23 May 2016

En Sevdiğim Solo ÇıkışlarBu ara solo çıkışlar oldukça dikkat çekiyor. Jung Eun Ji, Tiffany, Jessica, Nam Woo Hyun solo çıkışlarını gerçekleştirdi.
Jung Eun Ji solo çıkışını Dream adlı albümüyle gerçekleştirdi. Eun Ji bu albümü babasına ithaf etti. Mini albümün çıkış şarkısı ise Hopefully Sky. Şarkının teması Eun Ji'nin yurt dışında çalışan babasına özlemini konu alıyor. Klibinde bu temayı harika bir şekilde ekranlara yansıtmakla kalmamış, o hissi yakalamışlar. Şarkının sözlerinde beni en çok etkileyen kısım; "En büyük gökyüzü var ya, işte sen benim gökyüzümsün" diyor babası için. Albümde yer alan diğer şarkılarında içeriği babasına yazıldığını hatırlatmak isterim. Ballad tarzında bir albüm olduğu için dinlerken duygulandıracak. Gurbette olanlara evindeymiş hissi uyandıracak duygusal şarkılarla dolu bir albüm olmuş. Jung Eun Ji sever biri olarak çok başarılı olmasını istiyorum.

Girls Generetion grubunun Teayeon'dan sonraki ikinci solo çıkışı nihayet Tiffany gerçekleştirdi. "I Just Wanna Dance" mini albümü altı parçadan oluşuyor. Albüme adını verdiği I Just Wanna Dance şarkısının klibini yayınladı. Şarkıda seksenli yılların etkisi ile tempolu pop şarkısı olarak karşımıza çıktı. Tiffany'nin klibinde ve şarkının performansında dans ediyor. Yalnız şarkıda yüksek notalara mükemmel şekilde çıkıyor. Dans edip şarkı söylemek zor sanat olmasına rağmen şarkıcı iyi iş çıkardı.


Infinite grubunun kadife sesi Nam Woohyun ilk solo mini albümü "Write" ile çıkışını gerçekleştirdi. Albüm genel olarak slov tarzda olmasıyla birlikte çıkış şarkısı "Nodding" benim gözümde en iyi ballad şarkısı özelliğini taşıyor. Woohyun sesiyle yüreklere dokunuyor. Woohyun'un albümdeki bütün şarkılar kaliteli. That Person ve Gravity şarkısını aşırı beğendim.
Write albümünü dinlemek için; TIKLA

Girls Generetion grubunun eski üyesi Jessica, "With You J" ilk solo albümünün "Fly" şarkısıyla çıkışını gerçekleştirdi. Bu albüm gruptan ayrılışı üzerinden iki yıla yakın zaman geçmesinden sonra kpop sektöründeki ilk faaliyeti oldu. Albümün çıkış şarkısı "Fly" beklediğimden çok çok iyi çıktı. Ayrıca Jessica'ya bu şarkıda rapçi Fabolous eşlik ediyor. Albümün geri kalan beş şarkı en az çıkış şarkısı kadar kaliteli. 

Jessica Fly şarkısının dışında Love Me The Same şarkısını da kliplendirdi.
Albümü dinlemek için; TIKLA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın..