilk dizisi. Angel grubunun dağılmasının hemen ardından 20'li yaşlarında evlenen Da Jung, dışarıdan bakıldığında harika bir evliliğe sahip gibi görünüyor da olsa aslında karı-koca zorlu bir süreç içinde kaybolup gitmişler. Bir kadın en çok anne olmak ister. Da Jung ve Gun Hak evlat sahibi olabilmek adına çok acı çektiler. Dizi boyunca üzgün hissettiğim tek çift onlardı ve başrol rol oyuncularından çok mutlu olmalarını istedim. İzlerken hak vereceksiniz.
Seo In Young; dizide Hong Ae Ran karakterini canlandırıyor. İzlediğim ilk dizisi. Kendisi Jewerly adlı kpop grubunun üyesiymiş. Hong Ae Ran Angel grubu dağıldıktan sonra model olarak yoluna devam etmiştir. Uzun süreli bir ilişkisi olan Hong Ae Ran sevgisili Band Dong Bae ile evlenme kararı almış. Gel gelelim onun evliliğe karşı ön yargıları vardır. Durum böyle olunca korkuları v endişeleri artmaktadır


Cruel City'de "Doktorun oğlu" rolünden bu yana Jung Kyung Ho'nun oyunculuğunu aşırı seviyorum. Büründüğü her rolün hakkını veriyor. Bununla birlikte izlerken keyif alıyor, yanaklarından mıncırmak istiyor, Acaba böyle bir karakter var mı ? düşüncesine hakim oluyorsunuz. Dizide Jang Na Ra ile olan uyumunu o kadar sevdim ki, dizi bitmesin istedim.. Özellikle ikisininde sarhoş olduğu sahneler gülme krizleri yaşarken diğer yandan dram sahnelerinde etkilendim. İtiraf sahnesi favorimdi.
Kim Dan Yul; dizide Song Min Woo karakterini canlandırıyor. Soo Hyuk'un hayattaki tek pırlantası. Annesizliği hissettirmemek için şımarttığı tek evladı. Dizide eğer bu çocuğun yüzünü güldürmeselerdi ciddi ciddi burada çirkefe yatardım. Zira; babasına olan düşkünlüğünden dolayı ona görücü usulü yemekler ayarlaması çok tatlıydı.
Bana bu çocuğu kardeş olarak verir misiniz?

Diziyi izlerken samimiyet duygusunu zirvede hissediyorsunuz. En çokta baba-oğlu arasındaki ilişkisinde. Her ne kadar senaryoda ibaret bile olsa  Jung Kyung Ho ve Kim Dan Yul'un bir ara gerçekten baba oğlu olduğu düşünerek izledim. Fazlasıyla gerçekçiydi. 


Beni derinden etkileyen hikaye Da Jung ve Gun Hak arasında hikaye oldu. Aynı evin içerisinde iki ayrı yaşam. Birbirlerini sevmelerine rağmen konuşamıyor olmaları çok üzücü. Bu derin acının temelini gösterdiklerinde insanın içi sızlıyor. Zor günler. İki oyuncunun uyumuna deseniz bayıldı. Gun Hak rolünde izlediğimi Kim Tae Hoon bir çok başarılı yapımda kilit ismi olarak izledik. Özellikle kötü karakter oyunculuğunu harika başarıyor. Hong Ae Ran ve Dong Bae arasındaki ilişkiyi izlerken çıldırmamak elde değil. Kadın tutku istiyor fakat evlilikten kaçıyor. İkisinin arasındaki uyumda görülmeye değer hele saç başa kavga ettikleri sahneler efsane. Go Dong Mi ve Jung Woo arasındaki ilişki ise en belirsiz olanıydı. Tam Dong Mi aradığı aşkı buldu derken birde yaş farkı çıkınca gel gitlerle devam eden sevimli bir hikaye izledik.Senarist, senaryosunda başından kadar samimiyet olgusunu korumuş. Çiftlerin yaşadığı sorunlar bir çok insanın günümüzde başına gelen olayları derinlemesine işlemesini sevdim. Bazılarımız Han Mi Mo gibi hayatımızın aşkı bekler, bazılarımız eşlerimize "Hayır git" derken aslında "Sana çok ihtiyacım var" dememek için kendimizi tutar, bazılarımız evliliğin getirdiği sorumluluktan korkar, bazıları ise sadece ikinci bir şans ister. Senarist tamda bu duyguların üzerine yoğunlaşarak izleyicinin kalbine nokta atışı yaptı.

Dizinin müzikleri en az dizi kadar harikaydı. Kyuhun "Where's my heart" Ben "Sometimes" Elsa Kopf "If" Hong Dae Kyung "Love Begins". Bana kalırsa en iyi Kyuhyun'un seslendirdiği şarkıydı. Birde Angel'ın efsanevi şarkısı Always For You. 
ANGEL HAYRANLARI TOPLANIN 
Klip olayını kim düşündüyse efsane
2NE1 grubunun sevilen üyesi Sandra Park, Angels grubunun sevilmeyen ve sivrilen üyesi Seul A olarak konuk oyuncu olarak dizide yer aldı.
Bir diğer konuk oyuncu ise  Amerika'nın ünlü sunucularından Conan O'brien. Dizide kendine eş arayan biri olarak görünmesi çok orjinal düşünce. Korecesi ise gayet hoş.

Dizi olabilecek en harika şekilde final yaptı. Başrol oyuncuları ya da yan karakterleri geçtim. Han Mi Mo'nun yanına evlenmek için gelenler bile diziye yakışmıştı. En güzeli ise klişeden az da uzak ilişkilere tanık olduk Daimi bir gülümsemeyle, eğlenerek izledim. İzleyenlerin çok şey kazanacağı bir dizi.

6 yorum:

 1. Çok hoş bir diziye benziyor. ^^ Bu aralar kitaplardan çok filmlere dizilere sardığımdan hemen listeme ekliyorum. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzlerken keyif alacağını düşünüyorum, pişman olmazsın :)

   Sil
 2. çok eğlenceliydi bu ayın en sevdiğim dizisi oldu. keşke bitmeseydi dedim :D sonra tekrar tekrar izliycem zaman geçsin biraz da :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle özellikle ilişkiye başladıktan sonra aşık halleri aşırı şapşikti :)

   Sil
 3. Bu yazınız ile diziyi izledim ve kelimenin tam anlamı ile bayıldım!!! Çok eğlenceliydi!! Personal taste de bu kadar keyif vermişti.. bunun gibi komedi kısmı ağıt basan dizi önerebilir misiniz?? Yorumlarınızı okudum ama kişisel Önerinizi merak ediyorum :) çok teşekkürler 🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. İlk aklıma gelen Cunning Single Lady dizisi oldu. Yazılarım arasında o dizide yer alıyor :) Umarım beğenirsin.

   Sil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..