25 Nis 2016

Fashion King / Kore Dizisi


Bu ara güncel dizileri takip ederken eskilere göz atmayı ihmal etmiyorum. Fashion King 2012 yılında yayınlanan başrollerinde Yoo Ah In, Shin Se Kyung, Lee Je Hoon, Kwon Yuri'nin paylaştığı türünün ne olduğuna karar veremediğim bir dizi. 

Yoo Ah In; dizide Kang Young Gul karakterini canlandırıyor. Alaylı olarak moda sektöründe bulunan, parlak bir zekaya sahip hırslı tasarımcı olarak karşımıza çıkıyor. Kendi çapında bir şirketiyle yaşayıp giderken karşısına çıkan bir kız yüzünden hayatı başladığı yerden bambaşka yerlere gelir Kısaca feleğin çemberinden çok sağlam geçer. 

Yoo Ah In; Sungkyunkwan Scandal, Jang Ok Jung, Living In Love, Six Flying Dragons dizilerinde hatırlayacaksınız. İlk olarak Sungkyunkwan Scandal dizisiyle dikkatimi üzerine çekti bununla beraber iki tarihi diziyle gönlümdeki yerini pekiştirdi.  

Park Se Kyung; dizide Lee Ga Young karakterini canlandırıyor. Küçük yaşta anne ve babasını kaybeden Ga Young o sıralar yanlarında çalıştığı bir hanım tarafından büyütülür. Kendi aralarında çıkan anlaşmazlık sonucu onları terk eder. Kimsesi olmayan kız Kang Young Gul'un yerinde işe başlar. New Yorkta bulunan en iyi moda okulunu burslu olarak kazanır, patronu olan Young Gul tarafından Amerika'ya gönderilir. 

Park Se Kyung; The Girl  Who Sees Smells, Six Flying Dragons yarıda bırakıp tamamlamayı düşündüğüm Blade Man dizisinden hatırlayabilirsiniz.Fashion King dizisinin güzel olan tek yönü Ah In ve Park Se Kyung'un aralarındaki kimyanın güzel oluşuydu. Her ne kadar sonlara doğru senaryo amacından sapmış olsa bile ikisinin birlikte olduğu sahneleri izlerken keyif aldım. Park Se Kyung'un son yapımları göz önünde bulundurursak oyunculuğunu konusunda ne kadar geliştiğini görüyoruz. İlk bu dizide izlesem bir sonraki yapımları izlemek için iki kere düşünebilirdim. Fakat ilk Yoochun ile olan dizisi The Girl Sees Smells performansı görmem daha iyi olmuş. Ah In'i tarihi dizi ve melodramların aksine romantik komedi türünde daha çok görmek istiyorum.

Lee Je Hoon; dizide Jung Jae Hyuk karakterini canlandırıyor. Ağzında altın kaşıkla doğmuş velihat olarak karşımıza çıkıyor. Başarılı anne ve babaya sahip olunca kendini kanıtlaması gereken bir velihat olduğunu belirtmekte fayda var. Dizide ikinci adam olarak karşımıza çıkıyor. Lee Je Hoon'un izlediğim ilk yapımı. Bu sene yayınlanan başarılı Signal dizisinin başrolü olarak ekranlardaydı.  Jung JAe Hyuk karakterini zerre sevmedim, sevemedim.

Girls Generetion grubunun güzel sesi olarak bildiğimiz Kwon Yuri, dizide Choi An na karakterini canlandırıyor. Amerikada mutlu olmasa bile başarılı bir hayatı olmasına rağmen sırf eski erkek arkadaşı Jung Jae Hyuk kendi affettirmek, vicdanını rahatlamak adına kendi şirketinde baş tasarımcı olarak başlamasını sağladı. Yuri'yi daha önce No Breathing filminde izlemiş olup dizi olarak takip ettiğim ilk yapımı. Bu sene Local Hero dizinden takip ettim.

Senaryo dizinin ilk yarısına kadar güzel devam ederken ikinci yarısından sonra çok kötü bir hal aldı. Bir kere 20 bölüm oldukça uzun geldi. 16 bölümde bitirilmiş olsa belki biraz daha toparlanırdı Fakat öyle bir finale denk geldim ki, şu zamana kadar izlediği yerli-yabancı bütün dizilerin en kötüsüydü. Öyle bir son ile karşılaşınca "Bu nasıl final?" böyle sorusuyla baş başa kalıyorsunuz. Yoo Ah In bile bu dizinin senaryosunu kurtaramadı. Dizi hakkında yazacak çok şey olmasına rağmen Yoo Ah In için yazımı burada bitiriyorum. Harcayacak zamanınız varsa şayet izleyin eğer yoksa hiç vakit kaybetmeden daha güzel dizilere odaklanın derim.

Diziye puanım; 5,5

5 yorum:

 1. Kimyaları six flying dragons'un temelini oluşturduğuna göre yapılması iyi olmuş :)

  bi ara izlemeyi düşünmüştüm fakat dediğine göre izlememeliyim. şimdi karar değiştirdim beni 16 saatlik zaman öldürmekten kurtardığın için sağoll :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben Yoo Ah In için izledim. 16 olsa yine iyi 20 saat kurtardım seni :)
   Yalnız uyumlarını görmek istiyorsan izle fakat senaryo açısından bir şey beklemede izlemen lazım :)
   Six Flying Dragons dizisinde çok iyiler :)

   Sil
 2. O değil de şimdi aklıma six flying dragons takıldı senin yüzünden *.*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ona başladım final yapar yapmaz yazacağım.
   Çok minnoş ikisi dizide :)

   Sil
 3. Merhaba! Blogum 'Okur Yazar Panda'da bana destek olur musunuz? Kitap ve film yorumları , eğlenceli yazılar ile hem sizi hem kendimi eğlendirmeyi amaçlıyorum.Teşekkürler

  YanıtlaSil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..