8 Nis 2016

Sm Station Şarkıları


Sm Entertainment kendi bünyesinde bir çok düet projesiyle ses getirdi. Bu kez Lee Soo Man'ın yeni projelerinden biri SM STATİON. Şirket içinde bulunan sanatçılar ile başka şirketlere bağlı sanatçılar arasında gerçekleşecek düet projesi. 3 Şubat tarihinden itibaren bir hafta arayla cuma günleri yeni şarkılarla karşımıza çıkmaya başladılar. 
SM Station'un ilk geri dönüşü  3 Şubat tarihinde Girls Generetion grubunun naif sesi Taeyeon'dan oldu. Sanatçı "Rain" şarkısını tek olarak seslendirdi. Harika bir sese sahip olduğunu bilmeyen yok.
Sm Station projesinin 19 Şubat talihlisi EXO'nun güzel sesi D.O ve Yoo Young Jin'in seslendirmesiyle "Tell Me (What is Love)" oldu. Yoo Young Kin paçayı oluşturup sözlerini yazarken D.O'nun vokaliyle mükemmel bir denge oluşturmuşlar. Şarkının türü Slow Jam. Klip ise düetin yapım aşaması ve seslendirme anlarının fotoğraflarıyla süslenmiş.
Sm Station projesinin 26 şubat talihlisi Yoon Mi Rae oldu. Düet yayınlanmadan hemen önce şarkıcı Descendants of  The Sun dizinde seslendirdiği şarkıyla kendinden oldukça söz ettirdi. Şarkının yazarı Yoon Mi Rae-Matthew Tishler olurken yapımcılığını  Kenzie gerçekleştirdi Videoda, şarkının kayıt edildiği andaki kamera arkası görünüyor. 
4 Mart tarihinde SM Station iş birliği bu sefer Red Velvet grubundan Wendy ve Eric Nam arasında gerçekleşti. Her ikisinin sesini çok sevdiğim için sevdiğim düetler arasında yerini aldı. Şarkıları "Spring Love" ile güzel uyum sağladıklarını düşünüyorum. Kliplerini izlerken eğlendikleri her hallerinden belli oluyor.
Sm Station projesinde 11 Mart tarihinde Girls Generetioon'un görseli olarak bilinen YoonA'nın ilk solosu olan "Deoksugung Stonewall Walkway" şarkısında ona 10cm eşlik edecek. Romantik sözleri olan şarkıda akustik gitar ve piyano ile beraber tatlı bir melodiyle insanı dinlendiren bir şakıyla karşımıza çıktılar. Romantik sözler demişken, hikayesi bir efsanede türetilme. Her hangi bir çift bu geçitten yürürse sonunda ayrılmasıyla alakalı. Yani çift orayı beraber yürür ise sonsuza kadar beraber kalacağını anlatıyor. Çok sevimli bir şarkı olarak kayıtlara geçildi. Yonna ise sesiyle netizenleri alt ettiği için mutluyum.

Sm Station projesinin 18 Mart düeti Shinee grubunun solisti Jonghyun ve Heritage arasında gerçekleşti. Jonghyun'un içinde bulunduğu hiçbir şarkının kötü olduğuna rastlamadım. "Your Voice" şarkısıyla yine hayal kırıklığı yaşatmadı. Caz ve R&B tarzında olan şarkıya vokallerin  duygu yüklü sesleriyle kalpleri hoplatacak. Şarkıya klip çekimi gerçekleşmedi.
Sm Station projesinin 25 Mart şarkısı ise f(x) grubundan Amber'dan geldi. Amber'in seslendirdiği "Borders" şarkısı çıktığı gibi şarkı listelerinde üst sıralara yükseldi. Amber arka planda tekrar eden piyano sesiyle vokal ve rap konusunda hünerlerini ortaya seriyor. Bu kızı seviyorum. 
Sm Station projesinin 1 Nisan düeti ise solo bir düet ile gerçekleşti. Bu düetin isimleri ise; Piyanoda Moon Jung Jae flüt Kim II Ji 1"Regrets and Resolutions"perfrmansıyla düet ile karşımıza çıktılar. Dinlerken bir müzikaldeymiş hissi uyandırdı.


Sm Station projesinin 8 Nisan düeti EXO'nun harika sesi Chen ve rapçi Heize'nin sesinden "Lil'l Something" şarkısı oldu. Sm Entertainment, Vibe'dan Ryu Jae Hyun tarafından yazılan düet şarkısının klibi yayımlandı. Klipte göreceğiniz üzere bir defilenin sahne arkasındaki aşkı konu alıyor.Onu yüz kişi arasına sokun hepsine tek tek şarkı söyletin hiçbirini görmeyeyim çok rahat Chen'in sesini ayırt edebilirim. Sesinin tınısı çok farklı ve yüksek notalara rahatlıkla çıktığı için olacak etkileyici bir sese sahip. Bu sebeple  Chen'in sesini sevmemek mümkün değil. 

Sm Station projesinde şu zamana kadar yayımlanan bütün şarkılarını sizlerle paylaştığım. Şarkılar her cuma yayımlanmaya devam edecek.

3 yorum:

 1. Ben de yeni çıkan şarkıları K2nblog'tan takip ediyordum. Sanırım bu yüzden postunu okurken bir çok şarkıyı bildiğimi fark ettim. Ayrıca D.O ve Yoo Young Jin'inin düetini ayrı bir güzel olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu proje bir çok kişinin dikkatini çekti. Şirketin en sevdiğim yönü de bu sanırım :)
   Ben Chen ve Heize'nin düetini çok sevdim. Tama bahar şarkısı :)

   Sil
 2. hepsi bir birinden güzel ama D.o`nun yeri farklı tabii^^

  YanıtlaSil

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..